Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-04-18

Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, działając aktywnie na rzecz osób z problemem nietrzymania moczu, tym razem zajmuje głos w sprawie wysokich kosztów leczenia odleżyn.

2011-04-08
W Kielcach otwarto nową placówkę zajmującą się terapią nietrzymania moczu. Klinika Rehabilitacyjna "Medella" proponuje pacjentom terapię urologiczno-ginekologiczną, która pozwala uniknąć długotrwałego leczenia farmakologicznego lub operacyjnego.
2011-04-07
Problemy układu moczowego, problemy psychiczne i zaburzenia ginekologiczne to dla Polek w wieku 35+ najbardziej wstydliwe dolegliwości zdrowotne - wynika z raportu kampanii CoreWellness - wewnętrzna siła. Dużo łatwiej jest mówić kobietom o problemach ze skórą, a nawet tych, które dotyczą zdrowia seksualnego. Tezę tę potwierdzają przeprowadzone badania, w którym badane kobiety pytano o to jakie problemy zdrowotne uważa Pani za najbardziej wstydliwe?
2011-04-04
W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pojawiła się informacja dotycząca zmiany terminów realizacji zaopatrzenia w wybrane środki pomocnicze. Małopolski Oddział NFZ wydłużył okres realizacji wniosków na środki stomijne, które od 1 kwietnia 2011 mogą być wypisywane i realizowane przez okres maksymalnie do 3 miesięcy.
2011-03-31
Od wejścia w życie nowej listy leków refundowanych minęło już kilka miesięcy. Pomimo uwzględniania na liście jednego preparatu stosowanego w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) pacjenci nie odczuli poprawy swojej sytuacji.
2011-03-18

Poniżej prezentujemy stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dotyczące artykułu pt. „NFZ w Olsztynie ogranicza dostęp dla osób zaopatrujących się w środki pomocnicze”, który ukazał się na stronie www.ntm.pl w dn. 4.03.2011 r.

2011-03-10

W najnowszym numerze Przeglądu Urologicznego ukazał się dodatek poświęcony technice neurmodulacji krzyżowej. Suplement jest zbiorem opinii ekspertów z dziedziny urologii. Opracowanie przedstawia szereg argumentów przemawiających za zasadnością stosowania neuromodulacji krzyżowej w leczeniu dysfunkcji mikcyjnych w Polsce.

2011-03-04
Praktyki stosowane w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Wojewódzkim NFZ ograniczają dostęp do środków pomocniczych wydawanych cyklicznie min. zaopatrzenia dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu (NTM) i worków dla pacjentów ze stomią.
2011-02-28

Podczas tegorocznego Forum Organizacji Pozarządowych organizowanego przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.
REKLAMA