Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-01-15
Z inicjatywy Europejskiej Fundacji Opieki, została uruchomiona nowa infolinia telefoniczna dedykowana dla seniorów i opiekunów medycznych.
2014-01-13

12.01.2014r. pod hasłem „NA RATUNEK”, odbył się 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki dla seniorów.

2014-01-03

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował zarządzenie, z dnia 24 grudnia 2013r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

2013-12-23
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Państwo nasze najserdeczniejsze życzenia. Oby nadchodzący magiczny czas Świąt wypełniony był radością, ciepłem i spokojem.
Redakcja
2013-12-20
Zapraszamy do lektury ostatniego tegorocznego numeru Kwartalnika NTM. Tematem przewodnim bieżącego wydania jest długo wyczekiwana nowelizacja rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Z uwagi na to, że nowe przepisy wprowadzają kilka zmian w kwestii zaopatrzenia w środki absorpcyjne, w bieżącym wydaniu publikujemy obszerny artykuł, w którym przeczytają Państwo o tym, jak nowe przepisy wpłyną na życie pacjentów i czy ułatwią one chorym korzystanie z refundacji środków absorpcyjnych.
2013-12-19
Jakie korzyści przynosi leczenie nietrzymania moczu neuromodulacją krzyżową, czy zabieg ten niesie za sobą skutki uboczne, czy warto poddać się leczeniu za pomocą tej metody, kto może z niej skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w najnowszym numerze Kwartalnika NTM, który już niebawem ukaże się na naszej stronie www.
2013-12-19
20 grudnia zakończą się konsultacje społeczne nad ostatnim tegorocznym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków refundowanych. W nowym projekcie przewidziano obniżkę cen niektórych produktów, w tym również leków stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego.
2013-12-17
Od 1 stycznia 2014 roku wchodzą w życie nowe kryteria chorobowe uprawniające do refundacji środków absorpcyjnych. Propozycje Ministerstwa Zdrowia nie wnoszą jednak wiele zmian dla osób korzystających z refundacji.
2013-12-16
Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zostało opublikowane w dniu 9.12.2013r. Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa, zwiększono limity finansowania na niektóre wyroby medyczne. Zmiany te nie dotyczą jednak osób korzystających z refundacji na środki absorpcyjne.REKLAMA