Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).
Aktualności

 

 

REKLAMY

 

 

 

 

2016-04-04

Specjaliści twierdzą, że zrównoważona dieta może pomóc albo zaszkodzić naszemu pęcherzowi.

2016-04-04

Dr Grzegorz Południewski, ginekolog i położnik, na łamach Świata Zdrowia, opowiedział o nietrzymaniu moczu i innych dolegliwościach kobiecych związanych ze zmianami w gospodarce hormonalnej.

2016-03-18

Od 20 lat w Europie stosuje się neuromodulację krzyżową w leczeniu zaburzeń funkcjonowania dolnych dróg moczowych. W Polsce neuromodulacja wciąż nie jest refundowana.

2016-03-16

- Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za niektóre pieluchomajtki nawet dziesięć złotych, gdy w supermarketach sztukę można dostać za dwa lub trzy złote – powiedział wiceminister Krzysztof Łanda na łamach „Menedżera Zdrowia”. Stwierdził, że zamierza z tym skończyć i nawet wie jak to zrobić. Recepta na przytoczona „rozrzutność” maja być tzw. „zakupy centralne”.

2016-03-14

W dniu 10 marca br. w sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Pacjentów, na które zostali zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji pacjenckich, wśród których znalazło się m.in. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Stowarzyszenie Trzymajmy się Razem oraz Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti.

2016-03-11

W sejmie trwa debata nad ustawa o bezpłatnych lekach dla osób 75+. Poseł Beata Małecka-Libera zasugerowała wprowadzenie kryterium dochodowego, natomiast minister Radziwiłł upierał się tylko przy kryterium wiekowym, ponieważ, jego zdaniem, dochód nie zawsze odzwierciedla faktyczny status człowieka.

2016-03-02

25 lutego br. Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swoich stronach obwieszczenie refundacyjne w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na dzień 1 marca 2016r.

2016-02-27

Problem pęcherza nadreaktywnego (OAB, ang. overactive bladder) dotyczy blisko 3 mln Polaków. To mniej więcej tyle, ile choruje na cukrzycę - mówi prof. Tomasz Rechberger, założyciel Sekcji Uroginekologicznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

2016-02-23

Krzysztof Łanda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia opowiedział na interpelację poseł Beaty Małeckiej-Libery w sprawie wsparcia osób z NTM.
REKLAMA