Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-02-06

5 lutego Komisja Europejska uruchomiła nową internetową bazę wiedzy na temat walki z rakiem. Strona ma pomóc w dotarciu do rzetelnych, sprawdzonych informacji na temat powstawania, leczenia i zapobiegania nowotworom.

2018-02-05

NIK, w megainformacji wystosowanej z tej okazji do mediów, proponujem.in. włączenie w walkę z rakiem lekarzy medycyny pracy oraz wprowadzenie do szkół obowiązkowego przedmiotu dot. edukacji zdrowotnej.

2018-02-01

31 stycznia br. została ogłoszona nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

2018-01-31

W 2017 r. 700 chorych na choroby urologiczne wybrało leczenie w zagranicznych klinikach, w których czeka się na zabieg o wiele krócej niż w Polsce. Urologia to drugi po zaćmie trend w turystyce medycznej Polaków.

2018-01-30

W Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja dotycząca zlecenia przygotowania analizy weryfikacyjnej AOTMiT, stanowiska Rady Przejrzystości, rekomendacji Prezesa Agencji dla produktu leczniczego Noqturina, desmopressinum, liofilizat doustny, we wskazaniu: objawowe leczenie nokturii spowodowanej idiopatycznym nocnym wielomoczem u dorosłych.

2018-01-29

NZOZ Szpital Specjalistyczny im. E. Michałowskiego w Katowicach został wysoko oceniony przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i otrzymał Certyfikat Akredytacyjny.

2018-01-28

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej wniosło do Ministerstwa Zdrowia petycję o całkowity zakaz reklamy środków dostępnych bez recepty, wyrobów medycznych oraz suplementów diety.

2018-01-26

Ministerstwo Zdrowia bierze pod uwagę zmiany umożliwiające zwiększenie środków na dofinansowanie do terapii lekowych. Byłaby to odpowiedź na petycję organizacji pacjenckich, które chcą ustanowienia zasady przeznaczenia 17 proc. wydatków NFZ na budżet refundacyjny.

2018-01-25

Minister Zdrowia wydał rozporządzenie ws. wykazu substancji czynnych zawartych w lekach, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych ordynowanych przez pielęgniarki i położne oraz wykazu badań diagnostycznych, na które mają prawo wystawiać skierowania pielęgniarki i położne.
REKLAMA