Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-11-05
W środę (30 października), w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: „Polityka społeczna w dobie starzenia się ludności – długofalowe podejście do polityki senioralnej”. W czasie spotkania Minister Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał projekt założeń długofalowej polityki senioralnej w Polsce na lata 2014-2020 i tym samym oddał go do konsultacji społecznych.
2013-10-31
Neuromodulacja jest formą terapii stosowaną m. in. przy zespole pęcherza nadreaktywnego (OAB). Celem tego zabiegu jest unerwienie pęcherza moczowego i/lub zwieracza cewki moczowej poprzez wykorzystanie prądu elektrycznego. Pierwszy tego typu zabieg został wykonany w latach 80-tych ubiegło wieku, a jego powodzenie potwierdziło skuteczność tej metody w leczeniu OAB.
2013-10-23
Na portalu RMF 24 ukazał się materiał poświęcony nowelizacji rozporządzania dotyczącego wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. W materiale zaprezentowano uwagi pacjentów w odniesieniu do propozycji zmian w przepisach. Niestety środowisko pacjenckie nie przyjmuje nowelizacji rozporządzenia z wielkim entuzjazmem.
2013-10-18
Resort zdrowia w projekcie rozporządzenia dotyczącym zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie zmienił kryterium chorobowe uprawniające do korzystania z refundowanych środków absorpcyjnych.
2013-10-17
Ministerstwo Zdrowia w projekcie rozporządzenia, którego przedmiotem jest wykaz wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zmieniło zapis dotyczący wymienności refundowanych środków absorpcyjnych stosowanych przez pacjentów cierpiących na chorobę nowotworową. Dotychczas osoby te mogły korzystać ze 100% refundacji jedynie na pieluchy anatomiczne. Zmiana w tym zakresie umożliwi chorym na raka, korzystanie ze wszystkich kategorii środków wchłaniających dostępnych w refundacji.
2013-10-16
W świetle nowego projektu rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, opublikowanego dn. 10 października br., pielęgniarki dołączyły do grona osób, które mogą wypisywać zlecenie na środki wchłaniające.
2013-10-15
Resort zdrowia w projekcie rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie poszerzył listę lekarzy uprawnionych do wypisywania zleceń na refundowane środki absorpcyjne.
2013-10-14
Resort zdrowia w opublikowanym 10 października projekcie rozporządzania dotyczącym zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie niezmiennie proponuje chorym, korzystającym ze środków absorpcyjnych, refundację na poziomie 60 sztuk miesięcznie.
2013-10-11
Wczoraj resort zdrowia przekazał do publicznej wiadomości projekt rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Jeszcze przed publikacją projektu, na posiedzeniu podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych (08.10.2013), ministerstwo zapowiadało zwiększenie limitów finansowych na część wyrobów medycznych.REKLAMA