Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-12-11

Powszechnie znana, lubiana i wielokrotnie nagradzana aktorka angielska, Kate Winslet, zdradziła ostatnio opinii publicznej, że od dawna cierpi na nietrzymanie moczu.

2015-12-11

Profesorowie Piotr Chłosta, Marcin Słojewski i Tomasz Szydełko postanowili przybliżać tematykę profilaktyki prozdrowotnej, wychodząc poza schemat nużących konferencji  i debat akademickich i odwołali się do nowocześniejszych środków ekspresji, wyrażonych poprzez myzyke i sztukę. Ich głównym celem jest łamanie tabu na temat mówienia o schorzeniach układu moczowego oraz zaproszenie środowiska do pogłębionej dyskusji o profilaktyce.

2015-12-03

26 listopada odbyło się spotkanie władz Stowarzyszenia Osób z NTM UroConti oraz przedstawicieli Programu Prospołecznego NTM – Normalnie Żyć z władzami Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w celu zapoznania się ze wspólnymi problemami, które dotyczą obydwu organizacji.

2015-11-27

Negatywny trend w dostępie do świadczeń zdrowotnych utrzymuje się nadal. Fundacja Watch Health monitująca kolejki w ochronie zdrowia sporządziła raport, dotyczący czasu oczekiwania dla świadczeń urologicznych w Polsce. Analizie poddała czas od czerwca do września 2015 roku w kontekście oczekiwania na wizyty u lekarza urologa i urologa dziecięcego.

2015-11-20
Pacjenci z pęcherzem nadreaktywnym nie mogą normalnie funkcjonować, ponieważ z powodu bolesnego parcia na pęcherz odwiedzają toaletę kilkanaście razy w ciągu doby, a w nocy nie mogą spać, ponieważ nie są w stanie powstrzymać parcia na pęcherz.
2015-11-17

Rak prostaty jest drugim najczęstszym rakiem występującym u mężczyzn na świecie i piątą najczęstszą przyczyną zgonów z powodu raka wśród mężczyzn.

2015-11-12
W odpowiedzi na interpelację posła Marka Hoka w sprawie umieszczenia w katalogu świadczeń gwarantowanychprocedury neuromodulacji krzyżowej Ministerstwo Zdrowia informuje, że trwają obecnie prace analityczne i koncepcyjne w związku z rekomendacją Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych w wyżej wymienionej sprawie.
2015-11-06

W odpowiedzi na intepelację posła Hoka MZ powołuje się na Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie (Dz. U. poz. 1565), w którym zdefiniowany został katalog wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie wraz z określeniem limitów ich finansowania,  wysokości udziału własnego świadczeniobiorcy w tym limicie, kryteriów ich przyznawania oraz osób uprawnionych do wystawiania zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

2015-11-05
19 października 2015 roku wpłynęła odpowiedź podsekratarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, Piotra Warczyńskiego, na interpelację posła Marka Hoka w sprawie poszerzenia listy leków refundowanych w leczeniu pęcherza nadreaktywnego (OAB).REKLAMA