Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-10-16
W świetle nowego projektu rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, opublikowanego dn. 10 października br., pielęgniarki dołączyły do grona osób, które mogą wypisywać zlecenie na środki wchłaniające.
2013-10-15
Resort zdrowia w projekcie rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie poszerzył listę lekarzy uprawnionych do wypisywania zleceń na refundowane środki absorpcyjne.
2013-10-14
Resort zdrowia w opublikowanym 10 października projekcie rozporządzania dotyczącym zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie niezmiennie proponuje chorym, korzystającym ze środków absorpcyjnych, refundację na poziomie 60 sztuk miesięcznie.
2013-10-11
Wczoraj resort zdrowia przekazał do publicznej wiadomości projekt rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Jeszcze przed publikacją projektu, na posiedzeniu podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych (08.10.2013), ministerstwo zapowiadało zwiększenie limitów finansowych na część wyrobów medycznych.
2013-10-10
W dniu dzisiejszym (10.10) w godzinach przedpołudniowych na stronie Ministerstwa Zdrowia został opublikowany projekt nowelizacji rozporządzenia dotyczącego zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Zapisy w projekcie nie wnoszą kluczowych zmian dla osób z nietrzymaniem moczu.
2013-10-09
Zapraszamy do lektury 46 numeru Kwartalnika NTM. W najnowszym numerze przygotowaliśmy dla Państwa szereg artykułów poświęconych problematyce nietrzymania moczu m.in. tekst dr Z. Wojszel o przyczynach i następstwach nietrzymania moczu w starości, w którym autorka wyjaśnia dlaczego w okresie starości jesteśmy bardziej podatni na występowanie NTM? W bieżącym numerze mają Państwo również okazję dowiedzieć się jak leczyć nietrzymanie moczu przy pomocy ćwiczeń metodą Pilates.
2013-10-07

„W końcu pomyślałam sobie: Kobieto, do lekarza! I poszłam… – takimi słowami w spocie edukacyjnym kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła” Małgorzata Kalicińska, znana pisarka, autorka m.in. sagi „Dom nad rozlewiskiem”, przekonuje Polki, że o dolegliwości nietrzymania moczu (NTM) warto rozmawiać.

2013-09-30

Wszystko wskazuje na to, iż dyrektywa zapewniająca automatyczne uznanie zawodowych uprawnień wszystkich pielęgniarek i położnych w krajach UE, może zostać uznana przez Parlament Europejski jeszcze w październiku. Do tej pory, z tego przywileju mogły korzystać wyłącznie pielęgniarki z wyższym wykształceniem.

2013-09-30
Neuromodulacja krzyżowa to rozwiązanie w leczeniu nietrzymania moczu dedykowane osobom z ciężką postacią NTM, u których zawiodły dotychczasowe metody leczenia, zarówno zachowawcze, farmakologiczne, jaki i operacyjne.

Jak wskazują badania skuteczność tej metody plasuje się na poziomie 64-85% w zależności od rodzaju leczonych schorzeń związanych z nietrzymaniem moczu. Terapia neuromodulacji (InterStim) to bezpieczny i minimalnie inwazyjny zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym, który wykazuje zdecydowanie mniejszą ilość działań niepożądanych w porównaniu do leczenie farmakologicznego.REKLAMA