Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-02-23
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z różnymi publikacjami dotyczącymi problemu NTM, dostępnymi za pośrednictwem naszej strony internetowej. Nietrzymanie moczu to ciągle zagadnienie mało znane, na temat którego ciężko znaleźć przystępne i zarazem profesjonalne informacje. Oferujemy Państwu wybrane publikacje obszernie prezentujące problem nietrzymania moczu oraz metody jego leczenia.
2010-02-23
19 lutego w Sejmie odbyło się Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych z udziałem przedstawicieli organizacji pozarządowych. Resort Zdrowia reprezentował V-ce Minister Marek Twardowski. Głównym celem spotkania była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie – czy, a jeśli tak to kiedy możliwa będzie gruntowna nowelizacja rozporządzenia dot. przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Niestety zamiast uzyskania konkretnych deklaracji dowiedzieliśmy się, że "kołdra jest zbyt krótka, a każdy ciągnie w swoją stronę".
2010-02-22
W warszawskim Szpitalu Bielańskim im. Ks J. Popiełuszki została uruchomiona pierwsza poradnia ginekologii dziecięcej i młodzieżowej. Najmłodszych pacjentów z problemami ginekologicznymi przyjmie ceniony zespół czterech ginekologów dziecięcych. Specjalizacja ta jest rzadkością dlatego w bielańskiej placówce diagnozowane i hospitalizowane będą dzieci z całej Polski.
2010-02-22
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. prof. dr Witolda Orłowskiego w Częstochowie miał powstać drugi w rejonie oddział urologii. Niestety oddział na razie nie powstanie.
2010-02-19
Pacjent ma prawo m.in. do poszanowania intymności i godności, dostępu do dokumentacji medycznej oraz informacji. W wydanym przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej poradniku znajdziemy opis 14 najważniejszych praw pacjenta.
2010-02-17
Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia (www.mz.gov.pl) pojawiła się informacja o zmianie rozporządzenia "w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne będące przedmiotami ortopedycznymi oraz środki pomocnicze". Rozporządzenie z dn. 10 lutego 2010 zmienia obecnie obowiązujące rozporządzenie z dn. 29 sierpnia 2009 o tej samej treści.
2010-02-15
Kilka dni temu po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się, że przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia traktują problem nietrzymania moczu bardzo marginalnie, uważając go jedynie za przypadłość osób w podeszłym wieku. Wypowiedź Wiceministra Zdrowia Marka Twardowskiego podczas Konferencji zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Chorego wzbudziła ogromne kontrowersje.
2010-02-14
Dwumetrowa góra składająca się z 4 tys. opakowań po lekach oraz ponad tysiąc recept leżących na podłodze w jednej z łódzkich aptek – w taki sposób Fundacja "Dbam o Zdrowie" obchodziła 18. Dzień Chorego. Akcja ta miała zwrócić uwagę na problem wysokich cen leków oraz na ogromną skalę problemu zaniechania realizacji recept z powodów finansowych.
2010-02-12
Wczoraj, 11-go lutego obchodzony był Światowy Dzień Chorego, który 18 lat temu został ustanowiony przez Jana Pawła II. Tegoroczne hasło brzmiało "Cierpienie wyzwala miłość". W ten dzień w całym kraju odprawionych zostało wiele nabożeństw dla osób chorych, z niepełnosprawnością, ich rodzin, bliskich i opiekunów. Kapłani odwiedzili również chorych w domach, szpitalach i hospicjach.
forum Forum Regulamin

 


REKLAMA