Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-01-15
Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej opublikował komunikat w sprawie wielkości kwoty refundacji poniesionej na leki w okresie styczeń - listopad 2012 roku. Całkowita kwota przewidziana na refundację leków w 2012 r. to 10 mld 445 mln zł, w tym okresie wykorzystano z niej 8 mld 149 mln zł, co stanowi 78,02% całkowitego budżetu przewidzianego na refundację leków.
2013-01-14
Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego, 43 numeru Kwartalnika NTM. Coverem bieżącego wydania jest intersujący artykuł prof. Tomasza Rechbergera oraz dr Katarzyny Jankiewicz o wpływie aktywności fizycznej na występowanie nietrzymania moczu, do którego lektury serdecznie Państwa zachęcamy. Autorzy analizują w nim dziedziny sportu, które mogą mieć wpływ na występowanie NTM.
2013-01-07
Od 1 stycznia każdy z nas może zacząć rozliczać się za Urzędem Skarbowym za rok 2012. Przy wypełnianiu deklaracji PIT warto zastanowić się nad przekazaniem 1% dla organizacji pożytku publicznego.

Wśród orgazniacji posiadających status pożytku publicznego, znajdują się również organizacje działające na rzecz osób z nietrzymaniem moczu, wsród nich Stowarzyszenie Osób  z NTM  "UroConti", które już po raz drugi może zbierać 1% podatku na swoje cele statutowe.
2013-01-02
Z wielkim żalem i ubolewaniem informujemy o śmierci wybitnego specjalisty prof. Andrzeja Steciwko, wieloletniego prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, kierownika Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz pierwszego rektora Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. 
2012-12-31

21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wyjątkowy, ze względu na cel zbiórki pieniędzy. Połowa zebranych środków będzie przeznaczona na wsparcie terapii noworodków i niemowlaków, a druga część na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

2012-12-27
Z dniem 1 stycznia wejdzie w życie kolejny wykaz leków refundowanych. Jak podaje resort zdrowia na nowej liście znalazły się 71 nowe produkty (nowe kody EAN). W ponad 600 przypadkach wzrosną dopłaty pacjentów do leków, a w ponad 2 tys. zostaną zmniejszone.
2012-12-12

Każdy mężczyzna może sprawdzić ryzyko wystąpienia u niego nowotworu stercza. Kalkulator ryzyka zachorowania na raka prostaty został stworzony by pomóc pacjentom i lekarzom.

2012-12-05

Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego w odpowiedzi na projekt obwieszczenia Ministra Zdrowia z dn. 22.10.2012 r. wystosował pismo dotyczące wykazu leków refundowanych przedstawiając w nim swoje zastrzeżenia.

2012-11-30
Narodowy Fundusz Zdrowia, ostatnio mocno atakowany zarówno ze strony mediów, jak i samych pacjentów, zaczyna obmyślać plan awaryjny dla swojego budżetu. Od wielu lat obserwujemy w naszym kraju problemy z dostępem do podstawowej opieki zdrowotnej, leczenia szpitalnego czy odpowiedniego zaopatrzenia w wyroby medyczne. Kłopoty narastają zazwyczaj z końcem roku, kiedy to kończą się środki w budżecie NFZ, a zakontraktowane umowy zaczynają przekraczać założone limity finansowe. Wówczas pojawiają się coraz dłuższe kolejki do specjalistów czy odległe terminy na zabiegi specjalistyczne. Niezadowolenie pacjentów wzrasta, a media prześcigają się w przekazywaniu coraz to nowszych informacji o pogarszającym się stanie polskiej służby zdrowia.REKLAMA