Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-03-15
DZIENNIK ZACHODNI
Jedyny w Częstochowie oddział urologiczny w Miejskim Szpitalu Zespolonym nie przyjmuje lżej chorych pacjentów. Placówka wyczerpała już limit na 2010 rok. Zakontraktowane z WO NFZ świadczenia wystarczyłyby na przyjęcie przez cały rok jednego pacjenta dziennie...
2010-03-11
GAZETA WYBORCZA RZESZÓW
Rzeszów to kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie pojawiły się problemy opieką pielęgniarską. Przypomnijmy, że od 1 marca zmieniły się warunki świadczenia usług pielęgniarskich w domu pacjenta – z katalogu świadczeń została wykreślona opieka zadaniowa. Część pacjentów, która do tej pory korzystała z tej formy świadczeń została objęta opieką długoterminową, pozostali trafili pod opiekę pielęgniarek POZ.
2010-03-04
GAZETA.PL / RYNEK ZDROWIA
Pielęgniarki, które do 28 lutego br. opiekowały się ponad 300 osobami w czterech Domach Pomocy Społecznej w rejonie Konina nie otrzymały kontraktu na ten rok na opiekę długoterminową. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno w powiecie szamotulskim.
2010-03-02
PAP / Rynek Zdrowia
Od 1 marca nastąpiła zmiana w sposobie finansowania świadczeń pielęgniarskich w ramach opieki długoterminowej. Przestała istnieć zadaniowa forma świadczenia opieki długoterminowej w podstawowej opiece zdrowotnej. Teraz realizacja tych świadczeń będzie się odbywać w ramach umowy pielęgniarskiej opieki długoterminowej. W dotychczasowej metodzie zadaniowej pielęgniarka otrzymywała pieniądze za wykonanie poszczególnych czynności wykazanych w rozliczeniu z NFZ. Obecny system zakłada określone stawki za pomoc poszczególnym pacjentom tzw. osobo-dzień.
2010-02-26
Regularna gimnastyka pozwala na złagodzenie lęków u pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe. Tak wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach pisma "Archives of Internal Medicine".
2010-02-24
Negocjujemy z firmami farmaceutycznymi obniżki cen leków, by wprowadzić na nią innowacyjne preparaty, na które czekają pacjenci. Jeszcze w tym półroczu przygotujemy nową listę leków refundowanych – powiedział podczas konferencji prasowej 22 lutego wiceminister zdrowia Marek Twardowski. Wszyscy chorzy z pęcherzem nadreaktywnym zapewne zadają sobie w tej chwili pytanie, czy na tej liście znajdą się preparaty stosowane w objawowym leczeniu OAB.
2010-02-23
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z różnymi publikacjami dotyczącymi problemu NTM, dostępnymi za pośrednictwem naszej strony internetowej. Nietrzymanie moczu to ciągle zagadnienie mało znane, na temat którego ciężko znaleźć przystępne i zarazem profesjonalne informacje. Oferujemy Państwu wybrane publikacje obszernie prezentujące problem nietrzymania moczu oraz metody jego leczenia.
2010-02-23
19 lutego w Sejmie odbyło się Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych. Resort Zdrowia reprezentował V-ce Minister Marek Twardowski. Głównym celem spotkania była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie – czy, a jeśli tak to kiedy możliwa będzie gruntowna nowelizacja rozporządzenia dot. przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Niestety zamiast uzyskania konkretnych deklaracji dowiedzieliśmy się, że "kołdra jest zbyt krótka, a każdy ciągnie w swoją stronę".
2010-02-22
W warszawskim Szpitalu Bielańskim im. Ks J. Popiełuszki została uruchomiona pierwsza poradnia ginekologii dziecięcej i młodzieżowej. Najmłodszych pacjentów z problemami ginekologicznymi przyjmie ceniony zespół czterech ginekologów dziecięcych. Specjalizacja ta jest rzadkością dlatego w bielańskiej placówce diagnozowane i hospitalizowane będą dzieci z całej Polski.REKLAMA