Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-12-22
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" po raz kolejny zwróciło się do Prof. Andrzeja Borówki o zaopiniowanie wniosku do Ministerstwa Zdrowia dotyczącego wprowadzenia na listę procedur refundowanych neuromodulacji krzyżowej stosowanej w leczeniu nietrzymania moczu.
2010-12-08
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz z Lubelskim Oddziałem Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" serdecznie zapraszają na wykład: Życie seksualne a NTM.
2010-12-07
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz z Dolnośląskim Oddziałem Stowarzyszeniem Osób z NTM "UroConti" serdecznie zapraszają na wykład: Metody leczenia nietrzymania moczu.
2010-12-03
W poniedziałek 29 listopada w Sejmie odbyła się Konferencja nt zaopatrzenia ortopedycznego i pomocniczego osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych. W debacie udział wzięli przedstawiciele organizacji pacjenckich m.in.: Polskiego Związku Głuchych, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti", Małopolskiego Sejmiku Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Polskiego Towarzystwa Opieki nad Chorymi ze Stomią POL-ILKO.
2010-11-29
Drogie leczenie, ograniczone możliwości terapeutyczne, niewystarczające limity zaopatrzenia w refundowane środki wchłaniające to codzienności osób cierpiących na nietrzymanie moczu.
2010-11-26
W najnowszym wykazie leków refundowanych (z października br.), pomimo pozytywnej rekomendacji Agencji Ocen Technologii Medycznych dla utworzenia wspólnej grupy leków, stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB), Ministerstwo Zdrowia uwzględniło tylko jeden preparat. Ponadto wprowadzony na listę refundacyjną lek to środek starszej generacji, powodujący szereg skutków ubocznych.
2010-11-17
Z końcem października w Warszawie otwarto Ursynowskie Dzienne Centrum Zabiegowe, jedną z najnowocześniejszych placówek w kraju wykonujących zabiegi chirurgii jednego dnia.
2010-11-05
15 listopada (poniedziałek) o godz. 15:00 rozpoczynają się we Wrocławiu zajęcia gimnastyczne skierowane dla osób z nietrzymaniem moczu.
2010-11-03
Wszystkich czytelników serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kwartalnika NTM. Przewodnim tematem bieżącego numeru jest opieka nad osobą starszą.REKLAMA