Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-05-07
Prognozy demograficzne GUS biją na alarm, przewidując w przeciągu najbliższych 20 lat znaczny wzrost grupy osób w wieku 80 lat i więcej, nawet do 2 574 tys., co stanowić będzie ok. 7% całej populacji. Wraz ze wzrostem liczby osób w podeszłym wieku zwiększy się jednocześnie grupa niesamodzielnych, wymagających opieki.
2013-05-01
Nieodpowiedni system kształcenia młodych lekarzy, ograniczona liczba miejsc rezydenckich to temat coraz częściej przewijający się w mediach. Problem ten jest na tyle poważny, że dotyczy wielu obszarów, począwszy od trudności z dostępem do niektórych specjalizacji lekarskich, zbyt małą liczbą miejsc rezydenckich, po kiepską realizację programów specjalizacyjnych oraz łamanie praw pracowniczych i dyskryminację kobiet.
2013-04-26
Już od ponad roku Agencja Ocen Technologii Medycznych (AOTM) pracuje nad  przygotowaniem rekomendacji dla MZ w sprawie zakwalifikowania neuromodulacji krzyżowej jako świadczenia gwarantowanego w leczeniu zaburzeń czynności dolnych dróg moczowych.
2013-04-25
W dniu 02.05.2013. Narodowy Fundusz Zdrowia organizuje dzień otwarty. W wojewódzkich oddziałach i delegaturach NFZ, każdy zainteresowany będzie miał okazje spotkać się i porozmawiać z pracownikami Funduszu.
2013-04-24
Program Prospołeczny „NTM – Normalnie Żyć” oraz Stowarzyszenie osób z NTM „Uroconti” zapraszają na wykład otwarty poświęcony metodom leczenia przerostu gruczołu krokowego oraz nietrzymania moczu u kobiet. Spotkanie poprowadzi specjalista urolog - dr Dobrosław Daraszkiewicz.
2013-04-12
Serdecznie zapraszamy do lektury najnowszego, 44 numeru Kwartalnika NTM. W bieżącym wydaniu dużo uwago poświeciliśmy tematyce zdrowego i aktywnego stylu życia, którego doskonałym przykładem jest opisana w bieżącym numerze Fundacja Zachowaj Sprawność. Do aktywnego spędzania czasu czytelników zachęca również mgr Magdalena Potoczek w swoim kolejnym artykule z cyklu Pilates kontra NTM.
2013-04-10
W czwartek (4.04.2013r.) Ministerstwo Zdrowia opublikowało dane dotyczące struktury wiekowej polskiego społeczeństwa. Z danych tych wynika, że Polska jest w ścisłej czołówce krajów o starzejącym się społeczeństwie. Zaistniała sytuacja przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na opiekę długoterminową, paliatywną i hospicyjną.
2013-04-03

Nietrzymanie moczu to jeden z bardzo powszechnych problemów współczesnej populacji. Według statystyk dotyka on ok. 10 – 15% każdego społeczeństwa, co w polskich realiach stanowi około 4 milionów osób, w większości kobiet. Na dolegliwość tą narażeni są wszyscy – bez względu na wiek i płeć. Grupy szczególnie narażone to: kobiety po porodach i w okresie menopauzalnym oraz osoby w podeszłym wieku.

2013-04-02

19 marca Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie(COI) w Warszawie, przedstawiło publikację pt.: "Nowotwory złośliwe w Polsce w 2010 r.". Dokument zawiera najnowsze dane epidemiologiczne, z których wynika, iż w Polsce przez ostatnie 5 lat zdiagnozowano blisko 360 tys. osób z chorobą nowotworową.
REKLAMA