Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-01-31
Neuromodulacja krzyżowa jest jedną z terapii wykorzystywanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Jednak wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu może być nie tylko OAB ale również nadreaktywność wypieracza, nietrzymanie moczu z parcia, zespół bolesnej macicy czy zaleganie moczu.
2014-01-29
Na stronie małopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ ukazał się komunikat adresowany do świadczeniobiorców oraz świadczeniodawców realizujących zaopatrzenie w refundowane wyroby medyczne – pieluchomajtki oraz ich zamienniki, w którym to NFZ informuje, iż refundacja zamienników dla pieluchomajtek uzależniona jest od ich chłonności.
2014-01-24
Obecnie terapia zespołu pęcherza nadreaktywnego OAB opiera się na leczeniu zachowawczym, farmakologicznym oraz zabiegach chirurgicznych tj. augmentacji pęcherza lub autoaugmentację.
2014-01-20
W związku z zamieszaniem, jakie z początkiem roku wywołały nowe kody refundowanych wyrobów medycznych, na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia pojawił się specjalny komunikat adresowany do pacjentów.
2014-01-16
Wprowadzone od pierwszego stycznia zmiany, wywołały kolejne zamieszanie. Okazało się, iż wielu pacjentów zgłaszających się po wyroby medyczne, jest zmuszonych do odbycia ponownej wizyty lekarskiej w celu uzyskania nowego kodu.
2014-01-15
Z inicjatywy Europejskiej Fundacji Opieki, została uruchomiona nowa infolinia telefoniczna dedykowana dla seniorów i opiekunów medycznych.
2014-01-13

12.01.2014r. pod hasłem „NA RATUNEK”, odbył się 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP po raz drugi zbierała pieniądze na rzecz godnej opieki dla seniorów.

2014-01-03

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował zarządzenie, z dnia 24 grudnia 2013r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju zaopatrzenie w wyroby medyczne.

2013-12-23
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Państwo nasze najserdeczniejsze życzenia. Oby nadchodzący magiczny czas Świąt wypełniony był radością, ciepłem i spokojem.
RedakcjaREKLAMA