Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-08-16
Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat dotyczący nowego wykazu leków refundowanych. Projekt po raz kolejny został poddany pod konsultacje społeczne, które potrwają do 18 sierpnia. Pierwsze konsultacje nad projektem odbyły się w maju br., pomimo zgłoszonych uwag projekt jest ponownie konsultowany.
2011-08-12
Szanowni Państwo,
Zachęcamy do zakupu publikacji na temat nietrzymania moczu. W naszej ofercie mamy zarówno pozycje przeznaczone dla pracowników służby zdrowia, jak i ogólnodostępne dla osób zainteresowanych problematyką NTM.
2011-08-08

Oddziały NFZ w Lublinie, w Opolu i w Katowicach poinformowały, że zgodnie z nową interpretacją rozporządzenia z zakresu zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne oraz środki pomocnicze pacjent, który otrzyma zlecenie na określone świadczenie np. pieluchomajtki nie będzie mógł nabyć refundowanego zamiennika (wkładek lub pieluch anatomicznych) jeżeli nie został on wyszczególniony na zleceniu.

2011-08-04
4 sierpnia została, po raz pierwszy w Polsce, zakończona procedura implantacji neurostymulatora dróg moczowych, który przywraca prawidłowe oddawanie moczu.
2011-07-29
Ukazał się nowy numer Kwartalnika NTM. Wszystkich czytelników zapraszamy do lektury. Wśród artykułów znajdą Państwo m.in. stanowisko ekspertów w sprawie obowiązujących procedur diagnostyki pęcherza nadreaktywnego oraz propozycje zmian klasyfikacji i zasad refundacji środków absorpcyjnych.
2011-07-28
W projekcie listy leków refundowanych poddanej pod konsultacje społeczne w maju tego roku Ministerstwo Zdrowia umieściło kolejny lek stosowany w terapii zespołu pęcherza nadreaktywnego. Informacja ta ucieszyła wiele osób, które cierpią z powodu nietrzymania moczu.
2011-07-27
Za nami pierwszy etap pionierskiego wszczepienia stymulatora InterStim leczącego, za pomocą impulsów elektrycznych, objawy nietrzymania moczu (NTM). Pacjenci poddani zabiegowi obecnie przechodzą testowy etap stymulacji. Jeżeli stymulacja elektryczna InterStim okaże się skuteczna przynajmniej w 50 %, wówczas zostaną oni poddani wszczepieniu elektrostymulatora na stałe.
2011-07-22

W dniu 15 lipca Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował zmianę planu finansowego na 2011 rok. Znowelizowany budżet został oficjalnie zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Finansów.

2011-07-20
W Sejmie powstał popierany przez koalicję PO i PSL projekt ustawy ws. Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który ma zagwarantować stabilne funkcjonowanie Funduszu. Dotychczas reforma finansów publicznych zakładała włączenie Funduszu do budżetu państwa, co oznaczało utratę osobowości prawnej i brak kontroli nad strukturą Funduszu.REKLAMA