Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-10-17
Ministerstwo Zdrowia w projekcie rozporządzenia, którego przedmiotem jest wykaz wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zmieniło zapis dotyczący wymienności refundowanych środków absorpcyjnych stosowanych przez pacjentów cierpiących na chorobę nowotworową. Dotychczas osoby te mogły korzystać ze 100% refundacji jedynie na pieluchy anatomiczne. Zmiana w tym zakresie umożliwi chorym na raka, korzystanie ze wszystkich kategorii środków wchłaniających dostępnych w refundacji.
2013-10-16
W świetle nowego projektu rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, opublikowanego dn. 10 października br., pielęgniarki dołączyły do grona osób, które mogą wypisywać zlecenie na środki wchłaniające.
2013-10-15
Resort zdrowia w projekcie rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie poszerzył listę lekarzy uprawnionych do wypisywania zleceń na refundowane środki absorpcyjne.
2013-10-14
Resort zdrowia w opublikowanym 10 października projekcie rozporządzania dotyczącym zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie niezmiennie proponuje chorym, korzystającym ze środków absorpcyjnych, refundację na poziomie 60 sztuk miesięcznie.
2013-10-11
Wczoraj resort zdrowia przekazał do publicznej wiadomości projekt rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Jeszcze przed publikacją projektu, na posiedzeniu podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych (08.10.2013), ministerstwo zapowiadało zwiększenie limitów finansowych na część wyrobów medycznych.
2013-10-10
W dniu dzisiejszym (10.10) w godzinach przedpołudniowych na stronie Ministerstwa Zdrowia został opublikowany projekt nowelizacji rozporządzenia dotyczącego zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Zapisy w projekcie nie wnoszą kluczowych zmian dla osób z nietrzymaniem moczu.
2013-10-09
Zapraszamy do lektury 46 numeru Kwartalnika NTM. W najnowszym numerze przygotowaliśmy dla Państwa szereg artykułów poświęconych problematyce nietrzymania moczu m.in. tekst dr Z. Wojszel o przyczynach i następstwach nietrzymania moczu w starości, w którym autorka wyjaśnia dlaczego w okresie starości jesteśmy bardziej podatni na występowanie NTM? W bieżącym numerze mają Państwo również okazję dowiedzieć się jak leczyć nietrzymanie moczu przy pomocy ćwiczeń metodą Pilates.
2013-10-07

„W końcu pomyślałam sobie: Kobieto, do lekarza! I poszłam… – takimi słowami w spocie edukacyjnym kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła” Małgorzata Kalicińska, znana pisarka, autorka m.in. sagi „Dom nad rozlewiskiem”, przekonuje Polki, że o dolegliwości nietrzymania moczu (NTM) warto rozmawiać.

2013-09-30

Wszystko wskazuje na to, iż dyrektywa zapewniająca automatyczne uznanie zawodowych uprawnień wszystkich pielęgniarek i położnych w krajach UE, może zostać uznana przez Parlament Europejski jeszcze w październiku. Do tej pory, z tego przywileju mogły korzystać wyłącznie pielęgniarki z wyższym wykształceniem.
REKLAMA