Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-02-27

Szpital Specjalistyczny im. Michałowskiego w Katowicach będzie miał od kwietnia kontrakt niższy aż o 38 proc. Szpital złożył protest, bo bo przy takim kontrakcie będzie musiał zwalniać ludzi i odsyłać pacjentów.

2018-02-21

Specjaliści od dawna postulują wdrożenie nowych terapii immunologicznych w leczeniu raka nerki, ponieważ pacjenci w naszym kraju mają jedynie dostęp do immunoterapii starego typu, czyli leczenia interferonem.

2018-02-20

ŚIA przypomina, że z dniem 3 marca 2018 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.

2018-02-16

Andrzej Jacyna, szef NFZ, chce zmienić strukturę udzielania świadczeń dzięki dodatkowym pieniądzom. Prezes NFZ podkreśla, że pacjenci w większym zakresie będą włączani w proces decyzyjny.

2018-02-15

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski chce w ciągu najbliższego miesiąca ogłosić pomysł narodowej debaty na temat zdrowia, w której ustalono by długofalowe kierunki działań.

2018-02-14

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pojawiła się informacja o zlecenie przygotowania rekomendacji Prezesa AOTMiT dla zakwalifikowania świadczenia zdrowotnego, jako świadczenia gwarantowanego z zakresu leczenia szpitalnego dla produktu leczniczego Elektroresekcja przezcewkowa guza pęcherza moczowego w świetle niebieskim z zastosowaniem fotouczulacza (TURBT-PDD) jako świadczenie gwarantowane z zakresu leczenia szpitalnego.

2018-02-13

Choć zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB - Overactive bladder) potrafi zrujnować im życie i pogorszyć jego jakość bardziej niż cukrzyca czy nadciśnienie, ministerstwo nie chce refundować nowoczesnych leków. Oznacza to, że chorzy, których nie będzie stać na ich zakup za własne pieniądze, będą musieli szukać pomocy w bardziej skomplikowanych i droższych terapiach szpitalnych (choćby ostrzykiwanie pęcherza toksyną botulinową) lub w ogóle zrezygnują z leczenia.

2018-02-12

Po raz pierwszy liczba mężczyzn umierających z powodu raka stercza przekroczyła w Wielkiej Brytanii liczbę kobiet umierających na raka piersi.

2018-02-09

Ministerstwo Zdrowia, wypracowało porozumienie z rezydentami podczas spotkania ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z Porozumieniem Rezydentów OZZL w czwartek (8 lutego). Efektem rozmów jest m.in. przyspieszenie zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia.
REKLAMA