Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-03-25
www.pfron.org.pl
W ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się gruntownych zmian w strukturze i funkcjonowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
2010-03-24
Rada Naukowa Programu Prospołecznego "NTM – Normalnie Żyć" wydała pozytywną opinię dot. stanowiska Rady Konsultacyjnej Agencji Oceny Technologii Medycznych (AOTM) w sprawie finansowania środków stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami AOTM wydała rekomendację w sprawie finansowania ze środków publicznych bursztynianu solifenacyny i wodorowinianu tolterodyny – dwóch substancji stosowanych w leczeniu OAB.
2010-03-18
www.rynekzdrowia.pl
Projekt nowej ustawy o wyrobach medycznych jest już coraz bliższy końca drogi legislacyjnej. Sejmowa Komisja Zdrowia głosowała za jego przyjęciem. Komisja zaproponowała kilka poprawek o charakterze doprecyzowującym i redakcyjnym.
2010-03-17
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz ze Stowarzyszeniem Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza na wykład poświęcony różnym metodom leczenia nietrzymania moczu pt.: Diagnostyka i leczenie nietrzymania moczu. Najnowsze metody leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.
2010-03-15
GAZETA WYBORCZA BIAŁYSTOK
W ostatnich miesiącach słyszymy bardzo dużo o nadużyciach w służbie zdrowia. Nadużycia te dotyczą różnych obszarów – począwszy od leczenia szpitalnego, poprzez refundację leków, na przedmiotach ortopedycznych skończywszy. Czym właściwie jest nadużycie? Najkrócej ujmując nadużycie to niewłaściwe wydanie publicznych pieniędzy. Prosty przykład – zakup refundowanych leków w ilości przekraczającej zapotrzebowanie.
2010-03-15
DZIENNIK ZACHODNI
Jedyny w Częstochowie oddział urologiczny w Miejskim Szpitalu Zespolonym nie przyjmuje lżej chorych pacjentów. Placówka wyczerpała już limit na 2010 rok. Zakontraktowane z WO NFZ świadczenia wystarczyłyby na przyjęcie przez cały rok jednego pacjenta dziennie...
2010-03-11
GAZETA WYBORCZA RZESZÓW
Rzeszów to kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie pojawiły się problemy opieką pielęgniarską. Przypomnijmy, że od 1 marca zmieniły się warunki świadczenia usług pielęgniarskich w domu pacjenta – z katalogu świadczeń została wykreślona opieka zadaniowa. Część pacjentów, która do tej pory korzystała z tej formy świadczeń została objęta opieką długoterminową, pozostali trafili pod opiekę pielęgniarek POZ.
2010-03-04
GAZETA.PL / RYNEK ZDROWIA
Pielęgniarki, które do 28 lutego br. opiekowały się ponad 300 osobami w czterech Domach Pomocy Społecznej w rejonie Konina nie otrzymały kontraktu na ten rok na opiekę długoterminową. Podobna sytuacja miała miejsce niedawno w powiecie szamotulskim.
2010-03-02
PAP / Rynek Zdrowia
Od 1 marca nastąpiła zmiana w sposobie finansowania świadczeń pielęgniarskich w ramach opieki długoterminowej. Przestała istnieć zadaniowa forma świadczenia opieki długoterminowej w podstawowej opiece zdrowotnej. Teraz realizacja tych świadczeń będzie się odbywać w ramach umowy pielęgniarskiej opieki długoterminowej. W dotychczasowej metodzie zadaniowej pielęgniarka otrzymywała pieniądze za wykonanie poszczególnych czynności wykazanych w rozliczeniu z NFZ. Obecny system zakłada określone stawki za pomoc poszczególnym pacjentom tzw. osobo-dzień.REKLAMA