Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-08-29
Neuromodulacja krzyżowa jest zbiegiem dedykowanym pacjentom cierpiącym na zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB), wśród których leczenie farmakologiczne nie przyniosło zamierzonego efektu w walce z chorobą. Metoda ta polega na unerwieniu pęcherza moczowego i/lub zwieracza cewki moczowej za pomocą prądu elektrycznego.
2014-08-22
W dniu 19.08.2014r. na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się projekt zmian w wykazie leków refundowanych. Projekt jest obecnie w toku konsultacji społecznych. Nowy wykaz zacznie obowiązywać z dniem 1. września 2014 roku.
2014-08-20
Na stronie Ministerstwa Zdrowia został opublikowany projekt zmian w wykazie listy leków refundowanych, który ma wejść w życie z dniem 1 września 2014 roku. W porównaniu do poprzedniej listy projekt zawiera 63 nowe produkty, w obwieszczeniu nie znajdzie się natomiast 25 produktów obecnych w poprzednim wykazie.
2014-08-18
Z przeprowadzonych przez Instytut Gallupa w USA badań wynika, że wśród 10 wykonywanych zawodów, pielęgniarki są obdarzone przez społeczeństwo największym zaufaniem. Wśród pacjentów cieszą się one powszechnym uznaniem i szacunkiem.
2014-08-12
Zmieniająca się struktura demograficzna w Polsce oraz zapotrzebowanie na świadczenia zdrowotne, które wynikają z obecnego profilu schorzeń zarówno w Polsce jak i na świecie powodują, że rośnie zapotrzebowanie na pielęgniarki specjalizujące się w dziedzinie opieki długoterminowej, geriatrii oraz onkologii.
2014-07-29
Radni w Elblągu jednogłośnie przyjęli „Program na rzecz osób starszych w latach 2014-2020” . Program porusza problemy zdrowia, opieki, aktywności i wizerunku elbląskich seniorów.
2014-07-28
W czwartek, 24 lipca podsekretarz stanu MPiPS, Elżbieta Seredyn poinformowała o planowanej przerwie w pracy okrągłego stołu ds. osób niepełnosprawnych. Jak zapowiada, kolejne spotkanie, podczas którego ustalane będą priorytety zmian w systemie zaplanowane jest na początek września
2014-07-25
W czasie tegorocznej edycji Światowego Tygodnia Kontynencji (23-29 czerwca), International Continence Society (ICS) przygotowało specjalną aktywność - międzynarodowe badanie charakterystycznych objawów nietrzymania moczu. Badanie polegało na uzupełnianiu tzw. dzienniczka mikcji.
2014-07-23
We wtorek 22 lipca Sejm uchwalił nowelizacje ustaw: o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, o zawodach pielęgniarki i położnej, a także o konsultantach w ochronie zdrowia. Wszystkie są ustawami z tzw. pakietu kolejkowego i pakietu onkologicznego.REKLAMA