Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-02-19
11 lutego w Centrum Konferencyjnym Golden Tulip obyła się kolejna edycja Forum Liderów Organizacji Pacjentów, orgaznizowanej przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej z okazji obchodów Światowego Dnia Chorego. Tradycyjnie już w ramach spotkania organizatorzy przewidzieli panel dyskusyjny przedstawicieli organizacji pacjenckich z Ministerstwem Zdrowia i NFZ, podczas którego liderzy organizacji mieli możliwość dyskutowania z decydentami na temat sytuacji pacjentów w Polsce. Tegoroczne spotkanie poprowadzili red. Kamil Durczok i ks. dr Arkadiusz Nowak – Prezes Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.
2013-02-18

Nowotwór urologiczny jest coraz częściej diagnozowanym schorzeniem w Polsce. Blisko u jednej trzeciej mężczyzn stwierdzany nowotwór to guz prostaty, nerki bądź pęcherza moczowego.

2013-02-07
Statystyki i prognozy demograficzne GUS na najbliższe 20 lat nie są optymistyczne, przewidują znaczny wzrost liczby osób w wieku 65 lat i więcej, sygnalizując jednocześnie zwiększony przyrost osób niesamodzielnych wymagających opieki.
2013-02-04
Tematem jednego z zeszłorocznych posiedzeń Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, była kwestia dotycząca zakresu rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt specjalistyczny osób z niepełnosprawnościami, w tym rozporządzenia regulującego zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.
2013-02-01
Miło nam poinformować, iż dotarła do nas wiadomość o powołaniu pierwszego w Polsce Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych. Stowarzyszenie jest odpowiedzią na nowo powstały zawód opiekuna medycznego. Celem działania organizacji jest podnoszenie kwalifikacji dla już wykształconych opiekunów oraz utwierdzanie w przekonaniu, że zawód opiekuna medycznego jest pasją w pomaganiu drogiemu człowiekowi.
2013-01-15
Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej opublikował komunikat w sprawie wielkości kwoty refundacji poniesionej na leki w okresie styczeń - listopad 2012 roku. Całkowita kwota przewidziana na refundację leków w 2012 r. to 10 mld 445 mln zł, w tym okresie wykorzystano z niej 8 mld 149 mln zł, co stanowi 78,02% całkowitego budżetu przewidzianego na refundację leków.
2013-01-14
Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego, 43 numeru Kwartalnika NTM. Coverem bieżącego wydania jest intersujący artykuł prof. Tomasza Rechbergera oraz dr Katarzyny Jankiewicz o wpływie aktywności fizycznej na występowanie nietrzymania moczu, do którego lektury serdecznie Państwa zachęcamy. Autorzy analizują w nim dziedziny sportu, które mogą mieć wpływ na występowanie NTM.
2013-01-07
Od 1 stycznia każdy z nas może zacząć rozliczać się za Urzędem Skarbowym za rok 2012. Przy wypełnianiu deklaracji PIT warto zastanowić się nad przekazaniem 1% dla organizacji pożytku publicznego.

Wśród orgazniacji posiadających status pożytku publicznego, znajdują się również organizacje działające na rzecz osób z nietrzymaniem moczu, wsród nich Stowarzyszenie Osób  z NTM  "UroConti", które już po raz drugi może zbierać 1% podatku na swoje cele statutowe.
2013-01-02
Z wielkim żalem i ubolewaniem informujemy o śmierci wybitnego specjalisty prof. Andrzeja Steciwko, wieloletniego prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, kierownika Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz pierwszego rektora Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. REKLAMA