Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-04-20
Polscy pacjenci z pęcherzem nadreaktywnym (OAB) mogą pozazdrościć Holendrom, Szwedom, czy Amerykanom. Polityka tych państw względem pacjentów z OAB daje im możliwość podjęcia leczenia i normalnej egzystencji.
2010-04-15
Dziennik Polski/Rynek Zdrowia
Małopolska to już kolejny region gdzie, po wprowadzeniu nowych przepisów w marcu br., pojawiły się problemy z opieką długoterminową. Przedstawiciele Małopolskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych (MOIPiP) podczas spotkania z wojewodą zaapelowali o zwiększenie dostępności do opieki długoterminowej.
2010-04-14
W dniach 26-28 kwietnia w czeskiej Pradze odbędzie się międzynarodowe spotkanie poświęcone problemowi nietrzymania moczu (ang. Global Forum on Incontinence). Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Wybór właściwej drogi".
2010-04-12
Właśnie ukazał się najnowszy numer Kwartalnika NTM. Jest to już 32 numer naszego pisma. Poniżej przedstawiamy Państwu skrót najważniejszych zagadnień.
2010-04-08
Człowieka starego "na pierwszy rzut oka" można porównać do małego dziecka – tak samo jak ono potrzebuje pomocy w najprostszych czynnościach fizjologicznych tj. jedzenie, mycie, wypróżnianie itp. Jednak opieka nad niemowlęciem jest czymś zupełnie innym niż opieka nad niedołężnym starcem.
2010-04-07

Przypominamy, że od 1 stycznia 2010 roku obowiązuje nowy wzór zlecenia na zaopatrzenie w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie (pieluchy anatomiczne, pieluchomajtki, podkłady, wkłady anatomiczne, worki stomijne i worki do zbiórki moczu).

2010-04-07
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz ze Stowarzyszeniem Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza na wykład poświęcony metodom leczenia nietrzymania moczu pt. Profilaktyka i metody leczenia nietrzymania moczu.
2010-03-28
W marcu do Ministerstwa Zdrowia wpłynęły trzy interpelacje poselskie w sprawie opieki długoterminowej. Dotyczą one dramatycznej sytuacji obłożnie chorych pacjentów, którzy z dniem 1 marca pozostali bez opieki pielęgniarskiej.
2010-03-26
PAP
Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych domaga się od rządu pilnych rozwiązań w zakresie opieki długoterminowej. Zmiany wprowadzone w tym systemie od 1-go marca spowodowały, że wielu obłożnie chorych pozostało bez opieki. Dotyczy to w szczególności osób, które do tej pory byli objęci opieką długoterminową. Chorzy, którzy mieszczą się w przedziale 40-60 punktów wg skali Barthela zgodnie z nowymi przepisami nie kwalifikują się do opieki.REKLAMA