Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-06-14

Co roku w Europie diagnozowanych jest 151 tys. przypadków raka pęcherza moczowego, jednak do tej pory nie dokonano przełomu w leczeniu zaawansowanego stadium tego nowotworu. Teraz sytuacja chorych może ulec poprawie dzięki immunoonkologii.

2017-06-13

Chorzy na raka prostaty w stadium przerzutowym mają blisko o 40 proc. mniejsze ryzyko zgonu w okresie trzech lat, jeśli do klasycznej hormonoterapii dołączony zostanie nowy lek hormonalny.

 

2017-06-12

Zespół Badawczy Zakładu Socjologii Medycyny i Patologii Społecznej przeprowadza badania dotyczące doświadczeń i oczekiwań pacjentów w komunikacji z lekarzem podczas przekazywania niekorzystnej diagnozy.

2017-06-09

Od początku czerwca br. lekarze ginekologii i położnictwa, medycyny rodzinnej, pediatrii oraz chorób wewnętrznych, a także uprawnione pielęgniarki, mogą przepisywać pacjentom wyroby chłonne.

2017-06-07

Określenie jasnych zasad refundacji wyrobów medycznych to bardzo ważna sprawa dla wszystkich uczestników systemu ochrony zdrowia.

2017-06-06

Przedstawiciele organizacji pacjentów postanowili utworzyć ogólnopolską, organizację integrującą działania na rzecz pacjenta w systemie ochrony zdrowia, zrzeszającą stowarzyszenia oraz fundacje działające na poziomie regionalnym i krajowym.

2017-06-05

Czasami niepozorne popuszczanie moczu podczas śmiechu czy wysiłku fizycznego może być początkiem nietrzymania moczu(NTM).

2017-06-02

Na najnowszej liście leków refundacyjnych, obowiązującej od 1 maja 2017r., nie znalazły się dwa nowoczesne leki (enzalutamid i dichlorek radu-223), które nie tylko wydłużają życie chorym na raka prostaty nawet o kilkanaście miesięcy, ale także poprawiają jego jakość.

 

2017-05-27

Rada Przejrzystości wydała stanowisko w sprawie oceny leku Minirin Melt we wskazaniu: pierwotne izolowane moczenie nocne u pacjentów powyżej 6 r.ż. z prawidłową zdolnością zagęszczania moczu po udokumentowaniu nieskuteczności 1-miesięcznego postępowania wspomagającego i motywującego.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA