Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-12-20
Zapraszamy do lektury ostatniego tegorocznego numeru Kwartalnika NTM. Tematem przewodnim bieżącego wydania jest długo wyczekiwana nowelizacja rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Z uwagi na to, że nowe przepisy wprowadzają kilka zmian w kwestii zaopatrzenia w środki absorpcyjne, w bieżącym wydaniu publikujemy obszerny artykuł, w którym przeczytają Państwo o tym, jak nowe przepisy wpłyną na życie pacjentów i czy ułatwią one chorym korzystanie z refundacji środków absorpcyjnych.
2013-12-19
Jakie korzyści przynosi leczenie nietrzymania moczu neuromodulacją krzyżową, czy zabieg ten niesie za sobą skutki uboczne, czy warto poddać się leczeniu za pomocą tej metody, kto może z niej skorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć w najnowszym numerze Kwartalnika NTM, który już niebawem ukaże się na naszej stronie www.
2013-12-19
20 grudnia zakończą się konsultacje społeczne nad ostatnim tegorocznym obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu leków refundowanych. W nowym projekcie przewidziano obniżkę cen niektórych produktów, w tym również leków stosowanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego.
2013-12-17
Od 1 stycznia 2014 roku wchodzą w życie nowe kryteria chorobowe uprawniające do refundacji środków absorpcyjnych. Propozycje Ministerstwa Zdrowia nie wnoszą jednak wiele zmian dla osób korzystających z refundacji.
2013-12-16
Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zostało opublikowane w dniu 9.12.2013r. Zgodnie z zapowiedziami ministerstwa, zwiększono limity finansowania na niektóre wyroby medyczne. Zmiany te nie dotyczą jednak osób korzystających z refundacji na środki absorpcyjne.
2013-12-13
Osoby cierpiące na choroby nietrzymania moczu lub stolca w wyniku choroby nowotworowej, od przyszłego roku będą mogły korzystać ze wszystkich kategorii refundowanych środków absorpcyjnych.
2013-12-12

W świetle nowego rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, obowiązującego od 1. styczna 2014 r. pielęgniarki dołączą do grona osób, które mogą wystawiać zlecenie na refundowane środki absorpcyjne.

2013-12-11
Opublikowane w poniedziałek (9.12.2013r.) Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, zawiera istotną zmianę dla osób z nietrzymaniem moczu korzystających z refundowanych środków absorpcyjnych.
2013-12-10

W dniu 9.12.2013 Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe rozporządzenie dotyczące wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Dokument został już podpisany przez ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza i zacznie obowiązywać od nowego roku.
REKLAMA