Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-02-14
Dwumetrowa góra składająca się z 4 tys. opakowań po lekach oraz ponad tysiąc recept leżących na podłodze w jednej z łódzkich aptek – w taki sposób Fundacja "Dbam o Zdrowie" obchodziła 18. Dzień Chorego. Akcja ta miała zwrócić uwagę na problem wysokich cen leków oraz na ogromną skalę problemu zaniechania realizacji recept z powodów finansowych.
2010-02-12
Wczoraj, 11-go lutego obchodzony był Światowy Dzień Chorego, który 18 lat temu został ustanowiony przez Jana Pawła II. Tegoroczne hasło brzmiało "Cierpienie wyzwala miłość". W ten dzień w całym kraju odprawionych zostało wiele nabożeństw dla osób chorych, z niepełnosprawnością, ich rodzin, bliskich i opiekunów. Kapłani odwiedzili również chorych w domach, szpitalach i hospicjach.
2010-02-05
Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia
Tego lata ruszy kampania edukacyjno-informacyjna dotycząca rozrostu stercza, bardziej znanego pod nazwą "prostata". Celem kampanii będzie zachęcenie mężczyzn do poddawania się badaniom pod kątem raka prostaty. Jej adresatami będą mężczyźni powyżej 45 roku życia, w szczególności ci, którzy pracują w zawodach obarczonych ryzykiem zachorowania na raka prostaty i inne schorzenia układu moczowo-płciowego. Badanie takie (również w przypadku panów nie znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka) powinno być wykonywane co najmniej raz w roku.
2010-02-03
Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom od dziś umożliwiamy Państwu dostęp do odczytu Forum NTM bez konieczności logowania się.
2010-02-02
Dziennik Gazeta Prawna
Opieką medyczną (lekarską i pielęgniarską) w domu są objęci pacjenci, którzy nie poruszają się samodzielnie, ulegli groźnym urazom i nie są w stanie, ze względu na chorobę, samodzielnie się ubrać czy umyć.
2010-01-29
Rada Konsultacyjna Agencji Oceny Technologii Medycznych (AOTM) wydała rekomendację w sprawie finansowania tolterodyny w leczeniu objawowym pęcherza nadreaktywnego (stanowisko nr 29/10/26/2009 z dn. 14.12.2009 r.). W uzasadnieniu czytamy: "Rada Konsultacyjna rekomenduje finansowanie ze środków publicznych wodorowinianu tolterodyny (Uroflow®) w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB), w ramach wykazu leków refundowanych, pod warunkiem utworzenia wspólnej grupy terapeutycznej obejmującej leki stosowane w tym wskazaniu (grupa farmakoterapeutyczna: leki działające rozkurczowo na drogi moczowe), z odpłatnością 50%."
2010-01-28
PAP/Gazeta Wyborcza.pl
Organizacje zrzeszające osoby niepełnosprawne domagają się większej przejrzystości w procesie stanowienia prawa oraz stworzenia jednej, pełniejszej definicji niepełnosprawności. Ponadto domagają się, aby rząd na różnych etapach tworzenia prawa konsultował się z organizacjami społecznymi.
2010-01-24
Osoba, która w celu opieki nad osobą niepełnosprawną rezygnuje z zatrudnienia może otrzymać świadczenie pielęgnacyjne, które wypłacane jest przez gminę. Od początku stycznia 2010 r. przestało obowiązywać kryterium dochodowe (do tej pory 583 zł/mies. na osobę). Wniosek o dofinansowanie może złożyć każdy, kto pozostawia dotychczasową pracę i podejmuje się opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.
2010-01-22

RYNEK ZDROWIA nr 54 / Styczeń 2010
Zwiększenie udziału NFZ w finansowaniu leków stosowanych w chorobach przewlekłych, zmniejszenie zaś refundacji dla pacjentów, którzy chorują doraźnie i kupują leki sporadycznie. Takie zmiany proponuje resort zdrowia. Marek Twardowski, Wiceminister Zdrowia zapewnia, że proponowane zmiany, które uporządkują rynek farmaceutyczny przyczynią się do zmniejszenia cen leków w aptekach.
REKLAMA