Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-03-26
Rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy od kilku dni protestują w Sejmie, odrzucili zaproponowaną przez premiera Donalda Tuska propozycję zwiększenia świadczeń.
2014-03-25
27 lutego 2014 roku w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się posiedzenie Dialogu dla Zdrowia, jednego z cyklicznych spotkań organizacji pacjenckich ze stroną rządową. Podczas spotkania została poruszona m.in. problematyka leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2014-03-24

Od kilku dni w Sejmie RP trwa protest rodziców dzieci niepełnosprawnych. Rodzice apelują o wzrost świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu płacy minimalnej oraz zniesienia zapisu uzależniającego kwoty przyznawanych świadczeń od stopnia niepełnosprawności dziecka.

2014-03-21
W ostatnim czasie prace nad wprowadzeniem zmian w zasadach przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych za opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, zostały zawieszone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
2014-03-20
We wtorek 18 marca w Senacie przy ul. Wiejskiej w Warszawie, odbyło się posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia. Podczas spotkania senatorowie wysłuchali informacji ministra zdrowia dotyczących stanu polskiej urologii.
2014-03-17

W Szpitalu Eskulap w Osielsku k. Bydgoszczy odbył się zabieg leczenia prostaty metodą HIFU. Metoda ta polega na wykorzystaniu zrobotyzowanego urządzenia drugiej generacji Focal One. Jest to pierwsza w Polsce i trzecia w Europie klinika posiadająca tego typu aparaturę.

2014-03-12
W poniedziałek 10 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, została podpisana umowa powołująca Regionalny Opolski Klaster Senioralny.
2014-03-06
Z informacji zamieszczonej na stronie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą wynika, iż w najbliższym czasie może pojawiać się nowelizacja Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r.,w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.
2014-03-04
W chwili obecnej sytuacja demograficzna w Polsce wskazuje na to, iż nasze społeczeństwo się starzeje. Jest to spowodowane nie tylko niskim przyrostem naturalnym, ale również zaawansowanym postępem medycyny dzięki której średnia długość życia znacznie się przedłużyła.REKLAMA