Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2012-07-03
Delegaci Nadzwyczajnego Walnego Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti” zainspirowani wnioskami uczestników Drugiej Konferencji Stowarzyszenia, która odbyła się w Ministerstwie Zdrowia 18 czerwca, wysłali do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza list otwarty. W swoim liście delegaci wyrazili ogromne rozczarowanie nieobecnością przedstawicieli resortu na konferencji Stowarzyszenia oraz brakiem zainteresowanie problematyką nietrzymania moczu w Polsce.
2012-07-02
Już dziś od godz.15:00 zapraszamy Państwa na kolejny dyżur specjalisty na Infolinii NTM. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-07-02
W dniach 18-24 czerwca w Polsce po raz czwarty obchodziliśmy Światowy Tydzień Kontynencji. Inauguracją tego wydarzenia była Druga Konferencja Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti”, która odbyła się 18 czerwca w budynku Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej 15.
2012-06-29
Z dniem 1 lipca wchodzi w życie nowa lista leków refundowanych. Jest to już czwarty wykaz leków przygotowany przez resort zdrowia w tym roku. Zgodnie z obowiązującą od stycznia ustawą refundacyjną Ministerstwo Zdrowia ma za zadanie co dwa miesiące nowelizować listę leków refundowanych.
2012-06-17
W dniach 18-24 czerwca w Polsce po raz czwarty obchodzony będzie Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW). W związku tegorocznymi obchodami przygotowano szereg działań promujących problematykę nietrzymania moczu m.in.: wykłady, ćwiczenia gimnastyczne oraz konsultacje lekarskie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem obchodów.
2012-06-13
W dniach 18-24 czerwca w Polsce po raz czwarty będziemy obchodzić Światowy Tydzień Kontynencji, inicjatywę Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), która ma na celu popularyzowanie problematyki nietrzymania moczu, podnoszenie świadomości nt. zaburzeń związanych z NTM oraz promowanie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia nietrzymania moczu. Stowarzyszenie "UroConti" działając w imieniu osób z nietrzymaniem moczu, co roku aktywnie włącza się w obchody Tygodnia.
2012-06-11
11 czerwca od 15:00 do 17:00 na Infolinii NTM będzie dyżurował specjalista urolog. W czerwcu do dyspozycji pacjentów pozostają aż 4 terminy konsultacji telefonicznych. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-06-08
5 czerwca w Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Niepełnosprawni w Polsce – miało być lepiej, będzie gorzej? Celem spotkania było zwrócenie uwagi na trudną sytuację osób niepełnosprawnych i brak zmian w dostępie do zaopatrzenia ortopedycznego i pomocniczego.
2012-06-01
W czerwcu na Infolinii Programu NTM będą dyżurować lekarze specjaliści urolodzy. Pacjentom porad udzielać będą  prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.REKLAMA