Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-03-27

Rada Przejrzystości uważa za zasadne wydawanie zgód na refundację leku Elmiron, we wskazaniu: śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego oraz pęcherz nadreaktywny.

2018-03-27

Nowelizacja rozporządzenia zwiększyła limit ilościowy na środki absorpcyjne z "do 60 sztuk" na "do 90 sztuk". Minister Łukasz Szumowski wskazuje, że w przypadku, gdy osoba, której przysługują uprawnienia wynikające z "Ustawy za życiem" potrzebuje większej liczby wyrobów medycznych przysługujących miesięcznie, przyjąć należy, że takiej uprawnionej osobie przysługuje zwielokrotniony limit finansowy w zależności od liczby sztuk wypisanych na zleceniu przez osobę uprawnioną.

2018-03-14

Screening w kierunku raka gruczołu krokowego nie zmniejsza umieralności na ten nowotwór - wykazali brytyjscy naukowcy.

2018-03-09

W Biuletynie Informacji Publicznej ukazała się informacja w sprawie zbadania zasadności finansowania ze środków publicznych w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowych leku Keytruda.

2018-03-08

V Sympozjum Sekcji Onkologii Urologicznej Polskiego Towarzystwa Urologicznego w dużej mierze poświęcono tematom leczenia chorych na nowotwory układu moczowego oraz pracy i pozycji lekarza urologa.

2018-03-07

Rak prostaty jest najczęstszym po raku płuc nowotworem złośliwym wśród mężczyzn. W Polsce co roku umiera z jego powodu 4 tys. osób. Do tego, wciąż stanowi temat tabu, a wielu mężczyzn ignoruje dolegliwości z nim związane.

2018-03-05

Międzynarodowe Towarzystwo Kontynencji (ICS) ogłasza finansowanie grantów badawczych nad multidyscyplinarnymi projektami dotyczącymi badań nad nietrzymaniem moczu i kału.

2018-03-02

Narodowy Fundusz Zdrowia planuje rozpoczęcie prac nad utworzeniem rejestrów medycznych. W pierwszej kolejności będą one dotyczyły chorób onkologicznych. To odpowiedź na jeden z postulatów środowisk pacjenckich.

2018-03-01

Sejmowa Komisja Zdrowia jest za odrzuceniem projektów ustaw dotyczących zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia. Dotyczy to zarówno projektu przygotowanego przez posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, jak i projektu obywatelskiego, pod którym podpisy zbierało Porozumienie Zawodów Medycznych.
REKLAMA