Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-05-31
Elektrostymulacja stosowana w leczeniu nietrzymania moczu, mimo iż jest coraz częściej wykorzystywana, to w dalszym ciągu pozostaje zagadnieniem mało znanym. Zwłaszcza wśród pacjentów, ale także wielu lekarzy nie ma na ten temat wystarczającej wiedzy. Aby przybliżyć trochę to zagadnienie w najbliższym numerze Kwartalnika NTM będziecie mogli Państwo znaleźć ciekawy artykuł wprowadzający w problematykę elektrostymulacji.
2010-05-28
Elektrostymulacja dopochwowa odgrywa znaczącą rolę w zachowawczym leczeniu nietrzymania moczu. Wpływa pozytywnie na ogólną jakość życia pacjentek, jak również na wykonywanie codziennych czynności (…). Elektrostymulacja dopochwowa poprawia jakość życia, jednocześnie zmniejszając nasilenie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Do takich wniosków doszli autorzy najnowszych badań, których celem była ocena wpływu elektrostymulacji dopochwowej na poziom jakości życia i nasilenie objawów u kobiet leczonych z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu.
2010-05-27
Rynek Zdrowia
W środę (26 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przygotowywany jest projekt rozporządzenia w sprawie standardów postępowania oraz procedur medycznych przy udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu geriatrii.
2010-05-17
Żaden z obecnie stosowanych preparatów antycholinergicznych nie jest zalecany jako lek z wyboru u wszystkich pacjentów z pęcherzem nadreaktywnym. Do takiego wniosku dochodzą autorzy najnowszej publikacji "Postępy w uroginekologii" (red. Rechberger i Baranowski), która została przygotowana specjalnie na kongres "Uroginekologia 2010" odbywający się w dn. 23-24 kwietnia w Mrągowie.
2010-05-12
Od kilku miesięcy informujemy Państwa o ciągle zmieniających się losach częstochowskiej urologii. Chaotyczna sytuacja powoli zaczyna stabilizować się. Śląski Oddział NFZ, władze Częstochowy i władze województwa śląskiego doszły do porozumienia. Zgodnie z nowymi ustaleniami mieszkańcy Częstochowy i okolic będą mogli korzystać z usług jednego oddziału urologicznego w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. Oddział będzie pracował całodobowo.
2010-05-11
Najwyższa Izba Kontroli (NIK) opublikowała dwa raporty o domach pomocy społecznej i zakładach opiekuńczo leczniczych. Wynika z nich, że placówki te z powodu złego systemu finansowania i nadzorowania nie spełniają właściwie swojej funkcji. Problemem tych instytucji są również braki kadrowe. Polska nie radzi sobie z pomocą społeczną i opieką zdrowotną dla osób starszych i chorych.
2010-05-06
PAP/Rynek Zdrowia
Narodowy Fundusz Zdrowia planuje przeznaczyć nadwyżkę finansową (ponad 590 mln zł), która pojawiła się po pierwszym kwartale tego roku m.in. na refundację leków.
2010-05-05
Rynek Zdrowia
Narodowy Fundusz zdrowia odnotował po pierwszym kwartale tego roku nadwyżkę finansową. Do kasy Funduszu wpłynęło ponad 590 mln zł więcej niż pierwotnie zakładano. Dodatkowe środki finansowe mogą pozostać również po ostatecznym rozliczeniu ubiegłorocznych budżetów oddziałów wojewódzkich NFZ.
2010-04-29
W województwie kujawsko-pomorskim aż siedem tysięcy osób czeka w kolejce na realizację wniosków na przedmioty ortopedyczne. Poza kolejką obsługiwane są tylko dzieci.REKLAMA