Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-12-13
Osoby cierpiące na choroby nietrzymania moczu lub stolca w wyniku choroby nowotworowej, od przyszłego roku będą mogły korzystać ze wszystkich kategorii refundowanych środków absorpcyjnych.
2013-12-12

W świetle nowego rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, obowiązującego od 1. styczna 2014 r. pielęgniarki dołączą do grona osób, które mogą wystawiać zlecenie na refundowane środki absorpcyjne.

2013-12-11
Opublikowane w poniedziałek (9.12.2013r.) Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zawiera istotną zmianę dla osób z nietrzymaniem moczu korzystających z refundowanych środków absorpcyjnych.
2013-12-10

W dniu 9.12.2013 Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe rozporządzenie dotyczące wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Dokument został już podpisany przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i zacznie obowiązywać od nowego roku.

2013-12-09
W dniu dzisiejszym na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazało się długo wyczekiwane, znowelizowane rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Oficjalny dokument został już podpisany przez ministra zdrowia. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1. stycznia 2014 roku.
2013-12-03
Dziś po raz 21. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został zainaugurowany w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ustanawiając ten dzień, ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.
2013-11-29
W środę, 27 listopada podczas konferencji Pracodawców RP, eksperci „Akademii Zdrowia 2030” przedstawili raport dotyczący systemu ochrony zdrowia w Polsce pt.: „System Ochrony Zdrowia w Polsce – Diagnoza i kierunki Reformy”.
2013-11-27
Zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) jest jedną z chorób układu moczowego. Choroba ta najczęściej kojarzona jest jako przypadłość kobiet, jednak OAB nie rozróżnia płci i występuje ze zbliżoną częstotliwością, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
2013-11-22

Osoby cierpiące na Parkinsona oraz demencję mogą doczekać się nowej metody walki z chorobą. Sposobem na pokonanie dolegliwości ma być terapia tańcem. W ramach nowego programu pacjenci z Parkinsonem ćwiczą oraz tańczą tango pod okiem tancerzy ze szkoły baletowej.
REKLAMA