Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-02-26
Neuromodulacja krzyżowa jest formą terapii, której celem jest unerwienie pęcherza moczowego lub zwieracza cewki moczowej za pomocą prądu elektrycznego. W większości przypadków zabieg jest efektywny i pozwala pozbyć się problemu z pęcherzem nadreaktywnym u ponad 75% pacjentów.
2014-02-24
Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się najnowszy projekt obwieszczenia w sprawie wykazu leków refundowanych, który wejdzie w życie z dniem 1. marca. Ku uciesze chorych, na wykazie znalazły się dwa nowe preparaty stosowane w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2014-02-17
W jednym z ostatnich numerów Newsweeka ukazał się obszerny artykuł poświęcony zespołowi pęcherza nadreaktywnego (OAB). Zwrócono w nim uwagę na istotę tej dolegliwości, konsekwencje jakie się z nią wiążą oraz sposoby skutecznej terapii.
2014-02-04
Z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO -World Health Organization) wynika, że w przeciągu 40 najbliższych lat co piąta osoba przekroczy wiek 60 lat i więcej.
2014-01-31
Neuromodulacja krzyżowa jest jedną z terapii wykorzystywanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Jednak wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu może być nie tylko OAB ale również nadreaktywność wypieracza, nietrzymanie moczu z parcia, zespół bolesnej macicy czy zaleganie moczu.
2014-01-29
Na stronie małopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ ukazał się komunikat adresowany do świadczeniobiorców oraz świadczeniodawców realizujących zaopatrzenie w refundowane wyroby medyczne – pieluchomajtki oraz ich zamienniki, w którym to NFZ informuje, iż refundacja zamienników dla pieluchomajtek uzależniona jest od ich chłonności.
2014-01-24
Obecnie terapia zespołu pęcherza nadreaktywnego OAB opiera się na leczeniu zachowawczym, farmakologicznym oraz zabiegach chirurgicznych tj. augmentacji pęcherza lub autoaugmentację.
2014-01-20
W związku z zamieszaniem, jakie z początkiem roku wywołały nowe kody refundowanych wyrobów medycznych, na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia pojawił się specjalny komunikat adresowany do pacjentów.
2014-01-16
Wprowadzone od pierwszego stycznia zmiany, wywołały kolejne zamieszanie. Okazało się, iż wielu pacjentów zgłaszających się po wyroby medyczne, jest zmuszonych do odbycia ponownej wizyty lekarskiej w celu uzyskania nowego kodu.REKLAMA