Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-01-31
Nietrzymanie moczu wymaga indywidualnego podejścia. Nie ma jednej złotej metody, która rozwiązałaby problem wszystkich pacjentów z NTM. W zależności od rodzaju nietrzymania moczu, stopnia nasilenia zaleca się stosowanie odpowiedniej terapii.
2011-01-27
Po opublikowaniu przez resort zdrowia nowej listy leków refundowanych nadzieje pacjentów na zmianę dostępu do leczenia farmakologicznego pęcherza nadreaktywnego ostygły. Owszem na wykazie utworzono grupę terapeutyczną preparatów stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadrekatywnego (OAB), jednakże zgodnie z Ustawą refundacyjną w ramach nowej grupy NFZ refunduje tylko jeden produkt.
2011-01-24
20 stycznia w Ministerstwie Zdrowia odbyła się konferencja na temat wdrażanego Programu profilaktycznego w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów układu moczowo-płciowego u mężczyzn w wieku powyżej 45 roku życia.
2011-01-15
14 stycznia Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na swojej stronie internetowej ostateczną wersję planu finansowego na 2010 rok, uwzględniającą wszystkie dotychczasowe zmiany. Plan finansowy zawiera podsumowanie wszystkich wydatków na służbę zdrowia w roku 2010.
2011-01-10
Podczas tegorocznego XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowano na rzecz dzieci z problemami układu moczowo-płciowego.
2011-01-04
23 grudnia 2010 r. Prezydent RP podpisał nowelizację Ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Nowelizacja obejmuje zwiększenie kontroli kolejek pacjentów oczekujących na świadczenia medyczne.
2010-12-30
29 grudnia 2010 r. Ministerstwo Zdrowia opublikowało długooczekiwane rozporządzenie refundacyjne, którego częścią jest nowa lista leków refundowanych. Z nowym wykazem leków duże nadzieje wiązali pacjenci cierpiący na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB), którzy od dawna czekają na refundację leków stosowanych w leczeniu tego schorzenia.
2010-12-29
Mazowiecki konsultant wojewódzki w dziedzinie urologii - prof. Wojciech Pylno alarmuje o niedostatecznej liczbie urologów w województwie. Obecnie coraz więcej oddziałów urologicznych na Mazowszu ma kłopoty kadrowe, związane z obsadzeniem dyżurów lekarskich. Niektórym oddziałom grozi nawet zamknięcie. Problemy kadrowe wiążą się głównie z ograniczoną liczbą miejsc rezydenckich.
2010-12-27
16 grudnia Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie standardów postępowania i procedur medycznych w zakładach opieki zdrowotnej z zakresu pielęgnowania w opiece długoterminowej. Projekt ten obejmuje swoim zakresem również standardy pielęgnowania osób z NTM.REKLAMA