Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2012-01-18
Zapraszamy na kolejne dyżury lekarskie na Infolinii Programu NTM. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-01-05
Od 1. stycznia zaczęła obowiązywać ustawa refundacyjna, wraz z nią ukazał się nowy wykaz leków refundowanych. Choć znowelizowane przepisy rodzą wiele kontrowersji oraz niepokoi wśród pacjentów, osoby z nietrzymaniem moczu mogą być spokojne.
2012-01-02
Od 1 stycznia każdy z nas może zacząć rozliczać się za Urzędem Skarbowym za rok 2011. Przy wypełnianiu deklaracji PIT warto zastanowić się nad przekazaniem 1% dla organizacji pożytku publicznego.
2011-12-29
Od stycznia zapraszamy na kolejne dyżury lekarskie na Infolinii Programu NTM. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2011-12-23
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Państwo nasze najserdeczniejsze życzenia. Oby nadchodzący magiczny czas Świąt wypełniony był radością, ciepłem i spokojem.
2011-12-22
Szanse na wejście w życie od nowego roku zmienionych przepisów dotyczących zaopatrzania w środki pomocnicze dla osób z NTM maleją z każdym dniem. Rozporządzenie regulujące zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze miało wejść w życie od 1 stycznia 2012 jako jeden z aktów wykonawczych do ustawy refundacyjnej.
2011-12-21
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że w styczniu 2012 roku resort opublikuje znowelizowany wykaz leków refundowanych. Nowy wykaz będzie opierał się na liście refundacyjnej, która weszła w życie 16 listopada 2011. Zmianom mogą ulec niektóre ceny leków, uwzględniające negocjacje firm farmaceutycznych z resortem zdrowia, które zakończyły się w połowie grudnia.
2011-12-15
Nowelizacja listy leków refundowanych zwiększa poziom odpłatności pacjenta – tak twierdzą autorzy analizy dotyczącej wpływu nowych list refundacyjnych (z listopada i grudnia 2011 roku) na odpłatność pacjentów i koszty NFZ. Firma IMS Health, zajmująca się monitoringiem rynku leków, opiera swoje wyliczenia w oparciu o wykazy refundacyjne obowiązujące od stycznia do 15 listopada 2011, nowelizację od 16 listopada 2011 oraz projekt, który ma uwzględniać ceny leków po negocjacjach z Ministerstwem Zdrowia. Analizie zostało poddanych 2436 leków refundowanych.
2011-12-13
Neuromodulacja korzeni krzyżowych jest metodą znaną i stosowaną od niemal 20 lat w krajach europejskich. Niestety na chwilę obecną nie będzie ona refundowana w Polsce. Pomimo zakończonego sukcesem pionierskiego zabiegu wszczepiania neurostymulatora dwóm pacjentom (w czerwcu br), licznych zaleceń ekspertów specjalizujących się w leczeniu nietrzymania moczu, oraz oczekiwań osób ciepiących na NTM, Ministerstwo Zdrowia nie zdecydowało się uwzględnić neromudulacji stosowanej w leczeniu NTM, w katalogu refundowanych procedur szpitalnych.REKLAMA