Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-03-08
W czwartek 7 marca przed gmachem Sejmu RP odbył się protest rodziców niepełnosprawnych dzieci. Przeprowadzona pikieta nie była pierwszą tego typu akacją. Zdesperowani rodzice od kilku lat walczą o zmiany systemowe, które poprawiłyby bardzo trudną sytuację rodzin dzieci niepełnosprawnych. Rodzice po raz kolejny już przyjechali do Warszawy, aby walczyć o należne im świadczenia. Hasło przewodnie akcji brzmiało "Jestem niepełnosprawny, jestem głodny".
2013-03-04
W dniach 17-18 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ulicy Głogowskiej 14 odbędzie się czwarta edycja Targów „Aktywni 50+”. Wydarzenie dedykowane jest osobom po 50. roku życia oraz starszym. Pierwszą edycję targów zorganizowano w 2010 roku. We wszystkich edycjach wzięło udział już niemal 10 tys. zwiedzających. Tegorocznym targom Aktywni 50+ towarzyszyć będzie jednodniowa konferencja nt. „Współczesnych problemów rehabilitacji osób starszych” organizowana przez Polską Akademię Nauk w przeddzień targów - 16 marca.
2013-02-28

Wraz z przedstawieniem przez Ministerstwo Zdrowia propozycji nowej listy leków refundowanych, pojawiły się również nowe ceny niektórych leków na raka prostaty. Znaczny spadek cen w szczególności dotyczy dwóch leków Zalodexu i Diphereliny, w stosunku do obwieszczenia ze stycznia 2013 roku różnica w cenie obydwu leków jest bliska 100 zł. Pozostałe leki Eligard, Leuprostin i Decapeptyl Depot również odnotowały zniżki cenowe. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, iż decyzję o obniżce cen na wybrane produkty podjęło na podstawie rozmów z producentami  leków.

2013-02-25
Komisja Europejska zobligowała Polskę do zmiany przepisów, które dotyczą stosowania obniżonych stawek podatku VAT na sprzęt medyczny i nielecznicze produkty farmaceutyczne.
2013-02-19
11 lutego w Centrum Konferencyjnym Golden Tulip obyła się kolejna edycja Forum Liderów Organizacji Pacjentów, orgaznizowanej przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej z okazji obchodów Światowego Dnia Chorego. Tradycyjnie już w ramach spotkania organizatorzy przewidzieli panel dyskusyjny przedstawicieli organizacji pacjenckich z Ministerstwem Zdrowia i NFZ, podczas którego liderzy organizacji mieli możliwość dyskutowania z decydentami na temat sytuacji pacjentów w Polsce. Tegoroczne spotkanie poprowadzili red. Kamil Durczok i ks. dr Arkadiusz Nowak – Prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.
2013-02-18

Nowotwór urologiczny jest coraz częściej diagnozowanym schorzeniem w Polsce. Blisko u jednej trzeciej mężczyzn stwierdzany nowotwór to guz prostaty, nerki bądź pęcherza moczowego.

2013-02-07
Statystyki i prognozy demograficzne GUS na najbliższe 20 lat nie są optymistyczne, przewidują znaczny wzrost liczby osób w wieku 65 lat i więcej, sygnalizując jednocześnie zwiększony przyrost osób niesamodzielnych wymagających opieki.
2013-02-04
Tematem jednego z zeszłorocznych posiedzeń Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, była kwestia dotycząca zakresu rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt specjalistyczny osób z niepełnosprawnościami, w tym rozporządzenia regulującego zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.
2013-02-01
Miło nam poinformować, iż dotarła do nas wiadomość o powołaniu pierwszego w Polsce Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych. Stowarzyszenie jest odpowiedzią na nowo powstały zawód opiekuna medycznego. Celem działania organizacji jest podnoszenie kwalifikacji dla już wykształconych opiekunów oraz utwierdzanie w przekonaniu, że zawód opiekuna medycznego jest pasją w pomaganiu drogiemu człowiekowi.REKLAMA