Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-10-29

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych. Niestety w wykazie pojawił się tylko jeden lek starej generacji zamiast oczekiwanej grupy preparatów stosowanych w leczeniu nietrzymania moczu, na które oczekiwali pacjenci cierpiący na zespól pęcherza nadreaktywnego (OAB).

2010-10-26
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" wystosowało do Minister Zdrowia p. Ewy Kopacz List Otwarty w sprawie utworzenia wspólnej grupy terapeutycznej leków stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2010-10-22
20 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych. Duże nadzieje z nowym wykazem leków wiązali pacjenci cierpiący na zespół pęcherza nadreaktywnego, którzy od dawna czekają na refundację leków stosowanych w leczeniu tego schorzenia.
2010-10-11
Przyszłoroczny XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony będzie urologii i nefrologii dziecięcej. Celem przyszłorocznej zbiórki pieniędzy jest pomoc dzieciom z problemami układu moczowo-płciowego, w związku z tym 9 stycznia 2011 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagra na rzecz urologii.
2010-10-07
Z najnowszych rejestrów Urzędów Statystycznych wynika, że w ciągu ostatnich lat powstaje coraz więcej organizacji pozarządowych działających w sektorze ochrony zdrowia (1 września 2009 roku w rejestrze REGON zarejestrowanych było 64,5 tysiąca stowarzyszeń i 10,1 tysiąca fundacji. 8% z nich działa w sferze ochrony zdrowia).
2010-10-05
1 października jak co roku w wielu krajach obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Obchody te zostały uchwalone w 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i od tego czasu co roku 1 października poświęca się więcej uwagi starości i problemom jakie się z nią wiążą.
2010-09-28
Zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) dotyka w Polsce kilku milionów osób. Współczesna medycyna dysponuje kilkoma metodami leczenia tego schorzenia. Są to m.in. farmakoterapia czy neuromodulacja krzyżowa. Obydwie metody zalecane są jako skuteczne terapie stosowane w leczeniu tego schorzenia.
2010-09-27
Przyszłoroczne plany finansowe Narodowego Funduszu Zdrowia zapewniają duży wzrost kwot na refundację leków. Pomimo dostępnych środków finansowych w dalszym ciągu nie ma nowej listy leków refundowanych, która uwzględniałaby preparaty przeznaczone do leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). W związku z tym, że Resort Zdrowia bagatelizuje problem, inicjatywę przejmują pacjenci.
2010-09-20
Wciąż rosnące kolejki do świadczeń zdrowotnych w publicznych placówkach to kolejny, nieustający problem Ministerstwa Zdrowia. Temat kolejkowania stał się ostatnio bardzo popularny, coraz więcej mówi się o nieprawidłowościach związanych z kolejkowaniem, czy o tzw. sztucznym kolejkowaniu.REKLAMA