Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2011-06-20
Od dziś rozpoczynają się obchody Światowego Tygodnia Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW). W trakcie tego tygodnia odbędzie się szereg działań promujących problematykę nietrzymania moczu m.in.: wykłady, ćwiczenia gimnastyczne, audycje w mediach.
2011-06-19
W dniach 20 - 26 czerwca obchodzić będziemy Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week - WCW), ideę Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), która ma na celu popularyzowanie problematyki nietrzymania moczu, podnoszenie świadomości nt. zaburzeń związanych z NTM oraz promowanie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia nietrzymania moczu. Wydarzenie to jest obchodzone w Polsce już po raz trzeci. Stowarzyszenie "UroConti" działając w imieniu osób z nietrzymaniem moczu, co roku aktywnie włącza się w obchody Tygodnia.
2011-05-31
Kilka miesięcy temu Stowarzyszenie "UroConti" złożyło w Ministerstwie Zdrowia wniosek o refundację neuromodulacji krzyżowej jako jednej z metod leczących nietrzymanie moczu. Obecnie wniosek jest analizowany przez pracowników resortu.
2011-05-27
Europejskie Stowarzyszenie Aktywności Ruchowej 50+ wraz z Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie od 2007 roku łączą pokolenia poprzez rekreację. W tym roku już po raz piąty ESPAR 50+ we współpracy ze studentami warszawskiej AWF zorganizują piknik rekreacyjny dla Seniorów – mieszkańców Warszawy i okolic oraz po raz pierwszy w Szamotułach, Rzeszowie, Opolu.
2011-05-13
Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat dotyczący projektu wykazu leków refundowanych. W projekcie uwzględniono kolejny preparat stosowany w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) - Vesicare (solifencyna). Projekt został poddany pod konsultacje społeczne, które potrwają do 17 maja. Następnie resort zdrowia będzie miał czas na analizę zgłoszonych uwag do projektu oraz podpisanie dokumentu. Wówczas nowe przepisy wejdą w życie. Informacja ta zapewne ucieszy wielu pacjentów, którzy cierpią z powodu tej przykrej dolegliwości.
2011-05-12

Ukazał się nowy numer Kwartalnika NTM. Pierwsze tegoroczne wydanie prezentujemy w całkiem nowej szacie graficznej, mając nadzieję, że nowa, przejrzysta odsłona  przypadnie Państwu do gustu.

2011-05-09
Lubelski Oddział Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti" serdecznie zaprasza wszytskich chętnych na wykład pt.: ZABURZENIA CZYNNOŚCIOWE DOLNEGO UKŁADU MOCZOWEGO.
2011-05-08
Trwają pracę nad ustawą o pomocy osobom niesamodzielnym. Specjalny zespół senatorów, posłów i ekspertów przygotowuje projekt ustawy na mocy której członkowie rodzin, którzy zdecydują się na opiekę nad osoba niesamodzielną będą mogli liczyć na pomoc finansową ze strony państwa.
2011-04-26
Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" po raz kolejny zgłosiło swoje uwagi do wykazu leków refundowanych. Władze organizacji wielokrotnie apelowały do Ministerstwa Zdrowia o uwzględnienie na liście leków refundowanych większej liczby preparatów stosowanych leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
forum Forum Regulamin

 


REKLAMA