Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2009-12-19
PAP
16 grudnia w Sejmie odbyła się debata, podczas której przedstawiono informacje o działaniach rządu podejmowanych w latach 2007 – 2008 na rzecz realizacji postanowień zawartych uchwale Sejmu z 1997 r. dot. "Karty Praw Osób Niepełnosprawnych".
2009-12-19
Dziennik Gazeta Prawna
Parlamentarzyści pracują nad reorganizacją systemu opieki długoterminowej w Polsce. Zdaniem senatora Mieczysława Augustyna - przewodniczącego senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Starszych, polska opieka długoterminowa jest rozbita i brakuje jej koordynacji. Większością spośród 1,3 mln osób niesamodzielnych zajmują się rodziny. Natomiast pomoc społeczna, samorządy, służba zdrowia i rodziny starają się wzajemnie przerzucać kosztami zapewnienia im opieki. Gminy chętnie umieszczają pacjentów w zakładach opiekuńczo-leczniczych, bo za nich płaci NFZ, a za pobyt mieszkańca w domu pomocy społecznej muszą dopłacać. W rezultacie tego do zakładów opiekuńczo leczniczych często trafiają osoby bez wskazań medycznych.
2009-12-18

NFZ zamieścił na swojej stronie internetowej komunikat informujący o zmianie wzoru zleceń na przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. W komunikacie został również określony czas ważności "starych" zleceń.
2009-12-17

Od 16 grudnia zaczęła obowiązywać nowa lista leków refundowanych. Zawiera ona wykaz chorób (41 pozycji), dla których leki i wyroby medyczne przepisuje się bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością. Wśród wymienionych chorób znajduje się również moczówka prosta przysadkowa, przy leczeniu której stosuje się Minirin. Lek ten dostępny w postaci aerozolu do nosa oraz tabletek podlega opłacie ryczałtowej, która wynosi 3,20 zł.
2009-12-17

15 grudnia Wiceminister Zdrowia – Jakub Szulc podpisał plan finansowy NFZ na 2010 rok. Teraz plan trafi na biurko Ministra Finansów, bowiem na dokumencie muszą znaleźć się sygnatury obu resortów.
2009-12-16
W końcu zawitała do nas zima. Czas więc na wyciągnięcie z szaf ciepłych płaszczy i kurtek Jednak kreatorzy mody mimo aury cały czas lansują noszenie krótkich kurteczek i spodni biodrówek. Tymczasem przechłodzenie organizmu jest ogromnym zagrożeniem dla naszego pęcherza i przyczyną jego zapalenia.
2009-12-15
Narodowy Fundusz Zdrowia przedłużył do końca lutego 2010 umowy zawarte z pielęgniarkami podstawowej opieki zdrowotnej na świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej. Świadczenia te dotychczas były realizowane w zadaniowej formie finansowania.
2009-12-14

RMF FM
Polscy pacjenci bardzo często muszą czekać na wizytę do lekarza specjalisty nawet kilka miesięcy. Standardowo w drugiej połowie roku czas ten jeszcze się wydłuża. Narodowy Fundusz Zdrowia nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego chorzy muszą tak długo oczekiwać na wizytę u specjalisty. Edyta Grabowska-Woźniak, rzecznik prasowy NFZ mówi, że pieniądze na leczenie są teraz i będą w przyszłym roku. Jednak lekarze nie chcą rejestrować pacjentów na bieżąco, bo czekają na podpisanie nowych kontraktów.

2009-12-11

PAP
9 grudnia w Sejmie odbyła się konferencja pt. Wszyscy jesteśmy pacjentami, zorganizowana przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych (OZZPIP).
forum Forum Regulamin

 


REKLAMA