Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-04-19

Rada Przejrzystości przy AOTMiT oceni m.in. efektywność kolejnych leków w populacji osób powyżej 75. roku życia, m.in. kardiologiczne i przeciwwymiotne. Ocenie podlegać będą też programy zdrowotne - w tym duży profilaktyki wczesnego wykrywania zaburzeń słuchu, głosu i mowy wśród uczniów klas I szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego na lata 2018-2021, ale też mniejsze np. w zakresie profilaktyki nietrzymania moczu w Legionowe czy szczepienia przeciw grypie.

2018-04-18

Po 25 latach wprowadzenia tej terapii na świecie, neuromodulacja krzyżowa wreszcie będzie dostępna w Polsce. 13 kwietnia br. Minister Zdrowia podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego dodając do wykazu świadczeń gwarantowanych miedzy innymi neuromodulację krzyżową.

2018-04-14

W "Annals of Oncology" przeanalizowano związek między aktywnością fizyczną a ryzykiem zachorowania na raka gruczołu krokowego. W badaniach uczestniczyło ponad 150 tys. chorych.

2018-04-13

Jeszcze w tym roku Narodowy Fundusz Zdrowia chce uruchomić rozwiązanie informatyczne wspierającego procesy elektronicznego potwierdzania zlecenia na zaopatrzenie pacjenta w wyroby medyczne. Do tego musi jednak zmodyfikować swój system informatyczny.

2018-04-12

Rząd Wielkiej Brytanii zainwestuje 75 milionów funtów w badania mające na celu wcześniejsze diagnozowanie i lepsze leczenie mężczyzn z rakiem prostaty.

2018-04-11

Na 11 kwietnia zaplanowane zostało kolejne posiedzenie Rady Taryfikacji AOTMiT. Rada będzie przygotowywać się do analizy wyceny kolejnych świadczeń.

2018-04-10

W Szpitalu Miejskim w Olsztynie rozpoczęła się rozbudowa oddziału urologicznego. W jej ramach do końca 2019 r. powstanie dwukondygnacyjny obiekt, w którym znajdzie się m.in. blok operacyjny.

2018-04-06

Prof. Ewa Barcz, kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie udzieliła wywiadu portalowi www.rynekzdrowia.pl na temat coraz częstszych schorzeń dna miednicy.

2018-04-05

Planowana na 5 kwietnia konferencja dotycząca inauguracji narodowej debaty o zdrowiu, została przesunięta o dwa tygodnie.
REKLAMA