Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-07-06
Rekordowe, kilkumiesięczne a czasem nawet kilkuletnie oczekiwania na świadczenia refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, na wizyty u specjalistów, tak niestety wygląda rzeczywistość przeciętnego pacjenta. Co jest przyczyną? Dlaczego pacjenci są skazani na tak długie oczekiwanie?
2010-06-28
Najnowsze światowe badania kliniczne wykazały wysoką skuteczność elektrostymulacji (neuroelektromodulacji) korzeni krzyżowych rdzenia kręgowego przy wykorzystaniu terapii InterStim. Pięcioletnia prospektywna próba miała na celu ocenę długotrwałego bezpieczeństwa i długoterminowej skuteczności neuromodulacji krzyżowej u pacjentów opornych na inne formy leczenia NTM, cierpiących na naglące nietrzymanie moczu oraz cierpiących na zatrzymanie moczu.
2010-06-27
Ile tak naprawdę kosztuje nietrzymanie moczu i pęcherz nadreaktywny (OAB)? Jakiego rodzaju i jakiej wysokości koszty generują te choroby? W Polsce zapewne nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. W niektórych krajach takie statystyki są prowadzone. Spójrzmy jak to wygląda za granicą.
2010-06-24
W piątek, 25-go czerwca w godz. 14.00 – 15.30 na infolinii NTM będzie dyżurował lekarz urolog. Wszystkich, którzy chcą uzyskać poradę dotyczącą swoich dolegliwości serdecznie zapraszamy.
2010-06-22
W środę – 23 czerwca o godz. 17.30 w Lublinie odbędzie się wykład lekarski, który poprowadzi lekarz seksuolog – dr Szymon Bakalczuk.
2010-06-21
Od dziś do 27 czerwca w wielu krajach świata (w tym także w Polsce) będzie trwał Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW).
2010-06-21
Wszystkich, którzy chcą porozmawiać z lekarzem urologiem, a nie chcą czekać w długiej kolejce na wizytę, zapraszamy do telefonicznego kontaktu ze specjalistą.
2010-06-11
W dniach 21 - 27 czerwca 2010 w wielu krajach świata i drugi raz w Polsce będzie miał miejsce Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW). Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na istotę problemu nietrzymania moczu, zainteresowanie tym tematem decydentów oraz mediów, a także edukacja chorych i ich rodzin.
2010-06-01
Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami w pierwszym kwartale tego roku do kasy NFZ wpłynęło 590 mln zł więcej niż pierwotnie zakładano. NFZ dokonał więc korekty planu finansowego, zakładając wzrost za cały 2010 rok na poziomie 2,4 mld zł. Nowelizując plan finansowy NFZ proponuje, aby najwięcej nadprogramowych środków przekazać na refundację leków, lekowe programy terapeutyczne i nadwykonania z poprzednich lat.REKLAMA