Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-07-02

Raport jest próbą odpowiedzi na wnioski zawarte w pierwszej edycji raportu opublikowanego w ubiegłym roku. Zawiera on również dane za 2012 r. co pozwoli porównać zmiany jakie zaszły w stosunku do roku 2011.

2013-06-24
24 czerwca już po raz piąty rozpoczęliśmy obchody Światowego Tygodnia Kontynencji w Polsce. W ramach tegorocznego Tygodnia Stowarzyszenie „UroConti” we współpracy z Programem „NTM - Normalnie Żyć” oraz kampanią Corewellness  organizuje szereg aktywności dedykowanych osobom z NTM.
2013-06-21
W dniach 24-30 czerwca w Polsce po raz piąty będzie obchodzony Światowy Tydzień Kontynencji (WCW) - idea Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), która ma na celu popularyzowanie problematyki nietrzymania moczu, podnoszenie świadomości nt. zaburzeń związanych z NTM oraz promowanie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia nietrzymania moczu. Stowarzyszenie „UroConti” działając w imieniu osób z nietrzymaniem moczu, co roku aktywnie włącza się w działania przedsięwzięte podczas Tygodnia.
2013-06-20

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt listy leków refundowanych, która ma wejść w życie z dniem 1 lipca 2013r. Na nowej liście znajdzie się 75 nowych produktów (wg nowych kodów EAN), dla 11 produktów zostaną rozszerzone wskazania objęte refundacją, a 20 pozycji zostanie całkowicie wykreślonych. Jak podaje resort zdrowia, dla 58 produktów zawierających 13 substancji czynnych, zostały wynegocjowane obniżki urzędowych cen zbytu od 212,54 zł. do 2 groszy, natomiast wśród 16 produktów zawierających 11 substancji czynnych zostały wprowadzone podwyżki urzędowych cen zbytu od 20 groszy do 2,94 zł.

2013-06-17
Według najświeższych badań przeprowadzonych przez PBS w ramach kampanii „Prostata na lata”, okazało się, że mężczyźni po czterdziestce nie prowadzą badań profilaktycznych pod kątem raka prostaty. 27 % z nich nie widzi w tym nic złego.
2013-06-05
ICS to międzynarodowe stowarzyszenie działające na rzecz osób cierpiących na nietrzymaniu moczu. Organizacja w swojej działalności skupia się na realizacji międzynarodowych projektów, w których udział biorą organizacje z całego świata, promujące problematykę nietrzymania moczu.
2013-05-31
Rosnąca grupa osób w wieku podeszłym coraz częściej determinuje służbę zdrowia do podejmowania szeregu działań na rzecz kompleksowej opieki nad osobami starszymi. Jednym z takich przedsięwzięć jest nowoczesny system monitorowania tzw. teleopieka. Jest to sieć komunikacyjna stworzona przede wszystkim dla starszych użytkowników. Osoby korzystające z niej zostają wyposażone w specjalny nadajnik połączony z telefonem, który po wciśnięciu guzika wysyła sygnał alarmowy do centrali obsługującej system. Następnie centrala bezpośrednio przekazuje informacje o zagrożeniu osobie upoważnionej do opieki nad osobą starszą – rodzinę, sąsiadów bądź pogotowie.
2013-05-29

Program Prospołeczny „NTM – Normalnie Żyć” oraz Stowarzyszenie osób z NTM „Uroconti” organizuje wykład otwarty „Promocja zdrowia w geriatrii. Nietrzymanie zwieraczy”. Spotkanie poprowadzi specjalista geriatrii, dr Jadwiga Główczewska.

2013-05-21
14. maja w sali kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja organizowana przez Senacką Komisję Rodziny i Polityki Społecznej. Tematem przewodnim spotkania była prezentacja projektu ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym, opracowanej przez grupę roboczą parlamentarzystów i ekspertów pod przewodnictwem senatora Mieczysława Augustyna. Prace nad projektem ustawy trwały przez ponad 5 lat. Głównymi założeniami do projektu jest stworzenie kryteriów stopni niesamodzielności oraz zasad o ich orzekaniu, wprowadzenie bonów opiekuńczych oraz bezpłatnych urlopów, które miałaby ułatwić opiekę nad osobą niesamodzielną.REKLAMA