Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-02-27
Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” z początkiem roku złożyło do Ministerstwa Zdrowia wniosek o refundację neuromodulacji krzyżowej stosowanej w leczeniu ciężkich przypadków leczenia nietrzymania moczu. Propozycją Stowarzyszenia jest uwzględnienie neuromodulacji na listę refundowanych procedur szpitalnych.

2011-02-11
W dniach 10-11 lutego obchodzono Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej zorganizował V ogólnopolskie spotkanie liderów organizacji pacjentów. W ramach spotkania odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia (p. Ewy Kopacz, p. Artura Fałka), Narodowego Funduszu Zdrowia (p. Jacka Paszkiewicza).
2011-02-07
Wszystkie osoby zainteresowane, w szczególności kobiety po porodach oraz osoby z problemem nietrzymania moczu, zapraszamy do udziału w zajęciach gimnastycznych opartych na ćwiczeniach mięśni Kegla.
2011-02-04

Już wkrótce nowy numer Kwartalnika NTM. Wszystkich czytelników zapraszamy do lektury, ciekawych artykułów, wśród nich znajdą Państwo:

2011-01-31
Nietrzymanie moczu wymaga indywidualnego podejścia. Nie ma jednej złotej metody, która rozwiązałaby problem wszystkich pacjentów z NTM. W zależności od rodzaju nietrzymania moczu, stopnia nasilenia zaleca się stosowanie odpowiedniej terapii.
2011-01-27
Po opublikowaniu przez resort zdrowia nowej listy leków refundowanych nadzieje pacjentów na zmianę dostępu do leczenia farmakologicznego pęcherza nadreaktywnego ostygły. Owszem na wykazie utworzono grupę terapeutyczną preparatów stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadrekatywnego (OAB), jednakże zgodnie z Ustawą refundacyjną w ramach nowej grupy NFZ refunduje tylko jeden produkt.
2011-01-24
20 stycznia w Ministerstwie Zdrowia odbyła się konferencja na temat wdrażanego Programu profilaktycznego w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów układu moczowo-płciowego u mężczyzn w wieku powyżej 45 roku życia.
2011-01-15
14 stycznia Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na swojej stronie internetowej ostateczną wersję planu finansowego na 2010 rok, uwzględniającą wszystkie dotychczasowe zmiany. Plan finansowy zawiera podsumowanie wszystkich wydatków na służbę zdrowia w roku 2010.
2011-01-10
Podczas tegorocznego XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowano na rzecz dzieci z problemami układu moczowo-płciowego.REKLAMA