Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-06-13
Wybitni specjaliści urologii prof. Jerzy Gajewski oraz prof. Zbigniew Wolski w czwartek 12 czerwca br. w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, przeprowadzili pokazową operację wszczepienia neuromodulatora InterStim. Przebieg operacji był śledzony przez specjalistów z wielu ośrodków w Polsce. Czy jednak specjaliści będą mieli możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce? Nie wiadomo, gdyż terapia od 20 lat z powodzeniem stosowana na całym świecie, w Polsce wciąż jest niedostępna.
2014-06-12
Światowy Tydzień Kontynencji (WCW) w Polsce po raz pierwszy obchodzony był w 2009 roku. Od tego momentu organizacje działające na rzecz osób z nietrzymaniem moczu aktywnie włączają się w obchody WCW. Celem tej inicjatywy jest nagłośnienie problemu jakim jest NTM oraz przełamanie tabu, jakie wiąże się z tym problemem. Ponad to podjęte w tym czasie działania mają również zwiększyć zainteresowanie tematyką NTM decydentów oraz mediów.
2014-06-02
W dniach 23-29 czerwca 2014 już po raz szósty będziemy obchodzić Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week -WCW, inicjatywę Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), której celem jest popularyzacja problematyki nietrzymania moczu, podnoszenie świadomości nt. zaburzeń związanych z NTM oraz promowanie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia nietrzymania moczu.
2014-05-29
Neuromodulacja krzyżowa jest jedną z terapii wykorzystywanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu może być nie tylko OAB ale również nadreaktywność wypieracza, nietrzymanie moczu z parcia, zespół bolesnej macicy czy zaleganie moczu.
2014-05-16
W czwartek 15.05.2014r. w Urzędzie Marszałkowskim, przy ulicy Piastowskiej 14 w Opolu, odbyła się Regionalna konferencja Koalicji ”Na pomoc niesamodzielnym” i Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Opolu.
2014-05-15
W Katowicach ruszyła kampania pt.: ''Znów pewna siebie'', prowadzona przez Klinikę Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach. Celem inicjatywy jest wsparcie kobiet z NTM oraz pokonanie wstydu związanego z tą chorobą.
2014-05-07
30 kwietnia 2014r. w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, odbyło się posiedzenie „Okrągłego Stołu”, któremu przewodniczył minister Władysław Kosiniak-Kamysz. Spotkanie pod hasłem: „Jak wspierać osoby niepełnosprawne?" dotyczyło obecnej sytuacji osób z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów.
2014-05-05
Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazało się obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 23 kwietnia 2014r., w sprawie wykazu leków refundowanych, które weszło w życie z dniem 1. maja 2014r. Wśród leków stosowanych w terapii zespołu pęcherza nadreaktywnego(OAB) niestety nie pojawiły się nowe substancje.
2014-04-30

Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym” oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Opolu zaprasza na regionalną konferencję „Pomoc osobom niesamodzielnym w kontekście zmian systemowych”.
REKLAMA