Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-10-05
1 października jak co roku w wielu krajach obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Obchody te zostały uchwalone w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i od tego czasu co roku 1 października poświęca się więcej uwagi starości i problemom jakie się z nią wiążą.
2010-09-28
Zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) dotyka w Polsce kilku milionów osób. Współczesna medycyna dysponuje kilkoma metodami leczenia tego schorzenia. Są to m.in. farmakoterapia czy neuromodulacja krzyżowa. Obydwie metody zalecane są jako skuteczne terapie stosowane w leczeniu tego schorzenia.
2010-09-27
Przyszłoroczne plany finansowe Narodowego Funduszu Zdrowia zapewniają duży wzrost kwot na refundację leków. Pomimo dostępnych środków finansowych w dalszym ciągu nie ma nowej listy leków refundowanych, która uwzględniałaby preparaty przeznaczone do leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). W związku z tym, że Resort Zdrowia bagatelizuje problem, inicjatywę przejmują pacjenci.
2010-09-20
Wciąż rosnące kolejki do świadczeń zdrowotnych w publicznych placówkach to kolejny, nieustający problem Ministerstwa Zdrowia. Temat kolejkowania stał się ostatnio bardzo popularny, coraz więcej mówi się o nieprawidłowościach związanych z kolejkowaniem, czy o tzw. sztucznym kolejkowaniu.
2010-09-17
W dniach 13-17 września w Polsce odbył się Tydzień Urologii. Coroczna akcja organizowana jest przez European Association of Urology (EAU), we współpracy ze stowarzyszeniem pacjentów Europa Uomo oraz narodowymi stowarzyszeniami urologicznymi. W Polsce patronat nad Tygodniem Urologii objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne.
2010-09-15
W dniach 9-11 września w Bangkoku odbyło się Pierwsze Globalne Forum na temat Wyrobów Medycznych. Organizatorem spotkania była Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
2010-08-27
W Polsce osoby cierpiące na nietrzymanie moczu (NTM) mają dość ograniczone możliwości terapeutyczne. Obecnie z budżetu państwa finansowane są jedynie chirurgiczne zabiegi na nietrzymanie moczu stosowane w przeważającej mierze u pacjentów z wysiłkowym oraz mieszanym nietrzymaniem moczu oraz wszczepienie zwieracza hydraulicznego dla mężczyzn. Niestety nie wszyscy chorzy na NTM kwalifikują się do tego typu leczenia. U pacjentów chorych na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) zaleca się stosowanie farmakoterapii bądź terapię InterStim, opartą na neuromodulacji krzyżowej, metoda ta jest szczególnie zalecana u kobiet z ciężkim OAB.
2010-08-25
Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, który przewiduje utworzenie platformy internetowej zawierającej wykaz usług oraz cyfrowy rejestr medyczny. Propozycja Ministerstwa Zdrowia ma usprawnić dostęp do informacji o zrealizowanych i planowanych świadczeniach zdrowotnych.
2010-08-19
Ministerstwo Zdrowia w ostatnich dniach zatwierdziło nowy plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2011. Fundusz zakłada w nim znaczny wzrost wydatków na refundację leków. Niestety zwiększenie środków finansowych na leki w dalszym ciągu nie poprawia sytuacji osób cierpiących na zespół pęcherza nadrekatywnego (OAB).REKLAMA