Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-03-20
We wtorek 18 marca w Senacie przy ul. Wiejskiej w Warszawie, odbyło się posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia. Podczas spotkania senatorowie wysłuchali informacji ministra zdrowia dotyczących stanu polskiej urologii.
2014-03-17

W Szpitalu Eskulap w Osielsku k. Bydgoszczy odbył się zabieg leczenia prostaty metodą HIFU. Metoda ta polega na wykorzystaniu zrobotyzowanego urządzenia drugiej generacji Focal One. Jest to pierwsza w Polsce i trzecia w Europie klinika posiadająca tego typu aparaturę.

2014-03-12
W poniedziałek 10 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, została podpisana umowa powołująca Regionalny Opolski Klaster Senioralny.
2014-03-06
Z informacji zamieszczonej na stronie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą wynika, iż w najbliższym czasie może pojawiać się nowelizacja Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r.,w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie.
2014-03-04
W chwili obecnej sytuacja demograficzna w Polsce wskazuje na to, iż nasze społeczeństwo się starzeje. Jest to spowodowane nie tylko niskim przyrostem naturalnym, ale również zaawansowanym postępem medycyny dzięki której średnia długość życia znacznie się przedłużyła.
2014-02-26
Neuromodulacja krzyżowa jest formą terapii, której celem jest unerwienie pęcherza moczowego lub zwieracza cewki moczowej za pomocą prądu elektrycznego. W większości przypadków zabieg jest efektywny i pozwala pozbyć się problemu z pęcherzem nadreaktywnym u ponad 75% pacjentów.
2014-02-24
Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się najnowszy projekt obwieszczenia w sprawie wykazu leków refundowanych, który wejdzie w życie z dniem 1. marca. Ku uciesze chorych, na wykazie znalazły się dwa nowe preparaty stosowane w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2014-02-17
W jednym z ostatnich numerów Newsweeka ukazał się obszerny artykuł poświęcony zespołowi pęcherza nadreaktywnego (OAB). Zwrócono w nim uwagę na istotę tej dolegliwości, konsekwencje jakie się z nią wiążą oraz sposoby skutecznej terapii.
2014-02-04
Z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO -World Health Organization) wynika, że w przeciągu 40 najbliższych lat co piąta osoba przekroczy wiek 60 lat i więcej.REKLAMA