Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-07-04

Zdaniem ekspertów i samych pacjentów system zaopatrzenia w wyroby medyczne, które dla wielu niepełnosprawnych stają się jedyną formą godnej egzystencji, powinien zostać poddany gruntownej zmianie - zarówno pod kątem finansowania, jak również organizacji.

2018-07-03

NFZ zmienił plan finansowy na 2018 r., zatwierdzony przez Ministra Zdrowia w porozumieniu z Ministrem Finansów w dniu 14 czerwca 2018 r.

2018-07-02

Barometr WHC prezentuje wyniki na podstawie danych zebranych w kwietniu i maju 2018 roku (zbieranie danych wyjątkowo odbyło się w innym okresie niż zwykle).

2018-06-28

W Centrum Onkologii w Bydgoszczy rozpoczęła się rejestracja pacjentów na badania w kierunku raka prostaty.

2018-06-27

Posiedzenie Senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Komisji Zdrowia, które odbyło się 27 czerwca 2018 roku w całości poświęcone zostało tematyce potrzeb pacjentów w obszarze wyrobów medycznych oraz niedoskonałych rozwiązań w zakresie ich finansowania.

2018-06-25

Już po raz dziesiąty na świecie obchodzony był Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week, WCW), którego celem jest popularyzowanie wiedzy i nagłaśnianie problematyki związanej z wciąż uważanym za wstydliwy, a coraz bardziej powszechnym, problemem nietrzymania moczu. Tegoroczne, jubileuszowe obchody w Polce kończy konferencja NTM 2018 - GDZIE JESTEŚMY, DOKĄD ZMIERZAMY?, podczas której analizie poddane zostaną między innymi polityka państwa wobec osób z chorobami układu moczowo-płciowego czy aktualne standardy leczenia NTM. Swoją inaugurację będzie miał również raport "Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2018".

2018-06-21

Najwyższe oceny po raz kolejny zebrała chirurgia w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Według rankingu tygodnika "Wprost" jest najlepsza w kraju.

2018-06-20

Urolodzy powinni być obecni w gremiach decydujących o rozwoju onkologii w Polsce. Niestety, żaden przedstawiciel urologów nie znalazł się w ponownie powołanej przez ministra zdrowia w maju br. Radzie ds. Onkologii - mówi dr hab. Artur A. Antoniewicz, konsultant krajowy w dziedzinie urologii, ordynator Oddziału Urologicznego w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.

2018-06-19

W Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej w Szczecinie powstała Strefa UroKibica.
REKLAMA