Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-07-07
Sprawowanie opieki w oddziale szpitalnym przez jedną pielęgniarkę lub położną obejmuje nie więcej niż 20 pacjentów w ciągu jednej zmiany.
Poddany do konsultacji społecznych zapis rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego dotyczący maksymalnej liczby pacjentów pozostających pod opieką jednej pielęgniarki wzbudza wiele kontrowersji w środowisku pielęgniarskim.
2010-07-06
Rekordowe, kilkumiesięczne a czasem nawet kilkuletnie oczekiwania na świadczenia refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, na wizyty u specjalistów, tak niestety wygląda rzeczywistość przeciętnego pacjenta. Co jest przyczyną? Dlaczego pacjenci są skazani na tak długie oczekiwanie?
2010-06-28
Najnowsze światowe badania kliniczne wykazały wysoką skuteczność elektrostymulacji (neuroelektromodulacji) korzeni krzyżowych rdzenia kręgowego przy wykorzystaniu terapii InterStim. Pięcioletnia prospektywna próba miała na celu ocenę długotrwałego bezpieczeństwa i długoterminowej skuteczności neuromodulacji krzyżowej u pacjentów opornych na inne formy leczenia NTM, cierpiących na naglące nietrzymanie moczu oraz cierpiących na zatrzymanie moczu.
2010-06-27
Ile tak naprawdę kosztuje nietrzymanie moczu i pęcherz nadreaktywny (OAB)? Jakiego rodzaju i jakiej wysokości koszty generują te choroby? W Polsce zapewne nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. W niektórych krajach takie statystyki są prowadzone. Spójrzmy jak to wygląda za granicą.
2010-06-24
W piątek, 25-go czerwca w godz. 14.00 – 15.30 na infolinii NTM będzie dyżurował lekarz urolog. Wszystkich, którzy chcą uzyskać poradę dotyczącą swoich dolegliwości serdecznie zapraszamy.
2010-06-22
W środę – 23 czerwca o godz. 17.30 w Lublinie odbędzie się wykład lekarski, który poprowadzi lekarz seksuolog – dr Szymon Bakalczuk.
2010-06-21
Od dziś do 27 czerwca w wielu krajach świata (w tym także w Polsce) będzie trwał Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW).
2010-06-21
Wszystkich, którzy chcą porozmawiać z lekarzem urologiem, a nie chcą czekać w długiej kolejce na wizytę, zapraszamy do telefonicznego kontaktu ze specjalistą.
2010-06-11
W dniach 21 - 27 czerwca 2010 w wielu krajach świata i drugi raz w Polsce będzie miał miejsce Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW). Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na istotę problemu nietrzymania moczu, zainteresowanie tym tematem decydentów oraz mediów, a także edukacja chorych i ich rodzin.
1% Podatku

 


REKLAMA