Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-08-19
Firma Janssen-Cilag, producent leku na raka prostaty – Zytinga, reagując na prośby lekarzy i pacjentów, zdecydowała się na drastyczną obniżkę swojego produktu. Pierwotna cena medykamentu wynosiła 17 tys. zł za opakowanie, teraz jest on sprzedawany za złotówkę. Na zaistniałą sytuację wpłynęła zapewne decyzja o zmniejszeniu refundacji na ten lek.
2013-08-16
W dniach 12-13 września w Krakowie na terenie Akademii Wychowania Fizycznego przy al. Jana Pawła II 78 odbędzie się I Ogólnopolskie Sympozjum Rehabilitacja w Schorzeniach Nerek i Układu Moczowego. Współorganizatorami konferencji są Wydział Rehabilitacji Ruchowej AWF Kraków, Fundacja Amicus Renis, Fresesenius Medical Care Polska oraz Grupę Roboczą ds. Rehabilitacji przy Polskim Towarzystwie Nefrologicznym w Krakowie.
2013-08-14
W Naszym Dzienniku ukazał się artykuł poświęcony przyszłej nowelizacji rozporządzenia regulującego zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Na łamach gazety zwrócono uwagę na kilka zmian, które mogą narazić chorych na wyższe dopłaty do refundowanych wyrobów medycznych m.in. do środków absorpcyjnych, z których korzystają osoby cierpiące na nietrzymanie moczu.
2013-08-08

Program Prospołeczny „NTM – Normalnie Żyć” oraz Stowarzyszenie osób z NTM „Uroconti” organizuje wykład otwarty „Rodzaje i przyczyny NTM u kobiet i mężczyzn”.

2013-07-29
W ubiegłym tygodniu na łamach Rzeczpospolitej ukazał się artykuł poświęcony nowemu rozporządzeniu regulującemu m.in. refundację środków absorpcyjnych. W dzienniku przedstawiono kilka założeń resortu dotyczących przyszłej nowelizacji.
2013-07-22
Wydane przez Ministra Zdrowia rozporządzenie z dnia 2 stycznia 2013 r. w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów (Dz.U.2013.26), które było konsekwencją zmian ustawodawczych z 2011 r otworzyło furtkę do tworzenia dwóch rodzajów specjalizacji lekarskich: jednolite i modułowe. Na mocy nowego wykazu jedną z nowych specjalizacji modułowych stała się endokrynologia ginekologiczna i rozrodczość. Szczegóły dotyczące specjalizacji nie są jeszcze znane, lecz wkrótce należy spodziewać się pełnego programu specjalizacji, przygotowanego przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.
2013-07-17
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Kwartalnika NTM. W bieżącym wydaniu dużo uwagi poświęcamy problematyce legislacyjnej oraz rozporządzeniu ministra zdrowia dotyczącym zaopatrzenia w środki pomocnicze. O tym jakie są oczekiwania środowisk pacjenckich w kwestii nowelizacji przepisów dowiedzą się Państwo z artykułu Będą zamiany w refundacji środków pomocniczych.
2013-07-11
W Dzienniku Gazecie Prawnej ukazał się artykuł poświęcony przygotowywanym przez Ministerstwo Zdrowia zmianom dotyczącym refundacji przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych. Jak donosi Gazeta Prawna resort przygotował zmianę rozporządzenia w tej sprawie, nowe reguły mają zacząć obowiązywać od nowego roku. Jak się jednak okazuje zaproponowane rozwiązania są niezbyt korzystne dla samych pacjentów, przynajmniej dla dużej ich części.
2013-07-05

Od 24 do 30 czerwca po raz 5 w Polsce obchodzony był  „Światowy Tydzień Kontynencji”(WCW). W ramach tegorocznego Tygodnia Stowarzyszenie „UroConti” we współpracy z Programem „NTM- Normalnie Żyć” oraz kampanią Corewellness, przygotowało szereg aktywności dedykowanych osobom z NTM. W  Warszawie, Wrocławiu , Poznaniu, Lublinie, Gdańsku i Łodzi odbyły się bezpłatne konsultacje lekarskie, wykłady edukacyjne oraz warsztaty z ćwiczeniami mięśni Kegla. WCW na terenie naszego kraju cieszy się bardzo dużą popularnością, z tegorocznych aktywności skorzystało blisko 400 osób.
REKLAMA