Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2009-12-14

RMF FM
Polscy pacjenci bardzo często muszą czekać na wizytę do lekarza specjalisty nawet kilka miesięcy. Standardowo w drugiej połowie roku czas ten jeszcze się wydłuża. Narodowy Fundusz Zdrowia nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego chorzy muszą tak długo oczekiwać na wizytę u specjalisty. Edyta Grabowska-Woźniak, rzecznik prasowy NFZ mówi, że pieniądze na leczenie są teraz i będą w przyszłym roku. Jednak lekarze nie chcą rejestrować pacjentów na bieżąco, bo czekają na podpisanie nowych kontraktów.

2009-12-11

PAP
9 grudnia w Sejmie odbyła się konferencja pt. Wszyscy jesteśmy pacjentami, zorganizowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPIP).
2009-12-10

Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia
Przyszłoroczny plan finansowy NFZ ma zostać podpisany bez opinii Sejmowej Komisji Zdrowia. Plan miał być poddany dyskusji podczas posiedzenia Komisji 1 grudnia, ale posiedzenie przerwano. Miało być ono wznowione 3 grudnia, jednak ten termin został odroczony. Według najnowszych informacji posiedzenie ma być kontynuowane 15 lub 16 grudnia. Do tego czasu Minister Zdrowia podpisze plan.
2009-12-08

3-go grudnia (w czwartek) miało się odbyć posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia, na którym miał być opiniowany plan finansowy NFZ na 2010 r. Posiedzenie zostało jednak odroczone.
2009-12-07

Rzeczpospolita/Życie Warszawy/Rynek Zdrowia
Mazowiecki Oddział NFZ do końca grudnia wstrzymał refundację przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Pieniądze z tegorocznego budżetu już się skończyły.
2009-12-02

30 listopada 2009 r. odbyło się posiedzenie Rady Konsultacyjnej, podczas którego dyskutowano m.in. nad zasadnością finansowania ze środków publicznych desmopresyny (Minirin Melt®) w leczeniu pierwotnego izolowanego moczenia nocnego u pacjentów powyżej 6 lat z prawidłową zdolnością zagęszczania moczu, w ramach wykazu leków refundowanych.
2009-12-01

Już za tydzień, 6-go grudnia "Mikołajki", a za kilka tygodni Święta, podczas których wedle tradycji św. Mikołaj przynosi prezenty. Wcześniej dzieci wysyłają do św. Mikołaja listy ze swoimi życzeniami. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzin Osób Niepełnosprawnych "Razem możemy więcej" rozpoczęło akcję List do św. Mikołaja gdzie osoby niepełnosprawne (zarówno dzieci, jak i dorośli) wyrażają swoje życzenia, piszą czego potrzebują i czego im brakuje. Prawdziwym adresatem tego wyjątkowego listu jest premier Donald Tusk.
2009-11-28

W dniach 29 września – 3 października w San Francisco (USA) odbył się XXXIX Kongres Międzynarodowego Towarzystwa Trzymania Moczu (International Continence Society; ICS). W spotkaniu wzięło udział ponad dwa tysiące specjalistów z różnych dziedzin, m.in. urologii, ginekologii, neurologii, fizjoterapii i pielęgniarstwa.
2009-11-27

Problem nietrzymania moczu niestety ciągle stanowi temat tabu. Poczucie wstydu nie pozwala traktować tej dolegliwości tak jak każdej innej choroby tj. cukrzyca czy nadciśnienie. Tymczasem NTM ma ogromny wpływ na jakość życia nie tylko fizyczną, ale także psychiczną.
REKLAMA