Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-10-14
Od poniedziałku 17 października ruszają pierwsze dyżury lekarskie na Infolinii Programu NTM. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy – prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2011-10-10
We wtorek 27 września rząd przyjął projekt budżetu na 2012 rok, zgodnie z projektem przedłożonym przez ministra finansów.
2011-10-03
W ramach trwającej kampanii wyborczej co chwila pojawiają się nowe obietnice, które mają wpłynąć na poprawę życia obywateli. Wśród deklaracji wyborczych nie zapomniano również o osobach niepełnosprawnych oraz przewlekle chorych.
2011-09-30
Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej zamieścił komunikat informujący o rozpoczęciu konsultacji społecznych nad projektem zarządzenia Prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju: leczenie szpitalne na 2012 r. i lata następne. Uwagi do projektu można zgłaszać drogą elektroniczną do dnia 13 października 2011 roku.
2011-09-26
Świętokrzyski Oddział Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie edukacyjne poświęcone tematyce leczenia nietrzymania moczu (NTM).
2011-09-15

Nowy wykaz leków refundowanych nie ukaże się 16 września, jak wcześniej zapowiadało Ministerstwo Zdrowia. Przedstawiciele resortu zdrowia poinformowali Naczelną Izbę Aptekarską, że w związku z trwającym procesem rozpatrywania uwag dotyczących rozporządzeń refundacyjnych, nie jest obecnie możliwe ich wejście w życie w zakładanym terminie 16 września 2011 roku.
2011-09-12
Dziś rozpoczynają się obchody międzynarodowego Tygodnia Urologii (12-16 września). Coroczna akcja organizowana jest przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (European Association of Urology - EAU), które zrzesza przedstawicieli krajowych towarzystw urologicznych, lekarzy urologii, pielęgniarki urologiczne oraz stowarzyszenia pacjenckie. W Polsce patronat nad Tygodniem Urologii objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne.
2011-09-02
Podczas trwającego obecnie 41 Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (International Continence Society) w Glasgow przyznano nagrody w konkursie podsumowującym obchody Światowego Tygodnia Kontynencji (World Continence Week), który był organizowany w dniach 20-27 czerwca 2011r.
2011-08-30
Neuromodulacja krzyżowa jako metoda leczenia nietrzymania moczu stosowana jest w Europie od początku lat 90-tych. Obecnie wykonuje się około 35 000 implantacji systemu InterStim na całym świecie. W ubiegłym miesiącu przeprowadzano taką operację również w Polsce. Pierwsze wszczepienie neurostymulatora daje pacjentom nadzieję, że metoda ta z czasem będzie dostępna w kraju.REKLAMA