Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2009-11-24

Ustawa koszykowa z dn. 31 sierpnia wprowadziła w życie 13 rozporządzeń, które opisują nie tylko rodzaje świadczeń, ale również niezbędne warunki sprzętowe i kadrowe. I to właśnie spełnienie tych wymagań do końca tego roku sprawiłoby największy problem świadczeniodawcom. Wiele placówek już teraz musiałby zakupić nowy sprzęt i zatrudnić dodatkowy personel. A to w większości przypadków byłoby niemożliwe.
2009-11-24

Jakie są powody ograniczania finansowania świadczeń zdrowotnych? Na to pytanie będą musieli odpowiedzieć Minister Zdrowia, Ewa Kopacz i Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Jacek Paszkiewicz. Do złożenia wyjaśnień w tej sprawie wezwał ich Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Aleksander Szczygło.
2009-11-23

Zapalenie pęcherza moczowego to bardzo nieprzyjemna i trudna do zdiagnozowania dolegliwość. Często bywa mylone z infekcją dróg moczowych lub pęcherza. Szacuje się, że prawie połowa osób cierpiących na śródmiąższowe zapalenie pęcherza (IC) nie wie o tym, że jest chora.
2009-11-23

Stowarzyszenia pacjentów będą musiały ujawnić jakie koncerny farmaceutyczne je sponsorują – żąda tego od nich Ministerstwo Zdrowia. Inaczej będą traktowani jak lobbyści.
2009-11-22

W najbliższą środę (25 listopada) dodatek do Gazety Wyborczej pt. "Zdrowa środa" zostanie poświęcony problemowi nietrzymania moczu.

2009-11-19

Kolejne środowiska związane z osobami niepełnosprawnymi wyrażają swoje zaniepokojenie przyszłorocznym budżetem NFZ na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Tym razem swoje obawy w komunikacie prasowym wyraziła Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED, która skupia producentów i dystrybutorów przedmiotów ortopedycznych.
2009-11-18

Osoby cierpiące na choroby neurodegeneracyjne, tj. Alzheimer i Parkinson być może już wkrótce będą mogły liczyć na specjalistyczną pomoc.
2009-11-17

Już po raz siódmy Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji przyznało nagrody w konkursie "Człowiek bez barier". W tym roku laureatem został niewidomy rolnik, p. Piotr Kalinowski.
2009-11-16

W efekcie prawie dwuletnich sporów o kształcie opieki pielęgniarskiej w domu pacjenta doszło m.in. do ograniczenia prawa do zawierania umów w zakresie pielęgniarstwa zadaniowego przez podmioty pielęgniarskie od połowy 2009 oraz wypowiedzenia z końcem 2009 roku umów prawie 600 podmiotom działającym w zakresie pielęgniarstwa w POZ.
forum Forum Regulamin

 


REKLAMA