Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-06-05
ICS to międzynarodowe stowarzyszenie działające na rzecz osób cierpiących na nietrzymaniu moczu. Organizacja w swojej działalności skupia się na realizacji międzynarodowych projektów, w których udział biorą organizacje z całego świata, promujące problematykę nietrzymania moczu.
2013-05-31
Rosnąca grupa osób w wieku podeszłym coraz częściej determinuje służbę zdrowia do podejmowania szeregu działań na rzecz kompleksowej opieki nad osobami starszymi. Jednym z takich przedsięwzięć jest nowoczesny system monitorowania tzw. teleopieka. Jest to sieć komunikacyjna stworzona przede wszystkim dla starszych użytkowników. Osoby korzystające z niej zostają wyposażone w specjalny nadajnik połączony z telefonem, który po wciśnięciu guzika wysyła sygnał alarmowy do centrali obsługującej system. Następnie centrala bezpośrednio przekazuje informacje o zagrożeniu osobie upoważnionej do opieki nad osobą starszą – rodzinę, sąsiadów bądź pogotowie.
2013-05-29

Program Prospołeczny „NTM – Normalnie Żyć” oraz Stowarzyszenie osób z NTM „Uroconti” organizuje wykład otwarty „Promocja zdrowia w geriatrii. Nietrzymanie zwieraczy”. Spotkanie poprowadzi specjalista geriatrii, dr Jadwiga Główczewska.

2013-05-21
14. maja w sali kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja organizowana przez Senacką Komisję Rodziny i Polityki Społecznej. Tematem przewodnim spotkania była prezentacja projektu ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym, opracowanej przez grupę roboczą parlamentarzystów i ekspertów pod przewodnictwem senatora Mieczysława Augustyna. Prace nad projektem ustawy trwały przez ponad 5 lat. Głównymi założeniami do projektu jest stworzenie kryteriów stopni niesamodzielności oraz zasad o ich orzekaniu, wprowadzenie bonów opiekuńczych oraz bezpłatnych urlopów, które miałaby ułatwić opiekę nad osobą niesamodzielną.
2013-05-07
Prognozy demograficzne GUS biją na alarm, przewidując w przeciągu najbliższych 20 lat znaczny wzrost grupy osób w wieku 80 lat i więcej, nawet do 2 574 tys., co stanowić będzie ok. 7% całej populacji. Wraz ze wzrostem liczby osób w podeszłym wieku zwiększy się jednocześnie grupa niesamodzielnych, wymagających opieki.
2013-05-01
Nieodpowiedni system kształcenia młodych lekarzy, ograniczona liczba miejsc rezydenckich to temat coraz częściej przewijający się w mediach. Problem ten jest na tyle poważny, że dotyczy wielu obszarów, począwszy od trudności z dostępem do niektórych specjalizacji lekarskich, zbyt małą liczbą miejsc rezydenckich, po kiepską realizację programów specjalizacyjnych oraz łamanie praw pracowniczych i dyskryminację kobiet.
2013-04-26
Już od ponad roku Agencja Ocen Technologii Medycznych (AOTM) pracuje nad  przygotowaniem rekomendacji dla MZ w sprawie zakwalifikowania neuromodulacji krzyżowej jako świadczenia gwarantowanego w leczeniu zaburzeń czynności dolnych dróg moczowych.
2013-04-25
W dniu 02.05.2013. Narodowy Fundusz Zdrowia organizuje dzień otwarty. W wojewódzkich oddziałach i delegaturach NFZ, każdy zainteresowany będzie miał okazje spotkać się i porozmawiać z pracownikami Funduszu.
2013-04-24
Program Prospołeczny „NTM – Normalnie Żyć” oraz Stowarzyszenie osób z NTM „Uroconti” zapraszają na wykład otwarty poświęcony metodom leczenia przerostu gruczołu krokowego oraz nietrzymania moczu u kobiet. Spotkanie poprowadzi specjalista urolog - dr Dobrosław Daraszkiewicz.REKLAMA