Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2015-08-19
Zgodnie z nowym projektem wykazu leków refundowanych, który został opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, od 1 września bieżącego roku refundacją objęta zostanie toksyna botulinowa typu A w leczeniu nietrzymania moczu.
2015-07-28
Jak czytamy w opublikowanym w czerwcu 2015 raporcie Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2015, neuromodulacja nerwów krzyżowych stanowi uznaną na całym świecie metodę leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego. Metoda ta jest rekomendowana przez wiele międzynarodowych organizacji.

2015-07-26
W ubiegły piątek, 24 lipca, w siedzibie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych odbyło się spotkanie z organizacjami i instytucjami odpowiedzialnymi za opiekę nad seniorami, w ramach kampanii Ostatni dyżur. Kampania Ostatni dyżur, zainicjowana przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych, ma na celu uświadomienie Polaków o zagrożeniach społecznych wynikających z malejącej liczby pielęgniarek i położnych w Polsce.
2015-07-10
Jak czytamy w raporcie Pacjent z NTM w systemie opieki zdrowotnej 2015, opublikowanym w czerwcu bieżącego roku, złotym standardem w leczeniu OAB jest zastosowanie farmakoterapii I rzutu, tzw. leków antycholinergicznych, do których należą m.in. refundowane w Polsce substancje tolterodyna oraz solifenacyna.
2015-06-25

Jednym z najszerzej omawianych tematów Ogólnopolskiej Konferencji Stowarzyszenia UroConti pt. Pacjent z NTM – potrzeby a rzeczywistość, która odbyła się 22 czerwca br., były dostępne i rekomendowane metody leczenia dla pacjentów z nietrzymaniem moczu.

2015-06-24

Ministerstwo Zdrowia opublikowało XXII obwieszczenie refundacyjne, które wejdzie w życie 1 lipca 2015 roku. W zakresie listy aptecznej zostanie dodanych 79 nowych produktów, natomiast wycofanych zostanie 38 pozycji obecnych w poprzednim obwieszczeniu.

2015-06-23

22 czerwca 2015 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia „UroConti” pt. Pacjent z NTM – potrzeby a rzeczywistość. Konferencja była polską inauguracją Światowego Tygodnia Kontynencji (World Continence Week) i została zorganizowana we współpracy z Fundacją Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów III Wieku.

2015-06-19

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Kontynencji (ang. World Continence Week, WCW), który w tym roku przypada na 22-28 czerwca, powstała kolejna, czwarta już edycja raportu na temat sytuacji pacjentów z NTM w systemie opieki zdrowotnej w Polsce.

2015-06-17
W dniach 22-28 czerwca w Polsce już po raz siódmy obchodzony będzie Światowy Tydzień Kontynencji (ang. World Continence Week). Inicjatywa Międzynarodowego Towarzystwa Kontynencji (ICS), ma na celu popularyzowanie problematyki nietrzymania moczu (NTM).REKLAMA