Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-03-04
W chwili obecnej sytuacja demograficzna w Polsce wskazuje na to, iż nasze społeczeństwo się starzeje. Jest to spowodowane nie tylko niskim przyrostem naturalnym, ale również zaawansowanym postępem medycyny dzięki której średnia długość życia znacznie się przedłużyła.
2014-02-26
Neuromodulacja krzyżowa jest formą terapii, której celem jest unerwienie pęcherza moczowego lub zwieracza cewki moczowej za pomocą prądu elektrycznego. W większości przypadków zabieg jest efektywny i pozwala pozbyć się problemu z pęcherzem nadreaktywnym u ponad 75% pacjentów.
2014-02-24
Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się najnowszy projekt obwieszczenia w sprawie wykazu leków refundowanych, który wejdzie w życie z dniem 1. marca. Ku uciesze chorych, na wykazie znalazły się dwa nowe preparaty stosowane w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2014-02-17
W jednym z ostatnich numerów Newsweeka ukazał się obszerny artykuł poświęcony zespołowi pęcherza nadreaktywnego (OAB). Zwrócono w nim uwagę na istotę tej dolegliwości, konsekwencje jakie się z nią wiążą oraz sposoby skutecznej terapii.
2014-02-04
Z najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO -World Health Organization) wynika, że w przeciągu 40 najbliższych lat co piąta osoba przekroczy wiek 60 lat i więcej.
2014-01-31
Neuromodulacja krzyżowa jest jedną z terapii wykorzystywanych w leczeniu zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Jednak wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu może być nie tylko OAB ale również nadreaktywność wypieracza, nietrzymanie moczu z parcia, zespół bolesnej macicy czy zaleganie moczu.
2014-01-29
Na stronie małopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ ukazał się komunikat adresowany do świadczeniobiorców oraz świadczeniodawców realizujących zaopatrzenie w refundowane wyroby medyczne – pieluchomajtki oraz ich zamienniki, w którym to NFZ informuje, iż refundacja zamienników dla pieluchomajtek uzależniona jest od ich chłonności.
2014-01-24
Obecnie terapia zespołu pęcherza nadreaktywnego OAB opiera się na leczeniu zachowawczym, farmakologicznym oraz zabiegach chirurgicznych tj. augmentacji pęcherza lub autoaugmentację.
2014-01-20
W związku z zamieszaniem, jakie z początkiem roku wywołały nowe kody refundowanych wyrobów medycznych, na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia pojawił się specjalny komunikat adresowany do pacjentów.
1% Podatku

 


REKLAMA