Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-09-16

Z okazji odbywającego się w dniach 14-18 września w Krakowie Tygodnia Urologii 2015, Klinika Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego zaprasza na bezpłatne konsultacje oraz porady dotyczące profilaktyki chorób układu moczowo-płciowego. Akcja skierowana jest głównie do mężczyzn po 40 r.ż., którzy nie byli wcześniej leczeni w Klinice.

2015-09-08
5 września w Łodzi zakończył się XXXII Kongres Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Spośród 46 paneli i warsztatów, bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się sesje poświęcone nietrzymaniu moczu i zaburzeniom statyki dna miednicy, których współgospodarzami byli prof. Tomasz Rechberger i prof. Włodzimierz Baranowski.
2015-08-27

Neuromodulacja korzeni krzyżowych, usunięcie wymogu badania urodynamicznego w refundacji leków, zaopatrzenie w środki absorpcyjne a także konieczność poszerzenia listy leków refundowanych w OAB – to tematy, jakie zostały m.in. poruszone podczas spotkania, jakie odbyło się 26 sierpnia br. w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta.

2015-08-24

1. września Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę leków refundowanych, która niesie istotne m.in. zmiany dla pacjentów z nietrzymaniem moczu, którzy będą mogli skorzystać z refundowanego leczenia toksyną botulinową w ramach nowego programu lekowego.

2015-08-19
Zgodnie z nowym projektem wykazu leków refundowanych, który został opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, od 1 września bieżącego roku refundacją objęta zostanie toksyna botulinowa typu A w leczeniu nietrzymania moczu.
2015-07-28
Jak czytamy w opublikowanym w czerwcu 2015 raporcie Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2015, neuromodulacja nerwów krzyżowych stanowi uznaną na całym świecie metodę leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego. Metoda ta jest rekomendowana przez wiele międzynarodowych organizacji.

2015-07-26
W ubiegły piątek, 24 lipca, w siedzibie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych odbyło się spotkanie z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi za opiekę nad seniorami, w ramach kampanii Ostatni dyżur. Kampania Ostatni dyżur, zainicjowana przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, ma na celu uświadomienie Polaków o zagrożeniach społecznych wynikających z malejącej liczby pielęgniarek i położnych w Polsce.
2015-07-10
Jak czytamy w raporcie Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2015, opublikowanym w czerwcu bieżącego roku, złotym standardem w leczeniu OAB jest zastosowanie farmakoterapii I rzutu, tzw. leków antycholinergicznych, do których należą m.in. refundowane w Polsce substancje tolterodyna oraz solifenacyna.
2015-06-25

Jednym z najszerzej omawianych tematów Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszenia UroConti pt. Pacjent z NTM – potrzeby a rzeczywistość, która odbyła się 22 czerwca br., były dostępne i rekomendowane metody leczenia dla pacjentów z nietrzymaniem moczu.
REKLAMA