Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-05-27
Europejskie Stowarzyszenie Aktywności Ruchowej 50+ wraz z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie od 2007 roku łączą pokolenia poprzez rekreację. W tym roku już po raz piąty ESPAR 50+ we współpracy ze studentami warszawskiej AWF zorganizują piknik rekreacyjny dla Seniorów – mieszkańców Warszawy i okolic oraz po raz pierwszy w Szamotułach, Rzeszowie, Opolu.
2011-05-13
Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat dotyczący projektu wykazu leków refundowanych. W projekcie uwzględniono kolejny preparat stosowany w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) - Vesicare (solifencyna). Projekt został poddany pod konsultacje społeczne, które potrwają do 17 maja. Następnie resort zdrowia będzie miał czas na analizę zgłoszonych uwag do projektu oraz podpisanie dokumentu. Wówczas nowe przepisy wejdą w życie. Informacja ta zapewne ucieszy wielu pacjentów, którzy cierpią z powodu tej przykrej dolegliwości.
2011-05-12

Ukazał się nowy numer Kwartalnika NTM. Pierwsze tegoroczne wydanie prezentujemy w całkiem nowej szacie graficznej, mając nadzieję, że nowa, przejrzysta odsłona  przypadnie Państwu do gustu.

2011-05-09
Lubelski Oddział Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza wszytskich chętnych na wykład pt.: ZABURZENIA CZYNNOŚCIOWE DOLNEGO UKŁADU MOCZOWEGO.
2011-05-08
Trwają pracę nad ustawą o pomocy osobom niesamodzielnym. Specjalny zespół senatorów, posłów i ekspertów przygotowuje projekt ustawy na mocy której członkowie rodzin, którzy zdecydują się na opiekę nad osoba niesamodzielną będą mogli liczyć na pomoc finansową ze strony państwa.
2011-04-26
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" po raz kolejny zgłosiło swoje uwagi do wykazu leków refundowanych. Władze organizacji wielokrotnie apelowały do Ministerstwa Zdrowia o uwzględnienie na liście leków refundowanych większej liczby preparatów stosowanych leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2011-04-22
9 maja rozpoczyna działalność Poradnia Wczesnej Rehabilitacji Poporodowej i Uroginekologicznej. Nowa placówka mieścić się będzie przy ul. Żelaznej 9 w Warszawie, na terenie Szpitala Specjalistycznego św. Zofii.
2011-04-20
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" po raz kolejny zabrało głos w sprawie refundacji neuromodulacji krzyżowej stosowanej w leczeniu osób z nietrzymaniem moczu. Tym razem organizacja zgłosiła swoje uwagi w ramach konsultacji społecznych ogłoszonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
2011-04-19
18 kwietnia, z okazji Europejskiego Dnia Praw Pacjenta, w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca praw pacjenta. Organizatorem spotkania był Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. W konferencji udział wzięli: Minister Zdrowia Ewa Kopacz, Rzecznik Praw Pacjenta - Krystyna Barbara Kozłowska, Poseł Marek Balicki oraz przedstawiciele Instytutu Praw Pacjenta. Gościem specjalnym był Komisarz Unii Europejskiej ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej John Dalli. Audytorium Sali wypełnili przedstawiciele organizacji pacjenckich.REKLAMA