Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-09-26
Świętokrzyski Oddział Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie edukacyjne poświęcone tematyce leczenia nietrzymania moczu (NTM).
2011-09-15

Nowy wykaz leków refundowanych nie ukaże się 16 września, jak wcześniej zapowiadało Ministerstwo Zdrowia. Przedstawiciele resortu zdrowia poinformowali Naczelną Izbę Aptekarską, że w związku z trwającym procesem rozpatrywania uwag dotyczących rozporządzeń refundacyjnych, nie jest obecnie możliwe ich wejście w życie w zakładanym terminie 16 września 2011 roku.
2011-09-12
Dziś rozpoczynają się obchody międzynarodowego Tygodnia Urologii (12-16 września). Coroczna akcja organizowana jest przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (European Association of Urology - EAU), które zrzesza przedstawicieli krajowych towarzystw urologicznych, lekarzy urologii, pielęgniarki urologiczne oraz stowarzyszenia pacjenckie. W Polsce patronat nad Tygodniem Urologii objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne.
2011-09-02
Podczas trwającego obecnie 41 Kongresu Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (International Continence Society) w Glasgow przyznano nagrody w konkursie podsumowującym obchody Światowego Tygodnia Kontynencji (World Continence Week), który był organizowany w dniach 20-27 czerwca 2011r.
2011-08-30
Neuromodulacja krzyżowa jako metoda leczenia nietrzymania moczu stosowana jest w Europie od początku lat 90-tych. Obecnie wykonuje się około 35 000 implantacji systemu InterStim na całym świecie. W ubiegłym miesiącu przeprowadzano taką operację również w Polsce. Pierwsze wszczepienie neurostymulatora daje pacjentom nadzieję, że metoda ta z czasem będzie dostępna w kraju.
2011-08-16
Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat dotyczący nowego wykazu leków refundowanych. Projekt po raz kolejny został poddany pod konsultacje społeczne, które potrwają do 18 sierpnia. Pierwsze konsultacje nad projektem odbyły się w maju br., pomimo zgłoszonych uwag projekt jest ponownie konsultowany.
2011-08-12
Szanowni Państwo,
Zachęcamy do zakupu publikacji na temat nietrzymania moczu. W naszej ofercie mamy zarówno pozycje przeznaczone dla pracowników służby zdrowia, jak i ogólnodostępne dla osób zainteresowanych problematyką NTM.
2011-08-08

Oddziały NFZ w Lublinie, w Opolu i w Katowicach poinformowały, że zgodnie z nową interpretacją rozporządzenia z zakresu zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne oraz środki pomocnicze pacjent, który otrzyma zlecenie na określone świadczenie np. pieluchomajtki nie będzie mógł nabyć refundowanego zamiennika (wkładek lub pieluch anatomicznych) jeżeli nie został on wyszczególniony na zleceniu.

2011-08-04
4 sierpnia została, po raz pierwszy w Polsce, zakończona procedura implantacji neurostymulatora dróg moczowych, który przywraca prawidłowe oddawanie moczu.REKLAMA