Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2012-11-23
8 listopada w Sejmie odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia poświęcone ustawie o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Tematem przewodnim spotkania było podsumowanie dziesięciu miesięcy obowiązywania ustawy refundacyjnej ze szczególnym uwzględniem  dostępności pacjentów do leków.
2012-11-20
Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej zamieścił komunikat dotyczący zasady potwierdzania uprawnień pacjentów do świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne. Zgodnie z komunikatem osoba chcąca zakupić refundowane wyroby medyczne powinna okazać zlecenie przysługujące na ich realizację oraz aktualny dowód ubezpieczenia.
2012-11-14
Rosnąca liczba seniorów w Polsce skłania do dyskusji nt. zmian w systemie ochrony zdrowia. Coraz częściej pojawiają się wątpliwości dotyczące wydolności polskiego systemu służby zdrowia. Specjaliści twierdza, że niezbędnym krokiem dla zmian na lepsze jest wprowadzenie kompleksowej polityki w zakresie geriatrii zmierzającej do zwiększenia liczby zakładów opieki zdrowotnej o profilu geriatrycznym oraz lekarzy geriatrów. Na te pytania oraz szereg innych związanych z poprawą polityki senioralnej w Polsce starali się odpowiedzieć prelegenci i uczestnicy konferencji „Seniorzy w systemie ochrony zdrowia”, która odbyła się 14 listopada w Warszawie. Organizatorem spotkania było Biuro Rzecznika Praw Pacjenta. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodów Dnia Seniora.
2012-11-13
Serdecznie zachecamy do lektury nowego numeru Kwartalnika NTM. W bieżącym wydaniu szczególnie polecamy Państwu ciekawy wywiad ze specjalistami Centrum Onkologii w Warszawie - dr. n. med. Romanem Sosnowskim, adiunktem Kliniki Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii, oraz mgr rehabilitacji Anną Rosa, pracownikiem Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii.
2012-11-09
Szacuje się, że w Polsce ok. 4 milinów osób cierpi na nietrzymanie moczu. Choć grupa ta stanowi znaczący odsetek społeczeństwa, państwo niewiele robi, aby zapewnić nam chorym dostęp do zaopatrzenia w niezbędne środki absorpcyjne. W oparciu o powszechne dane Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" oszacowało, ile środków absorpcyjnych otrzymuje w ramach refundacji przeciętna osoba cierpiąca na NTM. Średnia refundacja to 1 pielucha na dobę. Czy jest to limit, który ma  zapewnić chorym podstawę higieny osobistej?
2012-10-29
Łagodny rozrost gruczołu krokowego (BPH) jest jedną z najczęstszych chorób układu moczowo - płciowego u mężczyzn powyżej 50 r.ż. Ocenia się, że w Europie 24 mln mężczyzn cierpi na łagodny rozrost stercza, którego głównymi objawami są powiększenie gruczołu krokowego, przeszkoda podpęcherzowa oraz objawy ze strony układu moczowego m.in. częstomocz dzienny i nocny, parcia naglące, niecałkowite opróżnianie pęcherza czy przedłużony czas mikcji.
2012-10-29
Z dniem 1 listopada wejdzie w życie ostatni w tym roku wykaz leków refundowanych. Jak podaje resort zdrowia na nowym wykazie zmianom uległy wysokości dopłat dla 70 produktów (124 pozycji obwieszczenia MZ z dnia 26 października 2012 r.), w tym dla 45 produktów nastąpił spadek dopłaty pacjentów, w przypadku 25 produktów wzrost dopłat.
2012-10-22
W wtorek 30 października od godz. 15:00 zapraszamy na ostatni dyżur specjalisty urologa na Infolinii Programu NTM. Pacjentom porad udzielają specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-10-19
Nowy druk zlecenia zaopatrzenia w wyroby medyczne został poddany pod konsultacje społeczne. Taką informację na swojej stronie opublikował resort zdrowia. Projekt Ministra Zdrowia w sprawie wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz wzoru zlecenia naprawy został przekazany do uzgodnień zewnętrznych w dniu 8 października. Termin zgłaszania uwag do projektu mija 26 października.REKLAMA