Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-01-04
23 grudnia 2010 r. Prezydent RP podpisał nowelizację Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Nowelizacja obejmuje zwiększenie kontroli kolejek pacjentów oczekujących na świadczenia medyczne.
2010-12-30
29 grudnia 2010 r. Ministerstwo Zdrowia opublikowało długooczekiwane rozporządzenie refundacyjne, którego częścią jest nowa lista leków refundowanych. Z nowym wykazem leków duże nadzieje wiązali pacjenci cierpiący na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB), którzy od dawna czekają na refundację leków stosowanych w leczeniu tego schorzenia.
2010-12-29
Mazowiecki konsultant wojewódzki w dziedzinie urologii - prof. Wojciech Pylno alarmuje o niedostatecznej liczbie urologów w województwie. Obecnie coraz więcej oddziałów urologicznych na Mazowszu ma kłopoty kadrowe, związane z obsadzeniem dyżurów lekarskich. Niektórym oddziałom grozi nawet zamknięcie. Problemy kadrowe wiążą się głównie z ograniczoną liczbą miejsc rezydenckich.
2010-12-27
16 grudnia Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie standardów postępowania i procedur medycznych w zakładach opieki zdrowotnej z zakresu pielęgnowania w opiece długoterminowej. Projekt ten obejmuje swoim zakresem również standardy pielęgnowania osób z NTM.
2010-12-22
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" po raz kolejny zwróciło się do Prof. Andrzeja Borówki o zaopiniowanie wniosku do Ministerstwa Zdrowia dotyczącego wprowadzenia na listę procedur refundowanych neuromodulacji krzyżowej stosowanej w leczeniu nietrzymania moczu.
2010-12-08
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz z Lubelskim Oddziałem Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" serdecznie zapraszają na wykład: Życie seksualne a NTM.
2010-12-07
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz z Dolnośląskim Oddziałem Stowarzyszeniem Osób z NTM "UroConti" serdecznie zapraszają na wykład: Metody leczenia nietrzymania moczu.
2010-12-03
W poniedziałek 29 listopada w Sejmie odbyła się Konferencja nt zaopatrzenia ortopedycznego i pomocniczego osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. W debacie udział wzięli przedstawiciele organizacji pacjenckich m.in.: Polskiego Związku Głuchych, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti", Małopolskiego Sejmiku Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Polskiego Towarzystwa Opieki nad Chorymi ze Stomią POL-ILKO.
2010-11-29
Drogie leczenie, ograniczone możliwości terapeutyczne, niewystarczające limity zaopatrzenia w refundowane środki wchłaniające to codzienności osób cierpiących na nietrzymanie moczu.REKLAMA