Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-04-28
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz ze Stowarzyszeniem Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza na wykład pt. Profilaktyka i metody leczenia nietrzymania moczu.
2010-04-28
W niedzielę 9 maja 2010 w godz. 11:00-14:00 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, przy ul. Marymonckiej 34 obędzie się coroczny rekreacyjny festyn dla seniorów - Senioriada.
2010-04-27
Dziś w Pradze (Czechy) rozpoczęło się Światowe Forum poświęcone problemowi nietrzymania moczu (ang. Global Forum on Incontinence). Specjaliści z całego świata dyskutują m.in. o przyczynach i sposobach zapobiegania NTM, o możliwościach leczenia, a także o aspektach ekonomicznych i prawnych związanych z nietrzymaniem moczu.
2010-04-26
Ukazała się najnowsza, czwarta już edycja Informatora NTM dla lekarzy rodzinnych, który w całości poświęcony jest problemowi nietrzymania moczu. Informator ma formę zwięzłego poradnika zawierającego zbiór praktycznych informacji o problemie NTM, które są niezbędne z codziennej pracy lekarza POZ.
2010-04-20
Polscy pacjenci z pęcherzem nadreaktywnym (OAB) mogą pozazdrościć Holendrom, Szwedom, czy Amerykanom. Polityka tych państw względem pacjentów z OAB daje im możliwość podjęcia leczenia i normalnej egzystencji.
2010-04-15
Dziennik Polski/Rynek Zdrowia
Małopolska to już kolejny region gdzie, po wprowadzeniu nowych przepisów w marcu br., pojawiły się problemy z opieką długoterminową. Przedstawiciele Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych (MOIPiP) podczas spotkania z wojewodą zaapelowali o zwiększenie dostępności do opieki długoterminowej.
2010-04-14
W dniach 26-28 kwietnia w czeskiej Pradze odbędzie się międzynarodowe spotkanie poświęcone problemowi nietrzymania moczu (ang. Global Forum on Incontinence). Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Wybór właściwej drogi".
2010-04-12
Właśnie ukazał się najnowszy numer Kwartalnika NTM. Jest to już 32 numer naszego pisma. Poniżej przedstawiamy Państwu skrót najważniejszych zagadnień.
2010-04-08
Człowieka starego "na pierwszy rzut oka" można porównać do małego dziecka – tak samo jak ono potrzebuje pomocy w najprostszych czynnościach fizjologicznych tj. jedzenie, mycie, wypróżnianie itp. Jednak opieka nad niemowlęciem jest czymś zupełnie innym niż opieka nad niedołężnym starcem.REKLAMA