Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-08-16
13 sierpnia 2010 roku Minister Zdrowia podpisała projekt planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2011. Fundusz zakłada w nim wzrost środków o ok. 60 mld zł (w stosunku do planu finansowego z pierwszego półrocza 2010). Na świadczenia Fundusz chce przeznaczyć kwotę 56,6 mld zł, co stanowi wzrost wydatków o ok. 4,7% w porównaniu z rokiem bieżącym.
2010-08-04
Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kwartalnika NTM. Tym razem dużo miejsca poświęciliśmy mężczyznom. Chcemy zasygnalizować, że problem nietrzymania moczu to nie tylko kobieca przypadłość. Mimo, że statystycznie kobiety częściej cierpią z powodu nietrzymania moczu, Panów również dotyka ten problem.
2010-07-30
Neuromodulacja krzyżowa jako metoda leczenia nietrzymania moczu stosowana jest w Europie od początku lat 90-tych. Obecnie wykonuje się około 35 000 implantacji systemu InterStim na całym świecie.
2010-07-23
Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu zrzeszone w Stowarzyszeniu "UroConti" skierowały do Minister Zdrowia Ewy Kopacz pismo dot. utworzenia grupy terapeutycznej obejmującej leki na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB). Zgodnie z aktualnym stanem prawnym żaden z preparatów stosowanych w w/w wskazaniu nie jest współfinansowany ze środków publicznych. Dla wielu chorych oznacza to konieczność rezygnacji z leczenia.
2010-07-22
Projekt Rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie określenia liczby pacjentów objętych opieką pielęgniarki bądź położnej w ciągu jednej zmiany wciąż budzi kontrowersje w środowisku pielęgniarskim.
2010-07-19
Narodowy Fundusz Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Finansów 6 lipca zatwierdził zmianę planu finansowego na rok 2010. Zmiana uwzględnia nadwyżkę finansową uzyskaną po pierwszym półroczu 2010. W planie finansowym oszacowano wzrost na poziomie ponad 2 mld złotych (2 355 739 000 zł).
2010-07-13
Za nami niespełna pół roku, a niektóre placówki już ograniczają pacjentom dostęp do świadczeń. Przykładem jest Szpital Powiatowy w Mielcu, który z powodu zbyt niskiego kontraktu NFZ jest zmuszony ograniczyć przyjęcia na niektóre oddziały, w tym na oddział urologiczny, na którym leczy się nietrzymanie moczu.
2010-07-12
We wtorek 6 lipca w nowym Domu Poselskim odbyło się posiedzenie Parlamentarnego zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych. Celem spotkania było omówienie zagadnień związanych z trudną sytuacją budżetową Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
2010-07-07
Sprawowanie opieki w oddziale szpitalnym przez jedną pielęgniarkę lub położną obejmuje nie więcej niż 20 pacjentów w ciągu jednej zmiany.
Poddany do konsultacji społecznych zapis rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego dotyczący maksymalnej liczby pacjentów pozostających pod opieką jednej pielęgniarki wzbudza wiele kontrowersji w środowisku pielęgniarskim.REKLAMA