Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-11-18
31. października zakończyły się konsultacje społeczne nad projektem rozporządzenia dot. zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie. Wszystkie osoby zainteresowane zapisami w projekcie miały możliwość zgłoszenia swoich zastrzeżeń do propozycji resortu zwartych w projekcie.
2013-11-15
W miniony piątek (15.11.2013r.), w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja pt.: „Choroba Alzheimera – uczmy się pomagać”. Spotkanie zostało przygotowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z Polskim Towarzystwem Alzheimerowskim oraz Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. W czasie zjazdu, uczestnicy dyskutowali m.in. na temat zmieniającej się sytuacji demograficznej w Polsce, współczesnych metod rozpoznawania choroby Alzheimera oraz organizacji opieki nad pacjentem w Polsce. Istotnym elementem programu była prezentacja założeń Polskiego Planu Alzheimerowskiego.
2013-11-08

W dniach 29-30 listopada w Łodzi odbędą się kursy uroginekologiczne - Utrasonografia Uroginekologiczna Cz. I i II i Nowoczesna Pessaroterapia. Organizatorem szkolenia jest Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej, I Katedra Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Centrum Medyczne "Być kobietą”. Zajęcia poprowadzi uroginekolog dr. med. Jacek Kociszewski, kierownik Ośrodka Uroginekologiczny 3 Stopnia w Hagen-Haspe w Niemczech.

2013-11-05

Bartosz Arłukowicz uczestniczył w tegorocznej inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Podczas przemówienia na swojej macierzystej uczelni, Minister Zdrowia zapowiedział, że będzie walczył o łatwiejszy dostęp do specjalizacji lekarskich.

2013-11-05
W środę (30 października), w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: „Polityka społeczna w dobie starzenia się ludności – długofalowe podejście do polityki senioralnej”. W czasie spotkania Minister Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał projekt założeń długofalowej polityki senioralnej w Polsce na lata 2014-2020 i tym samym oddał go do konsultacji społecznych.
2013-10-31
Neuromodulacja jest formą terapii stosowaną m. in. przy zespole pęcherza nadreaktywnego (OAB). Celem tego zabiegu jest unerwienie pęcherza moczowego i/lub zwieracza cewki moczowej poprzez wykorzystanie prądu elektrycznego. Pierwszy tego typu zabieg został wykonany w latach 80-tych ubiegło wieku, a jego powodzenie potwierdziło skuteczność tej metody w leczeniu OAB.
2013-10-23
Na portalu RMF 24 ukazał się materiał poświęcony nowelizacji rozporządzania dotyczącego wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. W materiale zaprezentowano uwagi pacjentów w odniesieniu do propozycji zmian w przepisach. Niestety środowisko pacjenckie nie przyjmuje nowelizacji rozporządzenia z wielkim entuzjazmem.
2013-10-18
Resort zdrowia w projekcie rozporządzenia dotyczącym zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie zmienił kryterium chorobowe uprawniające do korzystania z refundowanych środków absorpcyjnych.
2013-10-17
Ministerstwo Zdrowia w projekcie rozporządzenia, którego przedmiotem jest wykaz wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zmieniło zapis dotyczący wymienności refundowanych środków absorpcyjnych stosowanych przez pacjentów cierpiących na chorobę nowotworową. Dotychczas osoby te mogły korzystać ze 100% refundacji jedynie na pieluchy anatomiczne. Zmiana w tym zakresie umożliwi chorym na raka, korzystanie ze wszystkich kategorii środków wchłaniających dostępnych w refundacji.REKLAMA