Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-02-22
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. prof. dr Witolda Orłowskiego w Częstochowie miał powstać drugi w rejonie oddział urologii. Niestety oddział na razie nie powstanie.
2010-02-19
Pacjent ma prawo m.in. do poszanowania intymności i godności, dostępu do dokumentacji medycznej oraz informacji. W wydanym przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej poradniku znajdziemy opis 14 najważniejszych praw pacjenta.
2010-02-17
Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia (www.mz.gov.pl) pojawiła się informacja o zmianie rozporządzenia "w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środki pomocnicze". Rozporządzenie z dn. 10 lutego 2010 zmienia obecnie obowiązujące rozporządzenie z dn. 29 sierpnia 2009 o tej samej treści.
2010-02-15
Kilka dni temu po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia traktują problem nietrzymania moczu bardzo marginalnie, uważając go jedynie za przypadłość osób w podeszłym wieku. Wypowiedź Wiceministra Zdrowia Marka Twardowskiego podczas Konferencji zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Chorego wzbudziła ogromne kontrowersje.
2010-02-14
Dwumetrowa góra składająca się z 4 tys. opakowań po lekach oraz ponad tysiąc recept leżących na podłodze w jednej z łódzkich aptek – w taki sposób Fundacja "Dbam o Zdrowie" obchodziła 18. Dzień Chorego. Akcja ta miała zwrócić uwagę na problem wysokich cen leków oraz na ogromną skalę problemu zaniechania realizacji recept z powodów finansowych.
2010-02-12
Wczoraj, 11-go lutego obchodzony był Światowy Dzień Chorego, który 18 lat temu został ustanowiony przez Jana Pawła II. Tegoroczne hasło brzmiało "Cierpienie wyzwala miłość". W ten dzień w całym kraju odprawionych zostało wiele nabożeństw dla osób chorych, z niepełnosprawnością, ich rodzin, bliskich i opiekunów. Kapłani odwiedzili również chorych w domach, szpitalach i hospicjach.
2010-02-05
Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia
Tego lata ruszy kampania edukacyjno-informacyjna dotycząca rozrostu stercza, bardziej znanego pod nazwą "prostata". Celem kampanii będzie zachęcenie mężczyzn do poddawania się badaniom pod kątem raka prostaty. Jej adresatami będą mężczyźni powyżej 45 roku życia, w szczególności ci, którzy pracują w zawodach obarczonych ryzykiem zachorowania na raka prostaty i inne schorzenia układu moczowo-płciowego. Badanie takie (również w przypadku panów nie znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka) powinno być wykonywane co najmniej raz w roku.
2010-02-03
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom od dziś umożliwiamy Państwu dostęp do odczytu Forum NTM bez konieczności logowania się.
2010-02-02
Dziennik Gazeta Prawna
Opieką medyczną (lekarską i pielęgniarską) w domu są objęci pacjenci, którzy nie poruszają się samodzielnie, ulegli groźnym urazom i nie są w stanie, ze względu na chorobę, samodzielnie się ubrać czy umyć.REKLAMA