Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-05-12
Od kilku miesięcy informujemy Państwa o ciągle zmieniających się losach częstochowskiej urologii. Chaotyczna sytuacja powoli zaczyna stabilizować się. Śląski Oddział NFZ, władze Częstochowy i władze województwa śląskiego doszły do porozumienia. Zgodnie z nowymi ustaleniami mieszkańcy Częstochowy i okolic będą mogli korzystać z usług jednego oddziału urologicznego w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie. Oddział będzie pracował całodobowo.
2010-05-11
Najwyższa Izba Kontroli (NIK) opublikowała dwa raporty o domach pomocy społecznej i zakładach opiekuńczo leczniczych. Wynika z nich, że placówki te z powodu złego systemu finansowania i nadzorowania nie spełniają właściwie swojej funkcji. Problemem tych instytucji są również braki kadrowe. Polska nie radzi sobie z pomocą społeczną i opieką zdrowotną dla osób starszych i chorych.
2010-05-06
PAP/Rynek Zdrowia
Narodowy Fundusz Zdrowia planuje przeznaczyć nadwyżkę finansową (ponad 590 mln zł), która pojawiła się po pierwszym kwartale tego roku m.in. na refundację leków.
2010-05-05
Rynek Zdrowia
Narodowy Fundusz zdrowia odnotował po pierwszym kwartale tego roku nadwyżkę finansową. Do kasy Funduszu wpłynęło ponad 590 mln zł więcej niż pierwotnie zakładano. Dodatkowe środki finansowe mogą pozostać również po ostatecznym rozliczeniu ubiegłorocznych budżetów oddziałów wojewódzkich NFZ.
2010-04-29
W województwie kujawsko-pomorskim aż siedem tysięcy osób czeka w kolejce na realizację wniosków na przedmioty ortopedyczne. Poza kolejką obsługiwane są tylko dzieci.
2010-04-28
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz ze Stowarzyszeniem Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza na wykład pt. Profilaktyka i metody leczenia nietrzymania moczu.
2010-04-28
W niedzielę 9 maja 2010 w godz. 11:00-14:00 na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, przy ul. Marymonckiej 34 obędzie się coroczny rekreacyjny festyn dla seniorów - Senioriada.
2010-04-27
Dziś w Pradze (Czechy) rozpoczęło się Światowe Forum poświęcone problemowi nietrzymania moczu (ang. Global Forum on Incontinence). Specjaliści z całego świata dyskutują m.in. o przyczynach i sposobach zapobiegania NTM, o możliwościach leczenia, a także o aspektach ekonomicznych i prawnych związanych z nietrzymaniem moczu.
2010-04-26
Ukazała się najnowsza, czwarta już edycja Informatora NTM dla lekarzy rodzinnych, który w całości poświęcony jest problemowi nietrzymania moczu. Informator ma formę zwięzłego poradnika zawierającego zbiór praktycznych informacji o problemie NTM, które są niezbędne z codziennej pracy lekarza POZ.REKLAMA