Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-06-22
W środę – 23 czerwca o godz. 17.30 w Lublinie odbędzie się wykład lekarski, który poprowadzi lekarz seksuolog – dr Szymon Bakalczuk.
2010-06-21
Od dziś do 27 czerwca w wielu krajach świata (w tym także w Polsce) będzie trwał Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW).
2010-06-21
Wszystkich, którzy chcą porozmawiać z lekarzem urologiem, a nie chcą czekać w długiej kolejce na wizytę, zapraszamy do telefonicznego kontaktu ze specjalistą.
2010-06-11
W dniach 21 - 27 czerwca 2010 w wielu krajach świata i drugi raz w Polsce będzie miał miejsce Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW). Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na istotę problemu nietrzymania moczu, zainteresowanie tym tematem decydentów oraz mediów, a także edukacja chorych i ich rodzin.
2010-06-01
Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami w pierwszym kwartale tego roku do kasy NFZ wpłynęło 590 mln zł więcej niż pierwotnie zakładano. NFZ dokonał więc korekty planu finansowego, zakładając wzrost za cały 2010 rok na poziomie 2,4 mld zł. Nowelizując plan finansowy NFZ proponuje, aby najwięcej nadprogramowych środków przekazać na refundację leków, lekowe programy terapeutyczne i nadwykonania z poprzednich lat.
2010-05-31
Elektrostymulacja stosowana w leczeniu nietrzymania moczu, mimo iż jest coraz częściej wykorzystywana, to w dalszym ciągu pozostaje zagadnieniem mało znanym. Zwłaszcza wśród pacjentów, ale także wielu lekarzy nie ma na ten temat wystarczającej wiedzy. Aby przybliżyć trochę to zagadnienie w najbliższym numerze Kwartalnika NTM będziecie mogli Państwo znaleźć ciekawy artykuł wprowadzający w problematykę elektrostymulacji.
2010-05-28
Elektrostymulacja dopochwowa odgrywa znaczącą rolę w zachowawczym leczeniu nietrzymania moczu. Wpływa pozytywnie na ogólną jakość życia pacjentek, jak również na wykonywanie codziennych czynności (…). Elektrostymulacja dopochwowa poprawia jakość życia, jednocześnie zmniejszając nasilenie objawów wysiłkowego nietrzymania moczu. Do takich wniosków doszli autorzy najnowszych badań, których celem była ocena wpływu elektrostymulacji dopochwowej na poziom jakości życia i nasilenie objawów u kobiet leczonych z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu.
2010-05-27
Rynek Zdrowia
W środę (26 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przygotowywany jest projekt rozporządzenia w sprawie standardów postępowania oraz procedur medycznych przy udzielaniu świadczeń opieki zdrowotnej z zakresu geriatrii.
2010-05-17
Żaden z obecnie stosowanych preparatów antycholinergicznych nie jest zalecany jako lek z wyboru u wszystkich pacjentów z pęcherzem nadreaktywnym. Do takiego wniosku dochodzą autorzy najnowszej publikacji "Postępy w uroginekologii" (red. Rechberger i Baranowski), która została przygotowana specjalnie na kongres "Uroginekologia 2010" odbywający się w dn. 23-24 kwietnia w Mrągowie.REKLAMA