Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-02-18

W Polsce wciąż nie ma pełnego dostępu do wszystkich metod leczenia NTM. Wśród osób po 80 r.ż. prawie połowa ma problem z nietrzymaniem moczu i cierpi na nadreaktywność pęcherza.

2016-02-12

Od 2011 roku pacjenci ze Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti” bezskutecznie domagali się usunięcia z przepisów refundacyjnych zapisu, który uzależniał zwrot kosztów farmakologicznego leczenia zespołu pęcherza nadreaktywnego (OAB) od wykonania badania urodynamicznego.

2016-02-08

Średni czas oczekiwania na wizytę do urologa w Polsce wynosi od 3-6 miesięcy, nawet dla osób z podejrzeniem choroby nowotworowej, ale bez karty DiLO.

2016-02-03

1 lutego 2016 roku, Rada Przejrzystości Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wydała pozytywną rekomendację dla leku Vesicare we wskazaniu: leczenie pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego.

2016-01-22

Sytuacja pacjentów z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) w Polsce jest nadal daleka od standardów europejskich. Napotykają oni na utrudnienia w dostępie do specjalistów, rehabilitacji, środków absorpcyjnych i terapii, jak również niedorzeczne przepisy, które nie funkcjonują w innych krajach UE.

2016-01-19

Na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia opublikowana została lista leków zagrożonych brakiem dostępności w Polsce, które nie mogą być wywożone za granicę, zgodnie z nowelizacją prawa farmaceutycznego z lipca 2015 r. Na liście, która została opublikowana 5 stycznia br., znalazły się 142 preparaty – w tym leki stosowane w dolegliwości nietrzymania moczu oraz w przypadku raka gruczołu krokowego.

2016-01-15

Raport „Badanie urodynamiczne - doświadczenia pacjentów” przedstawia wnioski z przeprowadzonego wśród członków Stowarzyszenia Osób z NTM „UroConti” badania, dotyczącego doświadczeń pacjentów z problemem nietrzymania moczu, związanych z zastosowaniem i wykonywaniem badania urodynamicznego.

2016-01-14

Szacuje się, że zespół pęcherza nadreaktywnego (ang. overactive bladder, OAB) dotyczy ok. 50-100 mln osób na cały świecie. W Polsce problem ten odnosi się do ok. 2-3 mln osób. Dolegliwość ta dotyka osoby w każdym wieku i występuje z podobną częstotliwością wśród obu płci.

2016-01-13

Wrocławscy neurochirurdzy wszczepili pacjentowi cierpiącemu na problem z trzymaniem moczu i czuciem stymulator, z powodu uszkodzenia stożka rdzenia kręgowego, który przywróci funkcje cewce moczowej. To pierwsza, z tego wskazania, taka operacja w Polsce, której wynikiem będzie tzw. odwracalna modulacja neuronów.
REKLAMA