Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-09-17
W dniach 13-17 września w Polsce odbył się Tydzień Urologii. Coroczna akcja organizowana jest przez European Association of Urology (EAU), we współpracy ze stowarzyszeniem pacjentów Europa Uomo oraz narodowymi stowarzyszeniami urologicznymi. W Polsce patronat nad Tygodniem Urologii objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne.
2010-09-15
W dniach 9-11 września w Bangkoku odbyło się Pierwsze Globalne Forum na temat Wyrobów Medycznych. Organizatorem spotkania była Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
2010-08-27
W Polsce osoby cierpiące na nietrzymanie moczu (NTM) mają dość ograniczone możliwości terapeutyczne. Obecnie z budżetu państwa finansowane są jedynie chirurgiczne zabiegi na nietrzymanie moczu stosowane w przeważającej mierze u pacjentów z wysiłkowym oraz mieszanym nietrzymaniem moczu oraz wszczepienie zwieracza hydraulicznego dla mężczyzn. Niestety nie wszyscy chorzy na NTM kwalifikują się do tego typu leczenia. U pacjentów chorych na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) zaleca się stosowanie farmakoterapii bądź terapię InterStim, opartą na neuromodulacji krzyżowej, metoda ta jest szczególnie zalecana u kobiet z ciężkim OAB.
2010-08-25
Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, który przewiduje utworzenie platformy internetowej zawierającej wykaz usług oraz cyfrowy rejestr medyczny. Propozycja Ministerstwa Zdrowia ma usprawnić dostęp do informacji o zrealizowanych i planowanych świadczeniach zdrowotnych.
2010-08-19
Ministerstwo Zdrowia w ostatnich dniach zatwierdziło nowy plan finansowy Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2011. Fundusz zakłada w nim znaczny wzrost wydatków na refundację leków. Niestety zwiększenie środków finansowych na leki w dalszym ciągu nie poprawia sytuacji osób cierpiących na zespół pęcherza nadrekatywnego (OAB).
2010-08-16
13 sierpnia 2010 roku Minister Zdrowia podpisała projekt planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na rok 2011. Fundusz zakłada w nim wzrost środków o ok. 60 mld zł (w stosunku do planu finansowego z pierwszego półrocza 2010). Na świadczenia Fundusz chce przeznaczyć kwotę 56,6 mld zł, co stanowi wzrost wydatków o ok. 4,7% w porównaniu z rokiem bieżącym.
2010-08-04
Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kwartalnika NTM. Tym razem dużo miejsca poświęciliśmy mężczyznom. Chcemy zasygnalizować, że problem nietrzymania moczu to nie tylko kobieca przypadłość. Mimo, że statystycznie kobiety częściej cierpią z powodu nietrzymania moczu, Panów również dotyka ten problem.
2010-07-30
Neuromodulacja krzyżowa jako metoda leczenia nietrzymania moczu stosowana jest w Europie od początku lat 90-tych. Obecnie wykonuje się około 35 000 implantacji systemu InterStim na całym świecie.
2010-07-23
Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu zrzeszone w Stowarzyszeniu "UroConti" skierowały do Minister Zdrowia Ewy Kopacz pismo dot. utworzenia grupy terapeutycznej obejmującej leki na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB). Zgodnie z aktualnym stanem prawnym żaden z preparatów stosowanych w w/w wskazaniu nie jest współfinansowany ze środków publicznych. Dla wielu chorych oznacza to konieczność rezygnacji z leczenia.REKLAMA