Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2013-11-22

Osoby cierpiące na Parkinsona oraz demencję mogą doczekać się nowej metody walki z chorobą. Sposobem na pokonanie dolegliwości ma być terapia tańcem. W ramach nowego programu pacjenci z Parkinsonem ćwiczą oraz tańczą tango pod okiem tancerzy ze szkoły baletowej.

2013-11-18
31. października zakończyły się konsultacje społeczne nad projektem rozporządzenia dot. zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie. Wszystkie osoby zainteresowane zapisami w projekcie miały możliwość zgłoszenia swoich zastrzeżeń do propozycji resortu zwartych w projekcie.
2013-11-15
W miniony piątek (15.11.2013r.), w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się konferencja pt.: „Choroba Alzheimera – uczmy się pomagać”. Spotkanie zostało przygotowane przez Rzecznika Praw Obywatelskich we współpracy z Polskim Towarzystwem Alzheimerowskim oraz Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. W czasie zjazdu, uczestnicy dyskutowali m.in. na temat zmieniającej się sytuacji demograficznej w Polsce, współczesnych metod rozpoznawania choroby Alzheimera oraz organizacji opieki nad pacjentem w Polsce. Istotnym elementem programu była prezentacja założeń Polskiego Planu Alzheimerowskiego.
2013-11-08

W dniach 29-30 listopada w Łodzi odbędą się kursy uroginekologiczne - Utrasonografia Uroginekologiczna Cz. I i II i Nowoczesna Pessaroterapia. Organizatorem szkolenia jest Klinika Ginekologii Operacyjnej i Onkologicznej, I Katedra Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Centrum Medyczne "Być kobietą”. Zajęcia poprowadzi uroginekolog dr. med. Jacek Kociszewski, kierownik Ośrodka Uroginekologiczny 3 Stopnia w Hagen-Haspe w Niemczech.

2013-11-05

Bartosz Arłukowicz uczestniczył w tegorocznej inauguracji roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Podczas przemówienia na swojej macierzystej uczelni, Minister Zdrowia zapowiedział, że będzie walczył o łatwiejszy dostęp do specjalizacji lekarskich.

2013-11-05
W środę (30 października), w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) odbyła się międzynarodowa konferencja pt.: „Polityka społeczna w dobie starzenia się ludności – długofalowe podejście do polityki senioralnej”. W czasie spotkania Minister Władysław Kosiniak-Kamysz podpisał projekt założeń długofalowej polityki senioralnej w Polsce na lata 2014-2020 i tym samym oddał go do konsultacji społecznych.
2013-10-31
Neuromodulacja jest formą terapii stosowaną m. in. przy zespole pęcherza nadreaktywnego (OAB). Celem tego zabiegu jest unerwienie pęcherza moczowego i/lub zwieracza cewki moczowej poprzez wykorzystanie prądu elektrycznego. Pierwszy tego typu zabieg został wykonany w latach 80-tych ubiegło wieku, a jego powodzenie potwierdziło skuteczność tej metody w leczeniu OAB.
2013-10-23
Na portalu RMF 24 ukazał się materiał poświęcony nowelizacji rozporządzania dotyczącego wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. W materiale zaprezentowano uwagi pacjentów w odniesieniu do propozycji zmian w przepisach. Niestety środowisko pacjenckie nie przyjmuje nowelizacji rozporządzenia z wielkim entuzjazmem.
2013-10-18
Resort zdrowia w projekcie rozporządzenia dotyczącym zaopatrzenia w wyroby medyczne wydawane na zlecenie zmienił kryterium chorobowe uprawniające do korzystania z refundowanych środków absorpcyjnych.REKLAMA