Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2014-03-31
W czwartek 27.03.2014r. pod szyldem Stowarzyszenia Osób z NTM „UroCoti” odbyły się warsztaty dziennikarskie poświęcone tematyce społecznych aspektów zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB). Podczas spotkania przedstawiciele Stowarzyszenia wspomnieli o istocie zabiegu neuromodulacji krzyżowej oraz o braku dostępu do terapii w Polsce.
2014-03-28
Obecnie szacuje się, że zespół pęcherza nadreaktywnego (OAB – ang. overactive bladder) dotyka ok. 16% dorosłych mieszkańców Polski. Tak duży odsetek osób chorych spowodował, że Stowarzyszenie Osób z NTM „UroConti”, we współpracy z World Federation of Incontinent Patients (WFIP), którego stowarzyszenie jest członkiem, postanowiło opracować raport pt. „Sytuacja chorych na zespół pęcherza nadreaktywnego w Polsce”.
2014-03-27

W konsekwencji trwających od kilku już dni protestów rodziców dzieci niepełnosprawnych, dzisiaj, tj. 27.03 do demonstracji przystąpili opiekunowie dorosłych osób niesamodzielnych.

2014-03-26
Rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy od kilku dni protestują w Sejmie, odrzucili zaproponowaną przez premiera Donalda Tuska propozycję zwiększenia świadczeń.
2014-03-25
27 lutego 2014 roku w siedzibie Ministerstwa Zdrowia odbyło się posiedzenie Dialogu dla Zdrowia, jednego z cyklicznych spotkań organizacji pacjenckich ze stroną rządową. Podczas spotkania została poruszona m.in. problematyka leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB).
2014-03-24

Od kilku dni w Sejmie RP trwa protest rodziców dzieci niepełnosprawnych. Rodzice apelują o wzrost świadczenia pielęgnacyjnego do poziomu płacy minimalnej oraz zniesienia zapisu uzależniającego kwoty przyznawanych świadczeń od stopnia niepełnosprawności dziecka.

2014-03-21
W ostatnim czasie prace nad wprowadzeniem zmian w zasadach przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych za opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny, zostały zawieszone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
2014-03-20
We wtorek 18 marca w Senacie przy ul. Wiejskiej w Warszawie, odbyło się posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia. Podczas spotkania senatorowie wysłuchali informacji ministra zdrowia dotyczących stanu polskiej urologii.
2014-03-17

W Szpitalu Eskulap w Osielsku k. Bydgoszczy odbył się zabieg leczenia prostaty metodą HIFU. Metoda ta polega na wykorzystaniu zrobotyzowanego urządzenia drugiej generacji Focal One. Jest to pierwsza w Polsce i trzecia w Europie klinika posiadająca tego typu aparaturę.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA