Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2012-09-21

Rak gruczołu krokowego, który jest obecnie jednym z najczęściej występujących nowotworów  w Polsce, a jego występowanie jest zależne od wielu czynników. Naukowcy wciąż przedstawiają nowe, ciekawe fakty dotyczące zapadalności na prostatę.

2012-09-20

Pacjenci coraz dłużej czekają w kolejkach po  uzyskanie orzeczenia o niepełnosprawności lub jego zmianie. W niektórych województwach czas ten wydłuża się nawet do 4 miesięcy.

2012-09-18
W dniach 17-21 września obchodzimy w Polsce Tydzień Urologii. Inicjatorem akcji jest European Association of Urology (EAU), we współpracy ze stowarzyszeniem pacjentów Europa Uomo oraz narodowymi stowarzyszeniami urologicznymi. Po polskiej stronie w akcję zaangażowało się Polskie Towarzystwo Urologiczne.
2012-09-17
Serdecznie zapraszmy wszystkich zainteresowanych problematyką nietrzymania moczu na wykład lekarski. Spotkanie poprowadzi dr Bartosz Dybowski z Kilkini Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
2012-09-14
Już w poniedziałek 17 września od godz. 15:00 zapraszamy Państwa do kontaktu ze specjalistą urologiem, dyżurującym na Infolinii Programu NTM. W wrześniu zaplanowaliśmy dla Państwa aż 4 dyżury. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-09-13

W miarę starzenia się męskiej części populacji wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia schorzeń gruczołu krokowego. Nowotwory złośliwe gruczołu krokowego stanowią prawie 13% zachorowań na nowotwory u mężczyzn, a ponad połowa z nich prowadzi do zgonów.
2012-09-12
We wrześniu na Infolinii NTM przygotowaliśmy dla Państwa cztery terminy dyżurów lekarskich. Pacjentom porad udzielać będą specjaliści urolodzy - prof. Piotr Radziszewski z Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie oraz dr Piotr Dobroński z oddziału urologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
2012-09-01

Serdecznie zapraszmy wszystkich zainteresowanych problematyką nietrzymania moczu na  wykład lekarski. Spotkanie poprowadzi dr Bartosz Dybowski z Kilkini Urologii Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.

2012-08-28
Jak wynika z najnowszych badań wciąż będzie przybywać chorych na raka prostaty. Liczba zachorowań stopniowo wzrasta już od lat 80. XX wieku, a prognozy specjalistów są coraz bardziej niepokojące.REKLAMA