Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2010-04-14
W dniach 26-28 kwietnia w czeskiej Pradze odbędzie się międzynarodowe spotkanie poświęcone problemowi nietrzymania moczu (ang. Global Forum on Incontinence). Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Wybór właściwej drogi".
2010-04-12
Właśnie ukazał się najnowszy numer Kwartalnika NTM. Jest to już 32 numer naszego pisma. Poniżej przedstawiamy Państwu skrót najważniejszych zagadnień.
2010-04-08
Człowieka starego "na pierwszy rzut oka" można porównać do małego dziecka – tak samo jak ono potrzebuje pomocy w najprostszych czynnościach fizjologicznych tj. jedzenie, mycie, wypróżnianie itp. Jednak opieka nad niemowlęciem jest czymś zupełnie innym niż opieka nad niedołężnym starcem.
2010-04-07

Przypominamy, że od 1 stycznia 2010 roku obowiązuje nowy wzór zlecenia na zaopatrzenie w środki pomocnicze przysługujące comiesięcznie (pieluchy anatomiczne, pieluchomajtki, podkłady, wkłady anatomiczne, worki stomijne i worki do zbiórki moczu).

2010-04-07
Program Prospołeczny "NTM - Normalnie Żyć" wraz ze Stowarzyszeniem Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza na wykład poświęcony metodom leczenia nietrzymania moczu pt. Profilaktyka i metody leczenia nietrzymania moczu.
2010-03-28
W marcu do Ministerstwa Zdrowia wpłynęły trzy interpelacje poselskie w sprawie opieki długoterminowej. Dotyczą one dramatycznej sytuacji obłożnie chorych pacjentów, którzy z dniem 1 marca pozostali bez opieki pielęgniarskiej.
2010-03-26
PAP
Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych domaga się od rządu pilnych rozwiązań w zakresie opieki długoterminowej. Zmiany wprowadzone w tym systemie od 1-go marca spowodowały, że wielu obłożnie chorych pozostało bez opieki. Dotyczy to w szczególności osób, które do tej pory byli objęci opieką długoterminową. Chorzy, którzy mieszczą się w przedziale 40-60 punktów wg skali Barthela zgodnie z nowymi przepisami nie kwalifikują się do opieki.
2010-03-25
www.pfron.org.pl
W ciągu najbliższych lat możemy spodziewać się gruntownych zmian w strukturze i funkcjonowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).
2010-03-24
Rada Naukowa Programu Prospołecznego "NTM – Normalnie Żyć" wydała pozytywną opinię dot. stanowiska Rady Konsultacyjnej Agencji Oceny Technologii Medycznych (AOTM) w sprawie finansowania środków stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Przypomnijmy, że przed kilkoma miesiącami AOTM wydała rekomendację w sprawie finansowania ze środków publicznych bursztynianu solifenacyny i wodorowinianu tolterodyny – dwóch substancji stosowanych w leczeniu OAB.
forum Forum Regulamin

 


REKLAMA