Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-07-06
Podczas Pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti", dużo uwagi poświęcono kwestii refundacji zaopatrzenia w środki pomocnicze dla osób z nietrzymaniem moczu. Przedstawiciele Stowarzyszenia "UroConti" w obecności reprezentantów Ministerstwa Zdrowia oraz licznie zgromadzonych przedstawicieli organizacji pozarządowych wygłosili swoje postulaty, podkreślając konieczność zmian obecnej sytuacji.
2011-06-30
W Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus - Centrum Leczenia Obrażeń w Warszawie przeprowadzono pierwsze w Polsce operacje wszczepienia stymulatora InterStim leczącego za pomocą impulsów elektrycznych objawy nietrzymania moczu (NTM).
2011-06-29
Dostęp do nowych metod leczenia, nowoczesna farmakoterapia to jedne z tematów poruszanych podczas konferencji Stowarzyszenia "UroConti", która odbyła się 20 czerwca w Ministerstwie Zdrowia.
2011-06-29
Obecnie osoby z nietrzymaniem moczu mają mocno ograniczone możliwości leczenia. Pomimo, że o problemie mówi się coraz głośniej, nadal państwo nie refunduje nowych terapii, czy leków na OAB.
2011-06-28
Ministerstwo Zdrowia często chwali się zakupem nowoczesnego sprzętu o najnowocześniejszych technologiach. Wtedy głośno mówi się o postępie w polskiej medycynie i poprawie sytuacji w służbie zdrowia. Niestety na zakupie sprzętu zazwyczaj się kończy, bardzo często sprzęt nie służy pacjentom, gdyż budżet NFZ nie dysponuje środkami na jego zakontraktowanie. To jednak nie powstrzymuje resort przed kolejnym złym wydatkowanie publicznych pieniędzy. Czy Polskę stać na takie wydatki i marnowanie pieniędzy?
2011-06-28
20 czerwca w Ministerstwie Zdrowia odbyła się Pierwsza Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti". Konferencja była inauguracją tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji. Wśród uczestników spotkania znaleźli się przedstawiciele środowiska politycznego, medycznego, jak i organizacji pacjenckich.
2011-06-20
Od dziś rozpoczynają się obchody Światowego Tygodnia Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW). W trakcie tego tygodnia odbędzie się szereg działań promujących problematykę nietrzymania moczu m.in.: wykłady, ćwiczenia gimnastyczne, audycje w mediach.
2011-06-19
W dniach 20 - 26 czerwca obchodzić będziemy Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW), ideę Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), która ma na celu popularyzowanie problematyki nietrzymania moczu, podnoszenie świadomości nt. zaburzeń związanych z NTM oraz promowanie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia nietrzymania moczu. Wydarzenie to jest obchodzone w Polsce już po raz trzeci. Stowarzyszenie "UroConti" działając w imieniu osób z nietrzymaniem moczu, co roku aktywnie włącza się w obchody Tygodnia.
2011-05-31
Kilka miesięcy temu Stowarzyszenie "UroConti" złożyło w Ministerstwie Zdrowia wniosek o refundację neuromodulacji krzyżowej jako jednej z metod leczących nietrzymanie moczu. Obecnie wniosek jest analizowany przez pracowników resortu.REKLAMA