Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2017-10-15

16 października przeprowadzono w Warszawie pierwszą operację z użyciem robota, polegającą na usunięciu gruczołu prostaty. Podobne roboty chirurgiczne da Vinci mają tylko dwa inne szpitale, we Wrocławiu i Toruniu.

2017-10-14

Opieka nad starszymi osobami nie należy do łatwych zadań szczególnie, jeśli choroby, które je dotykają sprawiają, że mają one problemy z kontrolowaniem wypróżniania się lub stadium rozwoju takiego schorzenia jest na tyle poważne, iż nie potrafią one w samodzielny sposób załatwić swoich potrzeb, udając się do ubikacji. Jak można sobie z tym poradzić? Pomocne będą pieluchy dla dorosłych.

2017-10-13

Rak prostaty jest w Polsce diagnozowany zbyt późno. Po 40. roku życia każdy mężczyzna powinien regularnie robić badania kontrolne.

2017-10-11

Łódzcy naukowcy pracują nad stworzeniem uniwersalnego testu służącego do przewidywania powikłań po radioterapii w leczeniu onkologicznym. Będzie on oparty na biologicznych wskaźnikach - pokazujących, jak komórki pacjenta reagują na dawkę napromieniania. Dzięki temu będzie można spersonalizować radioterapię i zminimalizować działania niepożądane.

2017-10-10

Radiolodzy i urolodzy z Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi, przeprowadzili u pięciu osób nowatorską operację gruczolaka stercza.

2017-10-07

Mary Lynne van Poelgeest-Pomfret z World Federation of Incontinence (WFIP) podkreśla, jak doświadczenia pacjentów z NTM mogą wpływać na poprawę świadomości społecznej na temat tego problemu.

2017-10-02

Nietrzymanie moczu przez kobiety to częsta dolegliwość, która zwykle pojawia się u kobiet w okresie ciąży. Na szczęście, gdy już się pojawi, można jej zapobiegać oraz leczyć na wiele sposobów.

2017-10-01

Nietrzymanie moczu to niezwykle uciążliwy, krępujący i utrudniający codzienne funkcjonowanie problem. Mimo iż dotyczy obojga płci, na nietrzymanie moczu zdecydowanie częściej cierpią kobiety niż mężczyźni. Na szczęście obecnie istnieje szereg metod skutecznych w walce z nietrzymaniem moczu.

2017-09-27

Problemy urologiczne to dla wielu z nas wstydliwy temat, a mogą dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn. Skala jest poważna, bo nowotwory urologiczne stanowią jedną czwartą wszystkich nowotworów. W rozmowie z Ewą Kwaśny, profesor Piotr Chłosta urolog, Kierownik Katedry Kliniki Urologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego przedstawił najważniejsze problemy urologiczne.

forum Forum Regulamin

 


REKLAMA