Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-02-25

8 września 2014 r. Agencja Oceny Technologii Medycznych wydała rekomendację w sprawie zakwalifikowania świadczenia: „Neuromodulacja krzyżowa w leczeniu zaburzeń czynności dolnych dróg moczowych”, jako świadczenia gwarantowanego, w zakresie leczenia szpitalnego. Niestety, w dalszym ciągu nie jest to zabieg refundowany.

2015-02-16

Resort zdrowia opublikował projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 marca 2015 roku. W porównaniu do XIX obwieszczenia, obowiązującego od 1 stycznia 2015 r., projekt XX obwieszczenia refundacyjnego zawiera 66 nowych produktów.

2015-02-12

11 lutego 2015 r. obchodzony był Światowy Dzień Chorego, z tej okazji w Ministerstwie Zdrowia we wtorek odbyło się IX Forum Liderów Organizacji Pacjentów, którego głównym elementem była debata z przedstawicielami władzy.

2015-02-10

Zachęcamy do przekazania 1% na Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, organizację wspierającą osoby z problemem nietrzymania moczu (NTM).

2015-02-02

Leczenie botoksem stosowane jest u osób, u których nietrzymanie moczu jest spowodowane nadaktywnością pęcherza moczowego. Głównie zalecany jest dla pacjentów, u których problem powstał na skutek urazów neurologicznych np. po stabilnych urazach rdzenia kręgowego poniżej odcinka szyjnego oraz u pacjentów ze stwardnieniem rozsianym.

2015-01-27

Na zespół pęcherza nadreaktywnego może cierpieć nawet 4-5 mln. Polaków. Tylko jedna trzecia z nich ma odwagę powiedzieć o swoim problemie lekarzowi. Wstyd i brak pomocy prowadzą do wykluczenia wielu tych osób z życia społecznego, a nawet do depresji.

2015-01-23
Naukowcy oraz studenci opolskiego i wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego razem z opolskimi placówkami medycznymi prowadzą projekt badawczy pod przewodnictwem dr Tomasza Halskiego. Celem badań jest zdefiniowanie biomechanicznych i patobiomechanicznych mechanizmów funkcjonowania mięśni miednicy u osób w różnym wieku w kontekście problemów z nietrzymaniem moczu (NTM).
2015-01-14

Neuromodulacja krzyżowa (SNM) ma ustalony profil bezpieczeństwa i zapewnia skuteczną, odwracalna, przynoszącą długotrwały efekt, terapię przewlekłych, trudnych w leczeniu zaburzeń narządów miednicy i dolnego odcinka układu moczowego, u pacjentów w przypadku których leczenie zachowawcze było nieskuteczne.

2015-01-08

Podanie toksyny botulinowej typu A w przypadku leczenia nietrzymania moczu jest metodą nieinwazyjną i odwracalną. Terapia z zastosowaniem tego leku w grupie chorych z naglącym nietrzymaniem moczu przynosi bardzo dobre wyniki leczenia i powoduje istotną poprawę jakości życia.
REKLAMA