Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-04-12
Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego, 44 numeru Kwartalnika NTM. W bieżącym wydaniu dużo uwago poświeciliśmy tematyce zdrowego i aktywnego stylu życia, którego doskonałym przykładem jest opisana w bieżącym numerze Fundacja Zachowaj Sprawność. Do aktywnego spędzania czasu czytelników zachęca również mgr Magdalena Potoczek w swoim kolejnym artykule z cyklu Pilates kontra NTM.
2013-04-10
W czwartek (4.04.2013r.) Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane dotyczące struktury wiekowej polskiego społeczeństwa. Z danych tych wynika, że Polska jest w ścisłej czołówce krajów o starzejącym się społeczeństwie. Zaistniała sytuacja przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na opiekę długoterminową, paliatywną i hospicyjną.
2013-04-03

Nietrzymanie moczu to jeden z bardzo powszechnych problemów współczesnej populacji. Według statystyk dotyka on ok. 10 – 15% każdego społeczeństwa, co w polskich realiach stanowi około 4 milionów osób, w większości kobiet. Na dolegliwość tą narażeni są wszyscy – bez względu na wiek i płeć. Grupy szczególnie narażone to: kobiety po porodach i w okresie menopauzalnym oraz osoby w podeszłym wieku.

2013-04-02

19 marca Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie(COI) w Warszawie, przedstawiło publikację pt.: "Nowotwory złośliwe w Polsce w 2010 r.". Dokument zawiera najnowsze dane epidemiologiczne, z których wynika, iż w Polsce przez ostatnie 5 lat zdiagnozowano blisko 360 tys. osób z chorobą nowotworową.

2013-03-27

Według informacji podanych przez portal rynekzdrowia.pl „Coraz więcej mężczyzn choruje na nowotwory układu moczowo-płciowego”.

2013-03-25
W sierpniu 2012 w Stanach Zjednoczonych pojawił się nowy lek, który daje nadzieję i szansę pacjentom cierpiącym na raka prostaty odpornego na kastrację farmakologiczną i chirurgiczną.
2013-03-20
2 września 2013 w Łodzi odbędzie się Konferencja naukowo-szkoleniowa Uroginekologia 2013: Nowe kierunki diagnostyki i leczenia. Spotkanie organizowane jest przez Klinikę Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej, Katedrę Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Centrum Medyczne "Być kobietą ...". Specjalizacja uroginekologii jest dziedziną medycyny ściśle związaną z problematyką leczenia nietrzymania moczu, stąd w programie konferencji uwzględniono kilka tematów poświęconych właśnie NTM.
2013-03-15
Urząd Dzielnicy Warszawa Wola oraz Fundacja „Wygrajmy Zdrowie” im. prof. Grzegorza Madeji podjęli wspólne działania mające na celu promowanie zdrowego trybu życia i zwiększenia profilaktyki w zakresie chorób cywilizacyjnych takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nowotwory urologiczne, nietrzymanie moczu (NTM), zawały, choroby układu krążenia, otyłość, choroby oczu. Akcja nosi tytuł: „Wola na Zdrowie - zdrowy styl życia i profilaktyka chorób cywilizacyjnych".
2013-03-12
Z dniem 1 marca 2013 Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych, na liście znalazło się 70 nowych leków (nowych kodów EAN). 12 preparatów zostało wykreślonych z listy, a dla blisko tysiąca leków obniżono ceny. Podrożało natomiast 625 produktów - od 1 grosza do 224,05 zł. W przypadku 47 leków podwyżka jest wyższa niż 10 zł.REKLAMA