Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2018-08-12

Długie kolejki do świadczeń, wysokie koszty leczenia, biurokracja oraz niewystarczająca liczba personelu medycznego - taki krajobraz systemu ochrony zdrowia nakreśliło ostatnie, światowe badanie przeprowadzone przez firmę badawczą IPSOS MORI.

2018-08-10

W sklepach medycznych pracują sprzedawcy, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę w zakresie zaopatrzenia w wyroby medyczne. Muszą posiadać wiedzę o sprzęcie w jaki są zaopatrywani pacjenci.

2018-08-09

Pacjenci z zespołem pęcherza nadreaktywnego (OAB) nadal nie są leczeni zgodnie ze światowymi standardami.

2018-08-03

O rosnących cenach pieluch, papieru toaletowego i chusteczek poinformował koncern Procter&Gamble. Producent tak zwanych artykułów szybko zbywalnych, Kimberly-Clark, zapowiedział w komunikacie, że rosnące koszty towarów zmniejszą spodziewany zysk.

2018-08-01

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Wielgoś, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i kierownik I Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii, odebrał certyfikat "Dobre Relacje z Pacjentem". Certyfikatem zostało uhonorowane Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka.

2018-07-18

Wczoraj w Sejmie był omawiany projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w którym bez przeprowadzenia wcześniejszych konsultacji, dodano przepis dotyczący organizowania przez NFZ centralnych przetargów na zakup wyrobów medycznych, leków i środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego.

2018-07-11

Pacjenci zmagający się z zespołem pęcherza nadreaktywnego (overactive bladder, OAB) starali się nie mówić głośno o swoich dolegliwościach. Piętrzące się przed nimi problemy i ograniczona liczba leków objętych refundacją sprawiają jednak, że wychodzą z ukrycia i zaczynają mówić o swoim wykluczeniu i potrzebach - także tych związanych z dostępnością do nowoczesnych technologii lekowych.

2018-07-09

Badanie urodynamiczne jest złotym standardem diagnostyki zaburzeń oddawania moczu u kobiet i u mężczyzn. Jest to badanie najbardziej dokładne i precyzyjne. Polega na pomiarze ciśnień i pracy mięśniowej w obrębie układu moczowego po założeniu cewnika do pęcherza moczowego, odbytu oraz elektrod w okolicy krocza.

2018-07-06

W Polsce funkcjonuje nierówny dostęp do opieki ginekologicznej i położniczej. Kobietom spoza ośrodków miejskich - szczególnie we wschodniej części kraju - trudniej dostać się do specjalisty, uzyskać pomoc w okresie ciąży czy przeprowadzić badania profilaktyczne chroniące przed rakiem piersi i szyjki macicy. NIK sprawdziła skalę tego problemu i za kilka tygodni przedstawi raport w tej sprawie.
REKLAMA