Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-04-01
Senator Mieczysław Augustyn i prof. Piotr Błędowski – inicjatorzy projektu ustawy o pomocy osobom niesamodzielnym, zostali tegorocznymi laureatami konkursu „Wielka Osobowość Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. W gronie zwycięzców znalazła się również prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
2015-03-19

Rok 2014 był rokiem, w którym odnotowano wyraźny spadek NFZ na refundację leków. Wejście w życie ustawy refundacyjnej i związane z nią oszczędności w bardzo znikomym stopniu przełożyły się na dostęp do nowoczesnych terapii.

2015-03-10

„Polskich kobiet portret prawdziwy, czyli pacjentki z OAB z terapeutycznej próżni” – pod takim hasłem 5 marca odbyło się spotkanie odnośnie leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego, w którym wzięły udział prof. Ewa Barcz, posłanka Bożena Szydłowska oraz Teresa Bodzak ze Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti.

2015-03-05
W najbliższy piątek, Śląski Uniwersytet Medyczny we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz Urzędem Miasta w Katowicach organizują obchody dnia kobiet. W ramach tej inicjatywy w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach przy ul. Medyków 12c, każda z zaineresowanych pań będzie mogła skorzystać z bezpłatnych porad lekarza czy badań profilaktycznych.
2015-03-04

Toksyna botulinowa typu A (popularnie nazywana botoksem) jest jednym z najbardziej nowoczesnych leków stosowanych we współczesnej medycynie. Botoks powoduje blokowanie acetylocholiny, pełniącej funkcję neuroprzekaźnika między mięśniami a mózgiem.

2015-02-25

8 września 2014 r. Agencja Oceny Technologii Medycznych wydała rekomendację w sprawie zakwalifikowania świadczenia: „Neuromodulacja krzyżowa w leczeniu zaburzeń czynności dolnych dróg moczowych”, jako świadczenia gwarantowanego, w zakresie leczenia szpitalnego. Niestety, w dalszym ciągu nie jest to zabieg refundowany.

2015-02-16

Resort zdrowia opublikował projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 marca 2015 roku. W porównaniu do XIX obwieszczenia, obowiązującego od 1 stycznia 2015 r., projekt XX obwieszczenia refundacyjnego zawiera 66 nowych produktów.

2015-02-12

11 lutego 2015 r. obchodzony był Światowy Dzień Chorego, z tej okazji w Ministerstwie Zdrowia we wtorek odbyło się IX Forum Liderów Organizacji Pacjentów, którego głównym elementem była debata z przedstawicielami władzy.

2015-02-10

Zachęcamy do przekazania 1% na Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, organizację wspierającą osoby z problemem nietrzymania moczu (NTM).
REKLAMA