Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-05-16

44 organizacje chorych na nowotwory skupione w Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych oraz osoby publiczne, ambasadorowie kampanii przypominają w tym miesiącu o profilaktyce raka pęcherza moczowego.

2018-05-15

Odpowiedź Marcina Czecha na interpelację nr 21109, posła Marka Rząsy w sprawie obniżenia refundacji na pieluchy dla niepełnosprawnych dzieci.

2018-05-14

Likwidacji NFZ na razie nie będzie, a Minister Zdrowia wydał zarządzenie rozwiązujące zespół, który miał się tym zająć.

2018-05-11

Od 3 marca obowiązuje nowelizacja rozporządzenia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Jednak zwiększenie limitu ilościowego dla materiałów chłonnych z formuły "do 60 sztuk" na "do 90 sztuk", powoduje paradoksalne pogorszenie sytuacji niektórych pacjentów.

2018-05-11

Prezydent Andrzej Duda podpisał w 14 maja ustawę wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

2018-05-10

Prezes AOTMiT już drugi raz negatywnie zaopiniował program polityki zdrowotnej pn. "Profilaktyka nietrzymania moczu (NTM) dla mieszkanek gminy w miejskiej Legionowo wieku 50 plus".

2018-05-09

W poniedziałek, 7 maja, w siedzibie resortu zdrowia przy ul. Miodowej w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa, która miała miejsce po pierwszym roboczym spotkaniu rady programowej debaty "Wspólnie dla Zdrowia". Zorganizowanie tej ogólnopolskiej, otwartej, mającej potrwać rok debaty o zdrowiu było jedną z pierwszych zapowiedzi ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

2018-05-08

7 maja Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny pozytywnie zaopiniowała poselski projekt ustawy dedykowany osobom niepełnosprawnym. Projekt stworzony w odpowiedzi na protest rodzin osób zmagających się ze znaczną niepełnosprawnością w sejmie, przyznaje osobom niepełnosprawnym dodatkowe uprawnienia w zakresie korzystania ze świadczeń zdrowotnych i wyrobów medycznych.

2018-04-30

7 lat czekali pacjenci na decyzję o włączeniu neuromodulacji krzyżowej do pakietu świadczeń gwarantowanych. Wreszcie będą mogli skorzystać z tej bezpiecznej i skutecznej metody terapeutycznej stosowanej na świecie od ponad 20 lat - mówi Anna Sarbak, prezes Stowarzyszenia UroConti.
REKLAMA