Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-12-09
W dniu dzisiejszym na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazało się długo wyczekiwane, znowelizowane rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Oficjalny dokument został już podpisany przez ministra zdrowia. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1. stycznia 2014 roku.
2013-12-03
Dziś po raz 21. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został zainaugurowany w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ustanawiając ten dzień, ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.
2013-11-29
W środę, 27 listopada podczas konferencji Pracodawców RP, eksperci „Akademii Zdrowia 2030” przedstawili raport dotyczący systemu ochrony zdrowia w Polsce pt.: „System Ochrony Zdrowia w Polsce – Diagnoza i kierunki Reformy”.
2013-11-27
Zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB) jest jedną z chorób układu moczowego. Choroba ta najczęściej kojarzona jest jako przypadłość kobiet, jednak OAB nie rozróżnia płci i występuje ze zbliżoną częstotliwością, zarówno u kobiet jak i mężczyzn.
2013-11-22

Osoby cierpiące na Parkinsona oraz demencję mogą doczekać się nowej metody walki z chorobą. Sposobem na pokonanie dolegliwości ma być terapia tańcem. W ramach nowego programu pacjenci z Parkinsonem ćwiczą oraz tańczą tango pod okiem tancerzy ze szkoły baletowej.

2013-11-18
31. października zakończyły się konsultacje społeczne nad projektem rozporządzenia dot. zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie. Wszystkie osoby zainteresowane zapisami w projekcie miały możliwość zgłoszenia swoich zastrzeżeń do propozycji resortu zwartych w projekcie.
2013-11-15
W miniony piątek (15.11.2013r.), w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja pt.: „Choroba Alzheimera – uczmy się pomagać”. Spotkanie zostało przygotowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z Polskim Towarzystwem Alzheimerowskim oraz Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. W czasie zjazdu, uczestnicy dyskutowali m.in. na temat zmieniającej się sytuacji demograficznej w Polsce, współczesnych metod rozpoznawania choroby Alzheimera oraz organizacji opieki nad pacjentem w Polsce. Istotnym elementem programu była prezentacja założeń Polskiego Planu Alzheimerowskiego.
2013-11-08

W dniach 29-30 listopada w Łodzi odbędą się kursy uroginekologiczne - Utrasonografia Uroginekologiczna Cz. I i II i Nowoczesna Pessaroterapia. Organizatorem szkolenia jest Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej, I Katedra Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Centrum Medyczne "Być kobietą”. Zajęcia poprowadzi uroginekolog dr. med. Jacek Kociszewski, kierownik Ośrodka Uroginekologiczny 3 Stopnia w Hagen-Haspe w Niemczech.

2013-11-05

Bartosz Arłukowicz uczestniczył w tegorocznej inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Podczas przemówienia na swojej macierzystej uczelni, Minister Zdrowia zapowiedział, że będzie walczył o łatwiejszy dostęp do specjalizacji lekarskich.
REKLAMA