Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-07-29
Ukazał się nowy numer Kwartalnika NTM. Wszystkich czytelników zapraszamy do lektury. Wśród artykułów znajdą Państwo m.in. stanowisko ekspertów w sprawie obowiązujących procedur diagnostyki pęcherza nadreaktywnego oraz propozycje zmian klasyfikacji i zasad refundacji środków absorpcyjnych.
2011-07-28
W projekcie listy leków refundowanych poddanej pod konsultacje społeczne w maju tego roku Ministerstwo Zdrowia umieściło kolejny lek stosowany w terapii zespołu pęcherza nadreaktywnego. Informacja ta ucieszyła wiele osób, które cierpią z powodu nietrzymania moczu.
2011-07-27
Za nami pierwszy etap pionierskiego wszczepienia stymulatora InterStim leczącego, za pomocą impulsów elektrycznych, objawy nietrzymania moczu (NTM). Pacjenci poddani zabiegowi obecnie przechodzą testowy etap stymulacji. Jeżeli stymulacja elektryczna InterStim okaże się skuteczna przynajmniej w 50 %, wówczas zostaną oni poddani wszczepieniu elektrostymulatora na stałe.
2011-07-22

W dniu 15 lipca Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował zmianę planu finansowego na 2011 rok. Znowelizowany budżet został oficjalnie zatwierdzony przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Finansów.

2011-07-20
W Sejmie powstał popierany przez koalicję PO i PSL projekt ustawy ws. Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który ma zagwarantować stabilne funkcjonowanie Funduszu. Dotychczas reforma finansów publicznych zakładała włączenie Funduszu do budżetu państwa, co oznaczało utratę osobowości prawnej i brak kontroli nad strukturą Funduszu.
2011-07-06
Podczas Pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti", dużo uwagi poświęcono kwestii refundacji zaopatrzenia w środki pomocnicze dla osób z nietrzymaniem moczu. Przedstawiciele Stowarzyszenia "UroConti" w obecności reprezentantów Ministerstwa Zdrowia oraz licznie zgromadzonych przedstawicieli organizacji pozarządowych wygłosili swoje postulaty, podkreślając konieczność zmian obecnej sytuacji.
2011-06-30
W Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus - Centrum Leczenia Obrażeń w Warszawie przeprowadzono pierwsze w Polsce operacje wszczepienia stymulatora InterStim leczącego za pomocą impulsów elektrycznych objawy nietrzymania moczu (NTM).
2011-06-29
Dostęp do nowych metod leczenia, nowoczesna farmakoterapia to jedne z tematów poruszanych podczas konferencji Stowarzyszenia "UroConti", która odbyła się 20 czerwca w Ministerstwie Zdrowia.
2011-06-29
Obecnie osoby z nietrzymaniem moczu mają mocno ograniczone możliwości leczenia. Pomimo, że o problemie mówi się coraz głośniej, nadal państwo nie refunduje nowych terapii, czy leków na OAB.REKLAMA