Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-03-31
Od wejścia w życie nowej listy leków refundowanych minęło już kilka miesięcy. Pomimo uwzględniania na liście jednego preparatu stosowanego w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) pacjenci nie odczuli poprawy swojej sytuacji.
2011-03-18

Poniżej prezentujemy stanowisko Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ dotyczące artykułu pt. „NFZ w Olsztynie ogranicza dostęp dla osób zaopatrujących się w środki pomocnicze”, który ukazał się na stronie www.ntm.pl w dn. 4.03.2011 r.

2011-03-10

W najnowszym numerze Przeglądu Urologicznego ukazał się dodatek poświęcony technice neurmodulacji krzyżowej. Suplement jest zbiorem opinii ekspertów z dziedziny urologii. Opracowanie przedstawia szereg argumentów przemawiających za zasadnością stosowania neuromodulacji krzyżowej w leczeniu dysfunkcji mikcyjnych w Polsce.

2011-03-04
Praktyki stosowane w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Wojewódzkim NFZ ograniczają dostęp do środków pomocniczych wydawanych cyklicznie min. zaopatrzenia dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu (NTM) i worków dla pacjentów ze stomią.
2011-02-28

Podczas tegorocznego Forum Organizacji Pozarządowych organizowanego przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

2011-02-27
Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” z początkiem roku złożyło do Ministerstwa Zdrowia wniosek o refundację neuromodulacji krzyżowej stosowanej w leczeniu ciężkich przypadków leczenia nietrzymania moczu. Propozycją Stowarzyszenia jest uwzględnienie neuromodulacji na listę refundowanych procedur szpitalnych.

2011-02-11
W dniach 10-11 lutego obchodzono Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej zorganizował V ogólnopolskie spotkanie liderów organizacji pacjentów. W ramach spotkania odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia (p. Ewy Kopacz, p. Artura Fałka), Narodowego Funduszu Zdrowia (p. Jacka Paszkiewicza).
2011-02-07
Wszystkie osoby zainteresowane, w szczególności kobiety po porodach oraz osoby z problemem nietrzymania moczu, zapraszamy do udziału w zajęciach gimnastycznych opartych na ćwiczeniach mięśni Kegla.
2011-02-04

Już wkrótce nowy numer Kwartalnika NTM. Wszystkich czytelników zapraszamy do lektury, ciekawych artykułów, wśród nich znajdą Państwo:
REKLAMA