Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-09-26

Według statystyk, w Polsce w przeciągu ostatnich 10 lat liczba mężczyzn chorujących na raka prostaty zwiększyła się dwukrotnie - z 5 do ok. 10 tys. W tym samym czasie z 3tys. do 4 tys. wzrosła również liczba zgonów wśród osób cierpiących na ten rodzaj nowotworu. Jak przekonują eksperci uczestniczący w seminarium edukacyjnym w dniu 16.09.2013 „Kroki milowe w walce z rakiem prostaty” w Warszawie, nadzieję na poprawę tej sytuacji dają leki nowej generacji.

2013-09-19
Delegaci ośmiu województw uczestniczący w Walnym zebraniu Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti” w liście otwartym do Ministra Zdrowia wyraziło swoje niezadowolenie i coraz większe obawy związane z nowelizacją rozporządzenia dotyczącego zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.
2013-09-10
Rak pęcherza moczowego dotyka rocznie ok. 6000 osób. O problemach pacjentów z tym nowotworem – mówi się jednak niewiele. Z tego względu 4 września 2013 r. w Warszawie w Centrum Prasowym Foksal,  Fundacja Wygrajmy Zdrowie przy wsparciu merytorycznym Polskiego Towarzystwa Urologicznego zorganizowała konferencję „Dokładna diagnostyka = skuteczne leczenie raka pęcherza".
2013-09-06
Klub SLD zaproponował projekt zmiany zasad przyznawania specjalnego zasiłku opiekuńczego dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Projekt został skierowanych do konsultacji przez marszałek Sejmu Ewę Kopacz zaraz po posiedzeniu Sejmu dnia 27 sierpnia.
2013-08-19
Firma Janssen-Cilag, producent leku na raka prostaty – Zytinga, reagując na prośby lekarzy i pacjentów, zdecydowała się na drastyczną obniżkę swojego produktu. Pierwotna cena medykamentu wynosiła 17 tys. zł za opakowanie, teraz jest on sprzedawany za złotówkę. Na zaistniałą sytuację wpłynęła zapewne decyzja o zmniejszeniu refundacji na ten lek.
2013-08-16
W dniach 12-13 września w Krakowie na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy al. Jana Pawła II 78 odbędzie się I Ogólnopolskie Sympozjum Rehabilitacja w Schorzeniach Nerek i Układu Moczowego. Współorganizatorami konferencji są Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF Kraków, Fundacja Amicus Renis, Fresesenius Medical Care Polska oraz Grupę Roboczą ds. Rehabilitacji przy Polskim Towarzystwie Nefrologicznym w Krakowie.
2013-08-14
W Naszym Dzienniku ukazał się artykuł poświęcony przyszłej nowelizacji rozporządzenia regulującego zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Na łamach gazety zwrócono uwagę na kilka zmian, które mogą narazić chorych na wyższe dopłaty do refundowanych wyrobów medycznych m.in. do środków absorpcyjnych, z których korzystają osoby cierpiące na nietrzymanie moczu.
2013-08-08

Program Prospołeczny „NTM – Normalnie Żyć” oraz Stowarzyszenie osób z NTM „Uroconti” organizuje wykład otwarty „Rodzaje i przyczyny NTM u kobiet i mężczyzn”.

2013-07-29
W ubiegłym tygodniu na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł poświęcony nowemu rozporządzeniu regulującemu m.in. refundację środków absorpcyjnych. W dzienniku przedstawiono kilka założeń resortu dotyczących przyszłej nowelizacji.REKLAMA