Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-03-27

Według informacji podanych przez portal rynekzdrowia.pl „Coraz więcej mężczyzn choruje na nowotwory układu moczowo-płciowego”.

2013-03-25
W sierpniu 2012 w Stanach Zjednoczonych pojawił się nowy lek, który daje nadzieję i szansę pacjentom cierpiącym na raka prostaty odpornego na kastrację farmakologiczną i chirurgiczną.
2013-03-20
2 września 2013 w Łodzi odbędzie się Konferencja naukowo-szkoleniowa Uroginekologia 2013: Nowe kierunki diagnostyki i leczenia. Spotkanie organizowane jest przez Klinikę Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej, Katedrę Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Centrum Medyczne "Być kobietą ...". Specjalizacja uroginekologii jest dziedziną medycyny ściśle związaną z problematyką leczenia nietrzymania moczu, stąd w programie konferencji uwzględniono kilka tematów poświęconych właśnie NTM.
2013-03-15
Urząd Dzielnicy Warszawa Wola oraz Fundacja „Wygrajmy Zdrowie” im. prof. Grzegorza Madeji podjęli wspólne działania mające na celu promowanie zdrowego trybu życia i zwiększenia profilaktyki w zakresie chorób cywilizacyjnych takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nowotwory urologiczne, nietrzymanie moczu (NTM), zawały, choroby układu krążenia, otyłość, choroby oczu. Akcja nosi tytuł: „Wola na Zdrowie - zdrowy styl życia i profilaktyka chorób cywilizacyjnych".
2013-03-12
Z dniem 1 marca 2013 Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę leków refundowanych, na liście znalazło się 70 nowych leków (nowych kodów EAN). 12 preparatów zostało wykreślonych z listy, a dla blisko tysiąca leków obniżono ceny. Podrożało natomiast 625 produktów - od 1 grosza do 224,05 zł. W przypadku 47 leków podwyżka jest wyższa niż 10 zł.
2013-03-08
W czwartek 7 marca przed gmachem Sejmu RP odbył się protest rodziców niepełnosprawnych dzieci. Przeprowadzona pikieta nie była pierwszą tego typu akacją. Zdesperowani rodzice od kilku lat walczą o zmiany systemowe, które poprawiłyby bardzo trudną sytuację rodzin dzieci niepełnosprawnych. Rodzice po raz kolejny już przyjechali do Warszawy, aby walczyć o należne im świadczenia. Hasło przewodnie akcji brzmiało "Jestem niepełnosprawny, jestem głodny".
2013-03-04
W dniach 17-18 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ulicy Głogowskiej 14 odbędzie się czwarta edycja Targów „Aktywni 50+”. Wydarzenie dedykowane jest osobom po 50. roku życia oraz starszym. Pierwszą edycję targów zorganizowano w 2010 roku. We wszystkich edycjach wzięło udział już niemal 10 tys. zwiedzających. Tegorocznym targom Aktywni 50+ towarzyszyć będzie jednodniowa konferencja nt. „Współczesnych problemów rehabilitacji osób starszych” organizowana przez Polską Akademię Nauk w przeddzień targów - 16 marca.
2013-02-28

Wraz z przedstawieniem przez Ministerstwo Zdrowia propozycji nowej listy leków refundowanych, pojawiły się również nowe ceny niektórych leków na raka prostaty. Znaczny spadek cen w szczególności dotyczy dwóch leków Zalodexu i Diphereliny, w stosunku do obwieszczenia ze stycznia 2013 roku różnica w cenie obydwu leków jest bliska 100 zł. Pozostałe leki Eligard, Leuprostin i Decapeptyl Depot również odnotowały zniżki cenowe. Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia, iż decyzję o obniżce cen na wybrane produkty podjęło na podstawie rozmów z producentami  leków.

2013-02-25
Komisja Europejska zobligowała Polskę do zmiany przepisów, które dotyczą stosowania obniżonych stawek podatku VAT na sprzęt medyczny i nielecznicze produkty farmaceutyczne.REKLAMA