Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-11-26
W najnowszym wykazie leków refundowanych (z października br.), pomimo pozytywnej rekomendacji Agencji Ocen Technologii Medycznych dla utworzenia wspólnej grupy leków, stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB), Ministerstwo Zdrowia uwzględniło tylko jeden preparat. Ponadto wprowadzony na listę refundacyjną lek to środek starszej generacji, powodujący szereg skutków ubocznych.
2010-11-17
Z końcem października w Warszawie otwarto Ursynowskie Dzienne Centrum Zabiegowe, jedną z najnowocześniejszych placówek w kraju wykonujących zabiegi chirurgii jednego dnia.
2010-11-05
15 listopada (poniedziałek) o godz. 15:00 rozpoczynają się we Wrocławiu zajęcia gimnastyczne skierowane dla osób z nietrzymaniem moczu.
2010-11-03
Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kwartalnika NTM. Przewodnim tematem bieżącego numeru jest opieka nad osobą starszą.
2010-10-29

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych. Niestety w wykazie pojawił się tylko jeden lek starej generacji zamiast oczekiwanej grupy preparatów stosowanych w leczeniu nietrzymania moczu, na które oczekiwali pacjenci cierpiący na zespól pęcherza nadreaktywnego (OAB).

2010-10-26
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" wystosowało do Minister Zdrowia p. Ewy Kopacz List Otwarty w sprawie utworzenia wspólnej grupy terapeutycznej leków stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2010-10-22
20 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych. Duże nadzieje z nowym wykazem leków wiązali pacjenci cierpiący na zespół pęcherza nadreaktywnego, którzy od dawna czekają na refundację leków stosowanych w leczeniu tego schorzenia.
2010-10-11
Przyszłoroczny XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony będzie urologii i nefrologii dziecięcej. Celem przyszłorocznej zbiórki pieniędzy jest pomoc dzieciom z problemami układu moczowo-płciowego, w związku z tym 9 stycznia 2011 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagra na rzecz urologii.
2010-10-07
Z najnowszych rejestrów Urzędów Statystycznych wynika, że w ciągu ostatnich lat powstaje coraz więcej organizacji pozarządowych działających w sektorze ochrony zdrowia (1 września 2009 roku w rejestrze REGON zarejestrowanych było 64,5 tysiąca stowarzyszeń i 10,1 tysiąca fundacji. 8% z nich działa w sferze ochrony zdrowia).REKLAMA