Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2009-11-04

Kilka dni temu Ministerstwo Zdrowia przyznało, że w przyszłorocznym budżecie służby zdrowia zabraknie półtora miliarda złotych. Trzeba więc będzie szukać oszczędności – tylko komu zabrać, a komu dać? Wiele wskazuje na to, że dziura budżetowa będzie łatana kosztem osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych.
2009-11-03

Lubelskie szpitale wstrzymują przyjęcia pacjentów. Oczekiwanie na zabieg na oddziale ginekologii w szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie trwa kilka miesięcy. "Na bieżąco" operowane są tylko pacjentki z nowotworami. Na planowane zabiegi, które bezpośrednio nie zagrażają życiu np. na wszczepienie taśmy przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, czy leczenie niepłodności trzeba czekać co najmniej do lutego.
2009-11-02

Kto powinien finansować usługi pielęgniarek sprawujących opiekę długoterminową nad podopiecznymi domów pomocy społecznej - resort pracy czy zdrowia? Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uważa, że jest to powinność Narodowego Funduszu Zdrowia, z kolei NFZ twierdzi, że DPS-y nie są świadczeniodawcami, gdyż nie są przypisane ochronie zdrowia.
2009-10-29

Opolskie Stowarzyszenie "Dla przyszłości" otrzymało fundusze unijne na zorganizowanie szkolenia, którego uczestnicy nauczą się w jaki sposób opiekować się osobami starszymi i chorymi.

2009-10-27

Według obliczeń Ministerstwa Finansów z powodu wzrastającego bezrobocia, a w związku z tym zmniejszenia ściągalności składek, w przyszłorocznym budżecie służby zdrowia może zabraknąć ponad miliard złotych.
2009-10-26

Mazowsze to siódme województwo w kraju, w którym osoby niepełnosprawne posiadają swój sejmik. 21 października w Konstancinie-Jeziornej odbyło się pierwsze spotkanie, w którym wzięło udział ok. 150 osób. Celem zjazdu było wspólne omówienie probelmów osób niepełnosprawnych na Mazowszu.
2009-10-22
Akcja społeczna Pielęgniarki dla swoich chorych, o której informowaliśmy wcześniej nabiera coraz większego tempa.
2009-10-21
Czy w opiece długoterminowej opiekun medyczny powinien posiadać takie same uprawnienia jak pielęgniarka? Odpowiedź na to pytanie poróżniła środowisko pielęgniarskie.
2009-10-16

Pielęgniarska opieka domowa skierowana jest do osób niesprawnych w zakresie podstawowych funkcji życiowych, narażonych na wystąpienie odleżyn, niedożywienia, a także podrażnień, zapaleń i trudno gojących się ran spowodowanych nietrzymaniem moczu.
1% Podatku

 


REKLAMA