Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-07-22
Wydane przez Ministra Zdrowia rozporządzenie z dnia 2 stycznia 2013 r. w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów (Dz.U.2013.26), które było konsekwencją zmian ustawodawczych z 2011 r otworzyło furtkę do tworzenia dwóch rodzajów specjalizacji lekarskich: jednolite i modułowe. Na mocy nowego wykazu jedną z nowych specjalizacji modułowych stała się endokrynologia ginekologiczna i rozrodczość. Szczegóły dotyczące specjalizacji nie są jeszcze znane, lecz wkrótce należy spodziewać się pełnego programu specjalizacji, przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.
2013-07-17
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kwartalnika NTM. W bieżącym wydaniu dużo uwagi poświęcamy problematyce legislacyjnej oraz rozporządzeniu ministra zdrowia dotyczącym zaopatrzenia w środki pomocnicze. O tym jakie są oczekiwania środowisk pacjenckich w kwestii nowelizacji przepisów dowiedzą się Państwo z artykułu Będą zamiany w refundacji środków pomocniczych.
2013-07-11
W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się artykuł poświęcony przygotowywanym przez Ministerstwo Zdrowia zmianom dotyczącym refundacji przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Jak donosi Gazeta Prawna resort przygotował zmianę rozporządzenia w tej sprawie, nowe reguły mają zacząć obowiązywać od nowego roku. Jak się jednak okazuje zaproponowane rozwiązania są niezbyt korzystne dla samych pacjentów, przynajmniej dla dużej ich części.
2013-07-05

Od 24 do 30 czerwca po raz 5 w Polsce obchodzony był  „Światowy Tydzień Kontynencji”(WCW). W ramach tegorocznego Tygodnia Stowarzyszenie „UroConti” we współpracy z Programem „NTM- Normalnie Żyć” oraz kampanią Corewellness, przygotowało szereg aktywności dedykowanych osobom z NTM. W  Warszawie, Wrocławiu , Poznaniu, Lublinie, Gdańsku i Łodzi odbyły się bezpłatne konsultacje lekarskie, wykłady edukacyjne oraz warsztaty z ćwiczeniami mięśni Kegla. WCW na terenie naszego kraju cieszy się bardzo dużą popularnością, z tegorocznych aktywności skorzystało blisko 400 osób.

2013-07-02

Raport jest próbą odpowiedzi na wnioski zawarte w pierwszej edycji raportu opublikowanego w ubiegłym roku. Zawiera on również dane za 2012 r. co pozwoli porównać zmiany jakie zaszły w stosunku do roku 2011.

2013-06-24
24 czerwca już po raz piąty rozpoczęliśmy obchody Światowego Tygodnia Kontynencji w Polsce. W ramach tegorocznego Tygodnia Stowarzyszenie „UroConti” we współpracy z Programem „NTM - Normalnie Żyć” oraz kampanią Corewellness  organizuje szereg aktywności dedykowanych osobom z NTM.
2013-06-21
W dniach 24-30 czerwca w Polsce po raz piąty będzie obchodzony Światowy Tydzień Kontynencji (WCW) - idea Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), która ma na celu popularyzowanie problematyki nietrzymania moczu, podnoszenie świadomości nt. zaburzeń związanych z NTM oraz promowanie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia nietrzymania moczu. Stowarzyszenie „UroConti” działając w imieniu osób z nietrzymaniem moczu, co roku aktywnie włącza się w działania przedsięwzięte podczas Tygodnia.
2013-06-20

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt listy leków refundowanych, która ma wejść w życie z dniem 1 lipca 2013r. Na nowej liście znajdzie się 75 nowych produktów (wg nowych kodów EAN), dla 11 produktów zostaną rozszerzone wskazania objęte refundacją, a 20 pozycji zostanie całkowicie wykreślonych. Jak podaje resort zdrowia, dla 58 produktów zawierających 13 substancji czynnych, zostały wynegocjowane obniżki urzędowych cen zbytu od 212,54 zł. do 2 groszy, natomiast wśród 16 produktów zawierających 11 substancji czynnych zostały wprowadzone podwyżki urzędowych cen zbytu od 20 groszy do 2,94 zł.

2013-06-17
Według najświeższych badań przeprowadzonych przez PBS w ramach kampanii „Prostata na lata”, okazało się, że mężczyźni po czterdziestce nie prowadzą badań profilaktycznych pod kątem raka prostaty. 27 % z nich nie widzi w tym nic złego.REKLAMA