Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-01-20
Od 1 stycznia 2010 roku obowiązuje nowy wzór zlecenia na zaopatrzenie w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie (pieluchy anatomiczne, pieluchomajtki, podkłady, wkłady anatomiczne, worki stomijne i worki do zbiórki moczu).
2010-01-19
Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS) aż trzy czwarte Polaków krytycznie ocenia działalność Narodowego Funduszu Zdrowia. Negatywną opinię Funduszowi wystawiło aż 76 proc. ankietowanych. Pozytywne zdanie na temat działalności NFZ ma tylko 13 proc. respondentów.
2010-01-17
Staranne planowanie każdego dłuższego wyjścia, wytyczanie trasy w taki sposób aby zahaczała ona o publiczne toalety w centrach handlowych, w pracy, na dworcach i stacjach benzynowych. Pewnie każda osoba z pęcherzem nadreaktywnym doskonale to zna. Jesteśmy "sługami" naszego pęcherza i musimy natychmiastowo wykonywać jego polecenia. Silne parcie zmusza nas do skorzystania z najbliższego WC. Tymczasem stan publicznych toalet pozostawia wiele do życzenia.
2010-01-16
Śląscy pacjenci napisali do Minister Zdrowia, Ewy Kopacz 7 tysięcy listów-recept. Akcja ta ma być formą protestu przeciwko obciążaniu ich za pomyłki lekarskie popełniane przy wypisywaniu recept. Jak czytamy na stronie Śląskiej Izby Aptekarskiej – inicjatora akcji – jest to protest przeciwko odbieraniu pacjentom ustawowo gwarantowanego prawa do otrzymania leków refundowanych i obciążania odpowiedzialnością finansową za niedbale wystawiane recepty.
2010-01-15
W środę, 13 stycznia w Ministerstwie Zdrowia zostały uruchomione dwa specjalne numery telefonów, pod którymi pacjenci będą mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące swoich praw do świadczeń medycznych.
2010-01-14
Tak wynika z raportu przeprowadzonego przez Pracownię Badań Społecznych (PBS DGA). Sondę przeprowadzono wśród 500 losowo wybranych osób.
2009-12-29
Zapraszamy Państwa do lektury najnowszego numeru Kwartalnika NTM.

Koniec roku to czas podsumowań. Nasi eksperci przeanalizowali zatem sytuację prawną osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych w mijającym roku. Szczególną uwagę zwrócono na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze w roku 2009.
2009-12-23
Czy polscy pacjenci powinni obawiać się tego, że wkrótce nie będzie miał ich kto leczyć? Od kilku lat nasz kraj zmaga się z tak zwaną "luką pokoleniową" wśród personelu medycznego. Starsze pokolenie lekarzy odchodzi na emeryturę, zaś młodych adeptów tego zawodu jest znacznie mniej. Poza tym wielu młodych absolwentów rozpoczyna swoją praktykę zawodową poza granicami naszego kraju. Albo pozostają w Polsce, ale swoją praktykę lekarską prowadzą poza publiczną służbą zdrowia.
2009-12-21

Opracowywany od kilku miesięcy i wielokrotnie zmieniany przyszłoroczny plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia w końcu ujrzał światło dzienne.REKLAMA