Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-05-08
Trwają pracę nad ustawą o pomocy osobom niesamodzielnym. Specjalny zespół senatorów, posłów i ekspertów przygotowuje projekt ustawy na mocy której członkowie rodzin, którzy zdecydują się na opiekę nad osoba niesamodzielną będą mogli liczyć na pomoc finansową ze strony państwa.
2011-04-26
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" po raz kolejny zgłosiło swoje uwagi do wykazu leków refundowanych. Władze organizacji wielokrotnie apelowały do Ministerstwa Zdrowia o uwzględnienie na liście leków refundowanych większej liczby preparatów stosowanych leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2011-04-22
9 maja rozpoczyna działalność Poradnia Wczesnej Rehabilitacji Poporodowej i Uroginekologicznej. Nowa placówka mieścić się będzie przy ul. Żelaznej 9 w Warszawie, na terenie Szpitala Specjalistycznego św. Zofii.
2011-04-20
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" po raz kolejny zabrało głos w sprawie refundacji neuromodulacji krzyżowej stosowanej w leczeniu osób z nietrzymaniem moczu. Tym razem organizacja zgłosiła swoje uwagi w ramach konsultacji społecznych ogłoszonych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
2011-04-19
18 kwietnia, z okazji Europejskiego Dnia Praw Pacjenta, w Warszawie odbyła się konferencja dotycząca praw pacjenta. Organizatorem spotkania był Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. W konferencji udział wzięli: Minister Zdrowia Ewa Kopacz, Rzecznik Praw Pacjenta - Krystyna Barbara Kozłowska, Poseł Marek Balicki oraz przedstawiciele Instytutu Praw Pacjenta. Gościem specjalnym był Komisarz Unii Europejskiej ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej John Dalli. Audytorium Sali wypełnili przedstawiciele organizacji pacjenckich.
2011-04-18

Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, działając aktywnie na rzecz osób z problemem nietrzymania moczu, tym razem zajmuje głos w sprawie wysokich kosztów leczenia odleżyn.

2011-04-08
W Kielcach otwarto nową placówkę zajmującą się terapią nietrzymania moczu. Klinika Rehabilitacyjna "Medella" proponuje pacjentom terapię urologiczno-ginekologiczną, która pozwala uniknąć długotrwałego leczenia farmakologicznego lub operacyjnego.
2011-04-07
Problemy układu moczowego, problemy psychiczne i zaburzenia ginekologiczne to dla Polek w wieku 35+ najbardziej wstydliwe dolegliwości zdrowotne - wynika z raportu kampanii CoreWellness - wewnętrzna siła. Dużo łatwiej jest mówić kobietom o problemach ze skórą, a nawet tych, które dotyczą zdrowia seksualnego. Tezę tę potwierdzają przeprowadzone badania, w którym badane kobiety pytano o to jakie problemy zdrowotne uważa Pani za najbardziej wstydliwe?
2011-04-04
W ubiegłym tygodniu na stronie internetowej Małopolskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pojawiła się informacja dotycząca zmiany terminów realizacji zaopatrzenia w wybrane środki pomocnicze. Małopolski Oddział NFZ wydłużył okres realizacji wniosków na środki stomijne, które od 1 kwietnia 2011 mogą być wypisywane i realizowane przez okres maksymalnie do 3 miesięcy.REKLAMA