Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-04-24
We wtorek 22 kwietnia na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pojawiła się informacja, iż 30 kwietnia odbędzie się „Okrągły Stół” w sprawie osób z niepełnosprawnościami. To długo oczekiwane spotkanie, które jest okazją do dyskusji nt. systemu wsparcia zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów.
2014-04-18
W szpitalu p.w. Przemienienia Pańskiego Sp. Z.O.O w Warszawie po raz pierwszy w Polsce odbył się zabieg wszczepienia mechanicznego zwieracza cewki moczowej. Jest to nowa, małoinwazyjna metoda, przy której wykorzystuje się system Remeex MRSII.
2014-04-16
Neuromodulacja krzyżowa zalecana jest jako terapia drugiego rzutu w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) wśród chorych, u których inne metody leczenia okazały się nieefektywne. Niestety mimo skuteczności tej metody oraz rekomendacji ze strony międzynarodowych organizacji, w Polsce nadal nie jest ona dostępna dla chorych.
2014-04-09
Na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2.04.2014, zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej z dnia 22 listopada 2013r.
2014-04-07
Badania epidemiologiczne wskazują, iż obecnie dolegliwość jaką jest zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB), dotyczy blisko 16% społeczeństwa. Choroba ta objawia się przede wszystkim częstymi, naglącymi, trudnymi do opanowania parciami na pęcherz. Zaburzenie to ma negatywny wpływ nie tylko na stan fizyczny pacjenta, ale również i na stan psychiczny.
2014-04-04
W chwili obecnej sytuacja demograficzna w Polsce jak i w całej Europie, wskazuje na to, iż wkraczamy w erę społeczeństwa starzejącego się. Konsekwencją tego zjawiska jest rozwój rynku usług związanych z seniorami.
2014-03-31
W czwartek 27.03.2014r. pod szyldem Stowarzyszenia Osób z NTM „UroCoti” odbyły się warsztaty dziennikarskie poświęcone tematyce społecznych aspektów zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Podczas spotkania przedstawiciele Stowarzyszenia wspomnieli o istocie zabiegu neuromodulacji krzyżowej oraz o braku dostępu do terapii w Polsce.
2014-03-28
Obecnie szacuje się, że zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB – ang. overactive bladder) dotyka ok. 16% dorosłych mieszkańców Polski. Tak duży odsetek osób chorych spowodował, że Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, we współpracy z World Federation of Incontinent Patients (WFIP), którego stowarzyszenie jest członkiem, postanowiło opracować raport pt. „Sytuacja chorych na zespół pęcherza nadreaktywnego w Polsce”.
2014-03-27

W konsekwencji trwających od kilku już dni protestów rodziców dzieci niepełnosprawnych, dzisiaj, tj. 27.03 do demonstracji przystąpili opiekunowie dorosłych osób niesamodzielnych.
REKLAMA