Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2012-08-22
20 sierpnia resort zdrowia opublikował na swojej stronie projekt obwieszczenia Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, który ma zacząć obowiązywać od 1 września 2012 r. Resort oddając projekt do publicznej wiadomości, wyznaczył termin na zgłaszanie do niego uwag. Termin konsultacji upływa 24 sierpnia.
2012-08-21
Rodzice dzieci cierpiących na moczenie nocne, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Uronef - Nasze Dzieci od lat apelują do Ministerstwa Zdrowia o refundację desmopresyny, jako skutecznego środka stosowanego w leczeniu moczenia nocnego. Pomimo wielokrotnych apeli, resort zdrowia nie uwzględnił substancji na liście leków refundowanych.
2012-08-16
17 sierpnia od godz. 15:00 po raz ostatni w tym miesiącu pod telefonem Infolinii NTM będzie dyżurował specjalista urolog. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem porady specjalisty zachęcamy do kontaktu z Infolinią.
2012-08-10

Już  13. i  17. sierpnia w godz. 15:00 - 17.00 zapraszamy Państwa na kolejne dyżury specjalistów na Infolinii NTM.

2012-08-06

Już jutro 7 sierpnia od godz. 14:00 zapraszamy Państwa na dyżur specjalisty na Infolinii NTM. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

2012-08-02

Jak wynika z danych GUS niepełnosprawni nie są gotowi do podjęcia pracy. Brak im pieniędzy na zakup niezbędnego zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny, przez co ich możliwości znalezienia odpowiedniego zatrudnienia są bardzo ograniczone.

2012-07-31
Ukazał się nowy numer Kwartalnika NTM. Wszystkich czytelników zapraszamy do lektury. W najnowszym numerze można przeczytać m. in. o kosztach nietrzymania moczu w Polsce oraz zapoznać się z sytuacją chorych na NTM na świecie.
2012-07-27
W sierpniu na Infolinii NTM do dyspozycji pacjentów mamy aż 4 terminy dyżurów lekarskich. Do konsultacji z lekarzem zapraszamy już 2 sierpnia od godz. 14:00. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-07-20
Ile państwo wydaje na refundację leków na nietrzymanie moczu oraz czy budżet NFZ oszczędza na refundacji wysyłając pacjentów na obowiązkowe badanie urodynamiczne? Między innymi na te pytanie odpowiada raport przygotowany na zlecenie międzynarodowej organizacji WFIP o społeczno-ekonomicznych kosztach nietrzymania moczu w Polsce.REKLAMA