Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2012-12-12

Każdy mężczyzna może sprawdzić ryzyko wystąpienia u niego nowotworu stercza. Kalkulator ryzyka zachorowania na raka prostaty został stworzony by pomóc pacjentom i lekarzom.

2012-12-05

Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego w odpowiedzi na projekt obwieszczenia Ministra Zdrowia z dn. 22.10.2012 r. wystosował pismo dotyczące wykazu leków refundowanych przedstawiając w nim swoje zastrzeżenia.

2012-11-30
Narodowy Fundusz Zdrowia, ostatnio mocno atakowany zarówno ze strony mediów, jak i samych pacjentów, zaczyna obmyślać plan awaryjny dla swojego budżetu. Od wielu lat obserwujemy w naszym kraju problemy z dostępem do podstawowej opieki zdrowotnej, leczenia szpitalnego czy odpowiedniego zaopatrzenia w wyroby medyczne. Kłopoty narastają zazwyczaj z końcem roku, kiedy to kończą się środki w budżecie NFZ, a zakontraktowane umowy zaczynają przekraczać założone limity finansowe. Wówczas pojawiają się coraz dłuższe kolejki do specjalistów czy odległe terminy na zabiegi specjalistyczne. Niezadowolenie pacjentów wzrasta, a media prześcigają się w przekazywaniu coraz to nowszych informacji o pogarszającym się stanie polskiej służby zdrowia.
2012-11-28

Według IMS Health stale monitorującej rynek farmaceutyczny, w ciągu minionych dziewięciu miesięcy 2012 roku NFZ wydał na refundację leków o 1,4 mld zł mniej niż na refundację w tym samym okresie roku poprzedniego. Z danych IMS Health wynika, że wartość recept pełnopłatnych wypisanych przez lekarzy wzrosła dwukrotnie w porównaniu do lat ubiegłych.

2012-11-23
8 listopada w Sejmie odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia poświęcone ustawie o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych. Tematem przewodnim spotkania było podsumowanie dziesięciu miesięcy obowiązywania ustawy refundacyjnej ze szczególnym uwzględniem  dostępności pacjentów do leków.
2012-11-20
Narodowy Fundusz Zdrowia na swojej stronie internetowej zamieścił komunikat dotyczący zasady potwierdzania uprawnień pacjentów do świadczeń gwarantowanych z zakresu zaopatrzenia w wyroby medyczne. Zgodnie z komunikatem osoba chcąca zakupić refundowane wyroby medyczne powinna okazać zlecenie przysługujące na ich realizację oraz aktualny dowód ubezpieczenia.
2012-11-14
Rosnąca liczba seniorów w Polsce skłania do dyskusji nt. zmian w systemie ochrony zdrowia. Coraz częściej pojawiają się wątpliwości dotyczące wydolności polskiego systemu służby zdrowia. Specjaliści twierdza, że niezbędnym krokiem dla zmian na lepsze jest wprowadzenie kompleksowej polityki w zakresie geriatrii zmierzającej do zwiększenia liczby zakładów opieki zdrowotnej o profilu geriatrycznym oraz lekarzy geriatrów. Na te pytania oraz szereg innych związanych z poprawą polityki senioralnej w Polsce starali się odpowiedzieć prelegenci i uczestnicy konferencji „Seniorzy w systemie ochrony zdrowia”, która odbyła się 14 listopada w Warszawie. Organizatorem spotkania było Biuro Rzecznika Praw Pacjenta. Spotkanie zorganizowano z okazji obchodów Dnia Seniora.
2012-11-13
Serdecznie zachecamy do lektury nowego numeru Kwartalnika NTM. W bieżącym wydaniu szczególnie polecamy Państwu ciekawy wywiad ze specjalistami Centrum Onkologii w Warszawie - dr. n. med. Romanem Sosnowskim, adiunktem Kliniki Nowotworów Układu Moczowego w Centrum Onkologii, oraz mgr rehabilitacji Anną Rosa, pracownikiem Zakładu Rehabilitacji Centrum Onkologii.
2012-11-09
Szacuje się, że w Polsce ok. 4 milinów osób cierpi na nietrzymanie moczu. Choć grupa ta stanowi znaczący odsetek społeczeństwa, państwo niewiele robi, aby zapewnić nam chorym dostęp do zaopatrzenia w niezbędne środki absorpcyjne. W oparciu o powszechne dane Stowarzyszenie Osób z NTM "UroConti" oszacowało, ile środków absorpcyjnych otrzymuje w ramach refundacji przeciętna osoba cierpiąca na NTM. Średnia refundacja to 1 pielucha na dobę. Czy jest to limit, który ma  zapewnić chorym podstawę higieny osobistej?
forum Forum Regulamin

 


REKLAMA