Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-06-24
24.06.2014, to drugi dzień tegorocznych obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji (WCW). Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti” Program Prospołeczny „NTM Normalnie Żyć” oraz kampania „CoreWellness” zapraszają do udziału w aktywnościach przygotowanych w ramach WCW.
2014-06-24
2 czerwca 2014r. pod patronatem „Rzeczpospolitej” odbyła się debata ekspertów, podczas której poruszona została kwestia sytuacji pacjentów cierpiących na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2014-06-23
Mimo że nietrzymanie moczu (NTM) to problem społeczny, dla większości Polaków wciąż stanowi temat tabu. Zdarza się, że pacjenci, u których występują umiarkowane bądź zaawansowane objawy tej dolegliwości, nie szukają pomocy u lekarza pierwszego kontaktu. 23 czerwca rozpoczyna się Światowy Tydzień Kontynencji - to dobra okazja, aby przełamać wstyd i porozmawiać o NTM, po to, aby dolegliwość nie przysłoniła satysfakcji z życia.
2014-06-18
Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się najnowszy projekt obwieszczenia w sprawie wykazu leków refundowanych, który wejdzie w życie z dniem 1. lipca br. Na wykazie znalazł się nowy lek stosowany w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2014-06-16
Na oficjalnej stronie Narodowego Funduszu Zdrowia ukazał się komunikat o zmianie wzoru zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Od 1 lipca 2014 potwierdzane będą wyłącznie zlecenia wystawione na nowym druku.
2014-06-13
Wybitni specjaliści urologii prof. Jerzy Gajewski oraz prof. Zbigniew Wolski w czwartek 12 czerwca br. w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, przeprowadzili pokazową operację wszczepienia neuromodulatora InterStim. Przebieg operacji był śledzony przez specjalistów z wielu ośrodków w Polsce. Czy jednak specjaliści będą mieli możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce? Nie wiadomo, gdyż terapia od 20 lat z powodzeniem stosowana na całym świecie, w Polsce wciąż jest niedostępna.
2014-06-12
Światowy Tydzień Kontynencji (WCW) w Polsce po raz pierwszy obchodzony był w 2009 roku. Od tego momentu organizacje działające na rzecz osób z nietrzymaniem moczu aktywnie włączają się w obchody WCW. Celem tej inicjatywy jest nagłośnienie problemu jakim jest NTM oraz przełamanie tabu, jakie wiąże się z tym problemem. Ponad to podjęte w tym czasie działania mają również zwiększyć zainteresowanie tematyką NTM decydentów oraz mediów.
2014-06-02
W dniach 23-29 czerwca 2014 już po raz szósty będziemy obchodzić Światowy Tydzień Kontynencji (World Continence Week -WCW, inicjatywę Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), której celem jest popularyzacja problematyki nietrzymania moczu, podnoszenie świadomości nt. zaburzeń związanych z NTM oraz promowanie interdyscyplinarnego podejścia do leczenia nietrzymania moczu.
2014-05-29
Neuromodulacja krzyżowa jest jedną z terapii wykorzystywanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu może być nie tylko OAB ale również nadreaktywność wypieracza, nietrzymanie moczu z parcia, zespół bolesnej macicy czy zaleganie moczu.REKLAMA