Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2012-05-30
Za nami kolejna nowelizacja listy refundacyjnej, niestety nadal bez zmian dla osób korzystających z refundowanych leków na zespół pęcherza nedreaktywnego, którzy chcąc otrzymać tańszy lek na swoje schorzenie są zmuszeni wykonać badanie urodynamiczne. A wszystko to za sprawą zapisu, który nadal widnieje w wykazie leków, chorób oraz wyrobów medycznych Ministerstwa Zdrowia: zespół pęcherza nadrekatywnego potwierdzony badaniem urodynamicznym.
2012-05-25
W poniedziałek 28 maja w godz. 13:00 – 17.00 odbędą się kolejne konsultacje lekarskie ze specjalistami na Infolinii Programu NTM. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-05-24
Zbliża się Dzień Matki. W tym szczególnym dniu warto zastanowić się czy problem nietrzymania moczu dotyka również młodych mam. Dobrą okazją do tego będzie uczestnictwo w pikniku organizowanym przez Szpital św. Zofii, z okazji obchodów 100-lecia placówki. Piknik "Żelazna" w parku. Spotkaj się z nami w dniu matki!, odbędzie się 26 maja w godz. 11:00 - 18:00 w Park im. E. Szymańskiego, ul. Wolska/Elekcyjna/Górczewska/Prymasa Tysiąclecia. W programie imprezy organizatorzy przewidzieli m.in. konsultacje ginekologiczne dla kobiet z problemami nietrzymania moczu. Współorganizatorem pikniku medycznego dla mieszkańców Warszawy jest Urząd Dzielnicy Wola.
2012-05-16
Już w piątek 18 maja w godz. 15:00 – 16.00 ruszają kolejne konsultacje lekarskie ze specjalistami na Infolinii Programu NTM. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-04-30
Z dniem 1 maja zacznie obowiązywać nowy wykaz leków refundowanych. Zgodnie z obowiązującą od stycznia ustawą refundacyjną resort zdrowia ma za zadanie co dwa miesiące nowelizować listę leków refundowanych.
2012-04-16
W dniach 13-14 kwietnia w Hotelu Hilton w Warszawie odbyła się druga edycja międzynarodowego kongresu z cyklu "Kobieta i Mężczyzna. Zdrowie reprodukcyjne i seksualne". Współorganizatorami kongresu są prof. Włodzimierz Baranowski, prof. Zbigniew Lew-Starowicz oraz prof. Piotr Radziszewski.
2012-04-04
W środę 28 marca odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom opieki długoterminowej "Czy w Polsce istnieje rynek dla usług opiekuńczych?". Na spotkaniu poruszone zostały kwestie dotyczące funkcjonowania opieki nad osobami niesamodzielnymi. Gościem spotkania była dr Elżbieta Szwałkiewicz Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pielęgniarstwa Przewlekle Chorych i Niepełnosprawnych, która bardzo słabo oceniła obecne funkcjonowanie opieki długoterminowej. Porównała obecny poziom pielęgnacji osób niesamodzielnych do standardów z przełomu XIX i XX wieku.
2012-03-26
Zespół pęcherza nadreaktywnego potwierdzony badaniem urodynamicznym to zapis, który od grudnia 2010 roku funkcjonuje w wykazie leków, chorób oraz wyrobów medycznych. Od tego czasu utrudnia pacjentom zaopatrzenie w refundowane leki.
2012-03-19
19 marca w godz. 15:00-17:00 zapraszamy na ostatni w tym miesiącu dyżur lekarski na Infolinii Programu NTM. Pod telefonem dyżurował będzie specjalista urolog. REKLAMA